Přijíždějí hudební chameleóni Pain of Salvation

Přijíždějí hudební chameleóni Pain of Salvation

Stejná jako svět kolem nás je často i hudba, se kterou jsme nuceni se denně střetávat v masových médiích – umělá, prázdná, fádní… S o to větším nadšením pak člověk vnímá přítomnost kapel, které se svými tvůrčími schopnostmi a přirozeným talentem dokáží povznášet nad obecnou průměrnost a svou hudbou působí doslova jako balzám na duši. Patří mezi ně i Švédové PAIN OF SALVATION. Jedna z nejprogresivnějších rockových kapel naší minulosti, současnosti, a věřme že i budoucnosti, startuje na začátku října obsáhlé evropské turné, během něhož se představí také v Bratislavě (25.10.) a Praze (26.10.).

Nadcházející evropské turné bude věnováno zejména novému albu „Road Salt One “, které vyšlo v tomto roce a stalo se tak nástupcem tři roky staré nahrávky „Scarsick “. Stejně jako všechny předešlé, i nová deska byla ze strany hudební veřejnosti očekávána s velikým napětím, neboť pokud je pro PAIN OF SALVATION něco typické, pak je to schopnost neustále překvapovat své fanoušky. Každé další album, které tato švédská formace vyprodukuje, přestože si zpravidla ponechá určité typické znaky, je vždy plné překvapivých úniků napříč hudebními žánry, případně jejich vzájemného překračování a kombinování.

I nová deska je typickým produktem PAIN OF SALVATION se všemi aspekty, které již byli zmíněny výše. Určitým pojítkem mezi novým materiálem a staršími alby, jmenujme nejzásadnější díla jako „Perfect Element part I.“, „Remedy Lane“,“ BE“ nebo“ Scarsick“, je každopádně schopnost kapely vytvořit mnohovrstevná díla napříč rozličnými hudebními žánry, která nepostrádají autenticitu a zároveň vyvolávají u posluchačů ryzí emoce. Současní PAIN OF SALVATION pokračují na nové desce v určitém „zklidnění“ své hudby, takže poněkud ubylo tvrdších pasáží, nikoliv však na úkor typické emocionální naléhavosti, a kapela se nyní zvukově nalézá kdesi v 70. letech, v době kdy úřadovali kapely jako Led Zepellin nebo Deep Purple. V průběhu příštího roku je navíc očekávána druhá část tohoto alba, která ponese název „ Road Salt Two “, a je tradičně zahalena neprostupnou mlhou tajemství. Čekat lze v tomto případě naprosto vše.

PAIN OF SALVATION jsou již od svého vzniku v polovině devadesátých, ačkoliv první album „ Entropia “ vyšlo až v roce 1997, spojeni se jménem Daniel Gildenlöw. Tento skladatelský génius a multiinstrumentalista je duší celé kapely a právě jeho jméno je zárukou neutuchající invence a kreativity celé pětice hudebníků. Kdosi o něm napsal, že je jako malíř s mnohobarevnou rock/metalovou paletou, kterou používá k tvorbě těch zdánlivě nejbizardnějších obrazů, které ve finále šokují a zároveň udivují svou originalitou. Jako textař se často zamýšlí nad otázkami lidského bytí, snaží se o filosofické pohledy na samotnou podstatu člověka. To vše pak bezostyšně zaobalí do hudebních aranží s přesahy do vážné hudby, folku nebo disco hudby. Jako rychlokurz poznání PAIN OF SALVATION lze v tomto doporučit album „ Scarsick “, které je podobnými zvraty a kontroverzemi doslova nabito. Ačkoliv se stálá sestava PAIN OF SALVATION v minulých dvou letech z poloviny obměnila, jméno Gildenlöw je zárukou trvalé kvality.

Jako speciální host se na následujícím evropském turné představí švédská formace BEARDFISH. Kapela, která si hoví na prog-rockových vlnách má za sebou již pět studiových alb, z nichž to poslední z názvem „ Destined Solitaire “ vyšlo v minulém roce. BEARDFISH nezapřou zalíbení v hudbě 70. let minulého století a jejich set bude bezpochyby tím ideálním startem magického večera.

Vstupenky na koncerty PAIN OF SALVATION kupujte ve všech běžných předprodejích. Více informací naleznete na webu www.obscure.cz nebo tel. čísle 774 220 183.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Komorní Pain of Salvation v Praze.

Komorní Pain of Salvation v Praze.

datum: 5.4.2013 místo: Nová Chmelnice Praha Není to tak dávno, co jsem koketoval s myšlenkou,

Progress rockoví Švédi Pain of Salvation zavítají spolu s Anneke van Giersbergen a islandskou bandou Árstídir na jaře do Prahy!

  5. 4. 2013 20:00 PRAHA, Nová Chmelnice   PAIN OF SALVATION patří mezi nejprogresivnější

Pain of Salvation – Po stopách intenzity

Pain of Salvation – Po stopách intenzity

Úterý 26. října patřila koncertní rocková Praha dvěma kapelám. Okolo vysočanské O2 Areny se kupili


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved