Reef vystoupí před Glastonbury také na JamRocku

Reef vystoupí před Glastonbury také na JamRocku

REEF are back! Křičela světová média o věhlasné britské kapele Reef a jejím návratu. A teď, po více než jedenácti letech, ji uvádí jeden z nejoblíbenějších festivalů u nás – JamRock 2011!

Nejprve proběhla zpráva o šesti koncertech v Británii, plánovaných na duben 2010. To co se dělo na totálně vyprodaných plochách, se těžko popisuje, ale nechme zaznít slova vynikající zpěvačky české kapely Nil, Hanky Kosnovské, která si jejich koncert v Londýně nenechala utéct: “ Byl to děs! To co dělali lidi, jsem fakt ještě nezažila. Stáli jsme ve druhé řadě a já se nemohla dvě hodiny ani nadechnout. Koncert byl absolutně super a zároveň absolutně šílenej!“

Těch šest koncertů bylo vyprodáno během chvilky. Protože všechny skončily stejně – předvyprodané a na konci nadšené publikum, rozhodli se REEF ještě pár jednorázových koncertů přidat.

Letos, kromě světově proslulého Glastonbury, vystoupí o čtrnáct dnů dříve 11. června na JamRocku v Žamberku. „Jsme strašně rádi, že se nám podařilo po dlouhém a složitém jednání skvělé REEF přivézt k nám na JamRock! Jejich muzika z nich udělala kultovní kapelu, která ať vystoupila kdekoliv, tak sklidila neuvěřitelný úspěch. Je to skupina, která se „prodává“ hlavně svým živým vystoupením. I když o hity v rádiu rozhodně nikdy neměli nouzi a těsně před koncem tisíciletí vystoupali až na samý vrchol, kdy jejich album Glow bylo absolutně první v britském žebříčku alb!“, říká o kapele dramaturg festivalu Libor Pavlata.

Kdo tedy jsou REEF? V první řadě jednou z nejzajímavějších rock´n´rollových kapel v Británii! Jejich privilegované postavení na rockové scéně potvrzují úspěchy jak v žebříčcích, tak v návštěvnosti koncertů. Nastoupená jízda Reef se nedlouho po jejich vzniku, na přelomu let 93 – 94, značně zrychlovala, turné je zavedlo do Ameriky, Austrálie a Japonska, v Londýně hráli jako předkapela The Rolling Stones. Singl Weird se umístil na 18. místě singlové TOP20. Tímto úspěchem zakončili Reef svůj rok obrovského vzestupu. Ale to vše byl teprve začátek – celosvětově proslavená se kapela stala díky albu Glow z roku 97, ozdobenému dvakrát platinovou deskou. Společně s Georgem Drakouliousem (producent Toma Pettyho atd…) na něm Reef pracovali v legendárních londýnských studiích Abbey Road a dokončovali jej v Los Angeles ve studiích Royaltone. Singl Place Your Hands se stal No.6. britské hitparády, o dvě příčky níž skončil další hitový singl Come Back Brighter. Glow, které vystoupalo přímo na první místo albového žebříčku a osvobodilo britský národ od dlouhodobé a pro mnohé nesnesitelné nadvlády popových hvězdiček! Následovaly singly Consideration a Yer Old v létě stejného roku.

Kapela musela na začátku roku 1998 zpomalit – vždyť předchozích 18 měsíců byla v jednom kole úspěchů a vzestupu. Myslím si, že to, co děláme my, je čerstvá věc, ale jediná cesta, jak s lidmi komunikovat, je jít za nimi a ukázat jim to. Jsme nejlepší živou kapelou v Británii, o tom nemůže být zatraceně přece žádných pochyb!“ tvrdil sebevědomě Gary Stringer, zpěvák kapely. Nicméně v roce 2003 se kapela rozpadla. Na chvilku je spojila jen smrt jejich manažera, kdy v roce 2006 zahráli na pohřbu v kompletní sestavě pouhé 3 skladby.

Na konci roku 2009 však ohlásili REEF již zmíněných 6 koncertů na příští rok. Obrovský úspěch je dovedl k rozhodnutí, zahrát pár jednotlivých koncertů, protože každý z členů kapely má své samostatné hudební projekty. O to větší máme štěstí, že tuto kultovní kapelu můžeme po dlouhých dvanácti letech, a možná naposled, vidět také v České republice na festivalu JamRock, festivalu, jehož jméno mají označeny ve svém kalendáři již tisíce příznivců hudby, pohody a všeho toho, co dělá JamRock tak ojedinělým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

JamRock 2011

JamRock 2011

Druhý víkend v červnu zaplavily městečko Žamberk davy hudby chtivých lidí, o tomto víkendu zde totiž


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved