Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Pondělí je prostředním dnem festivalu Rock for People: a ze své definice nabídne i vrchol v podobě vystoupení amerických melodických rockerů My Chemical Romance. Jedna z hvězd letošního RfP je však známá už nyní – publikum.

Navzdory demotivujícím předpovědím počasí se Festivalpark v Hradci Králové velice slušně zaplnil už na Večírek pro nedočkavé v sobotu 2. července, aby v neděli počet návštěvníků přesáhl zhruba o tři tisícovky 20 tisíc. „Na tomto místě vysekávám poklonu všem návštěvníkům, kteří se nenechali odradit počasím a podporují hudebníky na velkých stagích i v hangárech. S ohledem na drastické předpovědi, které se naštěstí nenaplnily, ale i tak panující nevlídné počasí, můžeme už nyní za zřejmě největší hvězdy letošního Rock for People označit lidi. Veliký obdiv a veliké díky,“ vzkazuje hlavní pořadatel Michal Thomes.

 

Během hudebně nabitého nedělního programu odehráli velmi příznivě přijaté koncerty britská písničkářka Kate Nash nebo kanadští pop-punkeři Sum 41. Americkým Paramore aplaudovalo na 15 tisíc lidí – koncert byl zhruba o deset minut zkrácen kvůli zdravotní indispozici zpěvačky Hayley Williams, která se však na celkovém výkonu neprojevila. Fanoušci britských metalistů Bullet For My Valentine do poslední chvíle spekulovali o jejich vystoupení – krátce před půlnocí však tato formace rozehřála před hlavní t-music stage ohromný kotel příznivců tvrdší hudby.

 

Před letošním festivalem Rock for People byly čas od času ke slyšení kritiky, že s ohledem na slovo „rock“ v názvu je na programu příliš elektronických či tanečně orientovaných kapel. Ale do posledního místa zaplněné šapitó Evropa 2 stage, kde se v noci představili britští drum´n´bassoví kouzelníci The Qemists, pochyby rozptýlilo. A nešlo jen o tento koncert označený mnohými za jeden z předčasných a nečekaných vrcholů festivalu:  Už na sobotním Večírku se zcela zaplnil prostor Urban Wave / Camel a tento stav setrval snad i do nedělní noci, kdy se za gramofony protočilo trio Brada – Fun – Macio. Podobné je to i v případě hangárové stage, kde v sobotu i v neděli se až do rána bavilo na funky, indie electro The Fakes / Kay & Tuzex střídavě nebo výběr hitů od 60. Do 90. let od jednoho do tří tisíc lidí. O rozptýlení se starají rovněž retro scéna na Talent & Jam stage anebo Silent Disco ve stanu Converse.

 

Pondělní program 4. července bude v britsko-americko-australském pojetí. Soudobou ostrovní scénu přiblíží White Lies nebo The Wombats, pro mnoho návštěvníků hlavní hvězdy letošního Rock for People, anebo Asian Dub Foundation – právě s jejich ryčnou hudbou by se festivaloví návštěvníci měli v noci na úterý rozloučit i s procházející studenou frontou. Americké pojetí melodického rocku představí My Chemical Romance, jeho anti-popovou podobu pak alternativní funkeři Primus. Austrálii přiblíží thrash metaloví Parkway Drive a především skvělí instrumentalisté John Butler Trio, těžící i z domorodé hudby, kteří si festivalu Rock for People užívají od prvního dne mezi divákiy! Festival skončí ve středu 6. července v ranních hodinách.

 

Ještě poznámka k The Wombats: právě této britské kapele se hodně zkomplikovala její dnešní cesta na Rock for People. Poté, co v šest ráno dorazili na varšavské letiště, dozvěděli se, že jejich let byl z blíže nespecifikovaných důvodů zrušen. Po delším vyjednávání se ale jejich tour manažerce podařilo vynutit si na pracovnících LOT Airlines potvrzení rezervací pro celou kapelu, včetně přepravy jejich nástrojů a dalšího příslušenství, na let, odlétající z Varšavy ve 12:35. The Wombats by tak měli své dnešní vystoupení ve 20:05 na t-music stage bez problémů stihnout.

Košatou hudební smršť pak nabídne poslední festivalový den v úterý 5. července. Snad již za očekávaných slunečních paprsků se představí dvě americké formace sázející na emotivnější pojetí rocku – Anberlin a Jimmy Eat World, vyzdvihovaní němečtí Beatsteaks, japonská ska smečka Tokyo Ska Paradise Orchestra, Mike Skinner aka The Streets anebo pro mnohé návštěvníky největší hvězdy – australští Pendulum.

Letošní, v pořadí sedmnáctý ročník Rock for People zakončí v noci ve středu 6. července série tanečně pojatých setů: po Pendulum vystoupí disco punkoví Digitalism, následováni australskými Loonaloop a dvěma dýdžejskými programy v hangárech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Ačkoliv mnozí fanoušci již mají za headlinery letošního festivalu Rock for People The Prodigy, zběsilého

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Loňský výsledek v návštěvnosti, tedy 28 500 lidí, vyrovnal letos festival Rock for People, který ve Festivalparku

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Předpoklady se naplnily: o neformální začátek 17. ročníku festivalu Rock for People se postaralo 2 500

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Jeden, dva či tři vrcholy zažil letošní festival Rock for People, který probíhal od 3.

Rock for People 2010

Rock for People 2010

Rock for People je tady, spousta zábavy, hudby, ale i alkoholu a dobrých kamarádů a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved