ROCK FOR PEOPLE 2008 potvrzuje další zahraniční jména

Minulý týden festival Rock for People získal sošku anděla od Akademie populární hudby, jako česká hudební událost roku 2007. Chápeme to nejen jako velké ocenění zdařilého přesunu festivalu do nového místa, ale také jako velký závazek pro letošní ročník, který by kvalitou dramaturgie a služeb, měl dosáhnout ještě vyšší úrovně než ten minulý. Před pár dny jsme oficiálně oznámili účast KAISER CHIEFS a nyní doplňujeme další jména, která jak věříme, tuto myšlenku plně naplňují. Jako dalšího headlinera festivalu tedy představujeme The Offspring, kteří v červnu vydávají dlouho očekávané album a jsou jednou z nejvíce žádaných skupin letošní koncertní sezóny. Nicméně ani další jména rozhodně nejsou nezajímavá: Enter Shikari, Black Mountain, Donots, Flogging Molly, H2O, Holy Fuck, Panteon Rococo, Kissmet, Zulu 9:30, La Kinky Beat.

Partneři festivalu

Na 14. ročníku festivalu Rock for People spolupracují s pořadatelskou agenturou také 2 generální partneři – Česká Spořitelna a T-Mobile Czech Republic , díky nimž může festival nabídnout 2 světové megastar, desítky dalších zahraničních kapel, špičku české a slovenské scény a opět další zlepšení servisu pro návštěvníky.

„Česká spořitelna má široké portfolio klientů, mezi nimiž nechybí mladá generace, proto se nejen v produktové nabídce ale i ve sponzoringu objevují projekty pro mladou generaci.“ Říká Tomáš Kolář, ředitel odboru korporátní marketing a sponzoring České spořitelny. „Gratulujeme festivalu Rock For People k zisku Anděla za hudební událost roku a věříme, že tak jako se povedlo festivalu překročit vlastní stín a přilákat na nové místo v Hradci Králové velké množství návštěvníků, podaří se letos efektivně využít nevídané spojení dvou velkých finančních partnerů a svoji pozici ještě vylepšit.“

Po roční přestávce se pod značkou t-music vrací s velkým nadšením na půdu Rock for People a celé šňůry jeho festivalů mobilní operátor T-Mobile.

„Naše t-music stage se statečně naplňuje, těšíme se nejen z hlavních hvězd Kaiser Chiefs a The Offspring. Radost nám dělá i výborně rozběhnutá soutěž ´Udělej si svůj festival´, do které se na našem portálu www.stage.cz zapojilo 131 kapel a další každým dnem přibývají,“ říká Zuzana Kadlečková a dodává: „pro své zákazníky chystáme zvýhodněnou nabídku festivalových pasů, na festivalu vyroste t-music zone s tolik oblíbenými fotbálky a internetovou kavárnou. Určitě nepřehlédnete osvědčenou záplavu růžových karimatek a moderátorku lil*b s mikrofonem t-music chart.“

Festivalový areál připravuje novinky

Letošní uspořádání areálu navazuje na to loňské, zároveň však bude obsahovat několik novinek a vylepšení. Základem jsou 2 hlavní scény – Česká spořitelna stage a t-music stage. Jednou z největších novinek v areálu letošního roku bude „megastan“ s 2 podii. Krytá Filter stage bude tedy ještě s jednou novou scénou postavena v největším stanu, který kdy byl na českém festivalu postaven. I s dvěmi scénami, které budou umístěny naproti sobě a program se na nich bude střídat, se do něj vejde pohodlně 4500 lidí. Klubová scéna bude i letos opět umístěna v bývalém leteckém hangáru. Nebude chybět ani taneční Red Zone. Úplnou novinkou bude letos programové zařazení filmového festivalu Music on Film – Film on Music a hudebně-divadelního projektu Kašpárek v rohlíku, kdy stejnojmenné CD zaslouženě sklízí velmi pozitivní kritiky. Na RfP se Kašpárek poprvé představí s celodenním programem a samostatnou scénou s mnoha hudebními i divadelními hosty, atrakcemi a především vkusnou zábavou nejen pro děti. Už tradičně bude na festivalu oblíbený NESCAFÉ Camp Hotel. Letos bude navýšen počet sprch i zóny placených a pravidelně servisovaných toalet, stejně jako parkovací a campové plochy

Datum a místo konání

Festival Rock for People se v loňském roce přestěhoval z kapacitně nedostatečného areálu v Českém Brodě do nového, velmi komfortního místa – na bývalé vojenské letiště v Hradci Králové – Festival Park. Vzhledem k tomu, že přesun proběhl nadmíru uspokojivě, proběhne i letos festival v tomto areálu a to v termínu 3. – 5. 7. 2008.

Vstupenky

Ceny vstupenek v předprodeji jsou

– v březnu až dubnu 850,- Kč (­+poplatek předprodeje)

– v květnu a červnu 950,- Kč (­+poplatek předprodeje)

Předprodej probíhá v sítích Ticketstream a Ticketportál.

Vstupenky na místě pak budou za 1.100,- Kč.

Držitelům karet ISIC, ALIVE, YTIC je poskytována sleva 100 Kč (z celofestivalové permanentky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Ačkoliv mnozí fanoušci již mají za headlinery letošního festivalu Rock for People The Prodigy, zběsilého

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Loňský výsledek v návštěvnosti, tedy 28 500 lidí, vyrovnal letos festival Rock for People, který ve Festivalparku

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Pondělí je prostředním dnem festivalu Rock for People: a ze své definice nabídne i vrchol

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Předpoklady se naplnily: o neformální začátek 17. ročníku festivalu Rock for People se postaralo 2 500

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Jeden, dva či tři vrcholy zažil letošní festival Rock for People, který probíhal od 3.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved