Rock For People 2007

Rock For People 2007

3. – 6.7.2007 toto již tradiční datum znovu patřilo jednomu z našich největších hudebních festivalů. Ano, je řeč o ROCK for PEOPLE. Letošní již 13. ročník ovšem prodělal změnu, která se zcela určitě zapíše do dějin festivalu obrovským písmem, jedná se totiž o přestěhování do nového areálu.

Edit: Po měsíci, ale nakonec přeci jsme přidali k reportu fotky

Letošní již 13. ročník ovšem prodělal změnu, která se zcela určitě zapíše do dějin festivalu obrovským písmem, jedná se totiž o přestěhování do nového areálu a dokonce i města. Z Českého Brodu do většího Festival parku v Hradci Králové. Tato zásadní změna neměla ovšem téměř žádný vliv na návštěvnost, dle mého úsudku bylo loňských „Českobrodských“ dvacet tisíc návštěvníků překonáno ale na oficiální vyjádření pořadatelů si musíme ještě počkat.

Tzv. „nultý den“ se rozjel již 3.7. a to na dvou scénách. Filter stage, která se skrývala v mega stanu se schopností pojmout až dva tisíce lidí, a na podiu v bývalém leteckém hangáru pod názvem Mattoni music stage, na kterých vystoupili hudební uskupení na které se v hlavním programu nedostalo jako například HC-3, No Heroes, Budoár staré dámy, Jarret, Hoochie Coochie band, NIL a Tomáš Kočko s orchestrem. Večírek pro nedočkavé proběhl celkem v pořádku jen snad ten déšť po skončení všech vystoupení ztropil drobnou vadu na kráse večeru věnovaném všem nedočkavým.

Všichni ti kteří nocovali ve stanovém kempu byli ihned zrána překvapeni kolik dalších stanů se zde objevilo, ovšem největší vlna návštěvníků nás teprve očekávala, a to v odpoledních hodinách. První den se proto rozjel na plné obrátky a byli otevřeny i zbývající scény O2 stage. Česká spořitelna stage které byli rozhodně největší v celém areálu.

K prvnímu dni taktéž patřilo i několik změn ukázalo se, že nebude moci vystoupit New Yorská kapela Gogol Bordello, odpolední koncert ska kapely Tleskač musel být přesunut do nočních hodin, a druhá česká ska partička Sto zvířat vystoupila s drobnou časovou prodlevou. Však nezadbatelné proti skvělým vystoupením spousty dalších hudebníků jako třeba nejdražší kapele v historii festivalu The Killers, to právě oni nechtěně způsobili že se program na Česká spořitelna stage posunul téměř o dvě hodiny. Díky nešťastnému problému se zapadnutým kamionem přepravujícím jejich aparaturu. Za zmínění rozhodně stojí výtečné vystoupení punk-rockových kapel: The Bones (swe) a německých Beatsteaks které oživili festivalovou noc tóny inspirované The Clash (uk). Z českých účinkujících byl asi nejvýraznější „souboj“ Divokýho billa a Kryštofa, kteří vystupovali téměř stejně.

Celou noc bylo typické“rockforpeoplovské“ nestálé počasí,které pokračovalo po celý třetí den. Ovšem stránku počasí vylepšili účinkující, neočekávané Tři sestry předvedly jim typicky výborné představení doprovázené Jaroslavem Uhlířem se kterým spolupracují. Ještě z téměř domácí scény se opravdu dobře prezentovali Horkýže Slíže jejichž set byl doprovázen deštěm. Po nich následující Sick of it all(usa) nabytí hard corem udrželi návštěvníky ve varu do kterého je dostali taktéž američtí Walls of Jericho. Za nejlepší kapely druhého dne a zřejmě i celého festivalu byli považováni reprezentanti švédského garážového post punku The Hives a levicově orientovaní španělé The Locos, kteří měli jednu z nejlepších show celého festivalu doprovázenou nafukovacími míči v publiku obřími sochami na podiu a koncem plným spoustou papírku které rozprašovali mezi diváky.

Pro spoustu lidí se stal třetí den jedním z nejnabitějších a proto asi spoustu z nás překvapili ty nepochopitelné vlny lidí opouštějící areál stanového kempu. Začněme českými kapelami, které patřili k páteční špičce rozhodně Vypsaná fiXa byla trhákem podvečera a dokázala rozproudit publikum, které skandovalo ještě o další písničky to celé završil Márdi když vyzval diváky aby šli nahoru. I předposlední Kapela celého večera Plexis která měla výtečně připravené fanoušky od jejich Britských punkových kolegů Toy dolls předvedla skvělý výkon. Vrcholem posledního festivalového dne se bezesporu stali britové Basement jaxx kteří byli hodnoceni velmi kladně.

Zbývající Festivalová sezona snad ukáže více, a až na jejím konci budeme moci rovnocenně zhodnotit zdali ROCK for PEOPLE je či není tím nejlepším co náš český region může nabídnout a zdali se češi dokážou posunout na další příčku evropského festivalového dění.Letošní ročník ale do zbytku sezóny nasadil hodně vysokou laťku svým konkurentům domácí scény a je jen na dramaturgii zdali si zachová stále tak prestižní jméno jako má teď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Ačkoliv mnozí fanoušci již mají za headlinery letošního festivalu Rock for People The Prodigy, zběsilého

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Loňský výsledek v návštěvnosti, tedy 28 500 lidí, vyrovnal letos festival Rock for People, který ve Festivalparku

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Pondělí je prostředním dnem festivalu Rock for People: a ze své definice nabídne i vrchol

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Předpoklady se naplnily: o neformální začátek 17. ročníku festivalu Rock for People se postaralo 2 500

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Jeden, dva či tři vrcholy zažil letošní festival Rock for People, který probíhal od 3.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved