Pořadatelé Majálesu čekají krásné počasí

a 20 000 návštěvníků

Nebývalý  zájem zaznamenávají organizátoři letošních studentských Majálesů. Hradecký a hlavně Plzeňský se svými 12 000 návštěvníky letos trhnul rekord a totéž se čeká i v pátek v pražské Stromovce. „Vzhledem k výborné předpovědi, která slibuje nejteplejší den v týdnu, čekáme kolem 20 000 návštěvníků,“ říká spoluorganizátor a mluvčí akce Martin Benda.

Jenom přes facebook bylo během úterního večera závazně přihlášeno 6 557 návštěvníků, „možná“ se jich zúčastní dalších 6 867. Pozvání dostanou studenti i přímo na dveře svých kolejních pokojů, organizátoři je v těchto dnech zdobí visačkami.

Lístky v předprodeji: levnější a bez fronty

Kvůli nebývalému zájmu organizátoři lidem doporučují, aby se vyhnuli frontám před branami festivalového areálu a lístek si radši zakoupili v předprodeji. Ten navíc vyjde levněji. 220 Kč zaplatíte v sítích Ticketpro či knihkupectvích Luxor, na místě však 270 Kč.

„Není to drahé, naopak,“ odráží Benda kritiku výše vstupného. „Nabízíme přes dvacet kapel, od dvou odpoledne až do půl jedenácté a to na třech podiích současně. Vystoupí navíc skutečná česká hudební špička: Monkey Business, Kryštof, Support Lesbiens, Horkýže Slíže, Sto zvířat a spoustu dalších,“ vysvětluje mluvčí.

Vládnout studentům chtějí i dvě  ženy

Majáles je nicméně hlavně studentský svátek, takže koncerty jsou jen část programu. Stejně jako loni proběhne jarmark studentských organizací a v plánu je i jarmark národů, při kterém budou zahraniční studenti představovat své země. Navíc celý festival je nově spolupořádán studentskými uniemi Univerzity Karlovy a ČVUT, které zajišťují širší program Majálesu, roznos plakátů či hledání vhodných kandidátů na krále.

Letos jsou přitom kandidáti hned čtyři – Heda I. (Karlova univerzita), Vendylátorka I. (ČVUT), Orálík XIII. (ČZU) a Toporini (VŠE). O tom, kdo získá korunu, klíč od města, 5000 Kč a binární hodinky rozhodnou podle sympatií účastníci Majálesu hlasováním na místě. Korunovace nového vládce pražských studentů proběhne za účasti rektorů vysokých škol a primátora Prahy kolem 20:00.

Přepis rozhovoru studentského časopisu FFakt s mluvčím Martinem Bendou:

Nejsme komerce. Studenti se pořadatelsky zapojují čím dál víc!

Majáles se pomalu blíží, probíhají  přípravy bez problémů?

Problémy se samozřejmě vyskytují. Většina procesů je ale již dobře zaběhnuta z minulých let, takže se nakonec vše nějak zvládne. Přiznám ale, že se nám nedaří úplně zapojit střední školy. V Brně mají středoškoláci často kandidáta i na krále, v Praze se to však stále nedaří. K Majálesu by se taky hodilo větší angažmá studentů umění.

Letos nás  čekají zajímavé novinky, co považuješ  za nejlákavější na letošním Majálesu?

Jsem zvědavý na jarmark národů, který má stát na samotných erasmácích. Každému národu zapůjčíme stánek a studenti z dané země budou mít za úkol svou vlast nějak prezentovat. Třeba i ochutnávkou svého národního jídla.

Na hlavním dni by měl být taky speciální stage pro studentské kapely, tedy celkem tři hudební produkce!

Letos máte opravdu nabitý  line-up, roste se jménem pražského majálesu i chuť  účinkujících vystupovat?

Rozhodně. Pražský Majáles je dneska kapelama brán jako top hudební festival. Má to ale své limity, nemůžeme si moc dovolit zvát největší hudební hvězdy, protože bychom pak museli zvýšit cenu vstupného. A to nechceme.

Jaká  to letos vypadá s pochodem krále majálesu?

Velký studentský pochod letos nebude. Bude schůdný nejspíš až když bude dostaven tunel Blanka a zřístupní se tak Letná. To pak asi budeme chtít zorganizovat průvod z centra města právě tam.

Majáles je studentská  akce, a i přesto, že jste připravili široký doprovodný program, který  zaštiťují studenti, stále se ozývají hlasy, že je  více a více komerční. Co si o tom myslíš?

Pražský Majáles kombinuje profesionalitu velkých festivalů a nutný amatérismus studentských akcí. Nemyslím si však, že je tu trend větší komerce. Vstupenky držíme na stejné úrovni, širší program je bohatší, přidáváme studentský stage či zmíněný jarmark národů. Do vlastního přípravného týmu se také zapojilo více studentů, pořadatelské sdružení StudentZone, které stojí na dvou výkonných Brňácích, podepsalo dohodu o spolupráci se Studentskou unií Univerzity Karlovy. Ta deleguje za největší českou školu kandidáta na krále, ona tam rozlepí plakáty a pomůže i s distribucí lístků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pražský Majáles 2010

Pražský Majáles 2010

Letošní ročník studentských radovánek a oslav jara vyvrcholil v pátek 30. dubna Pražským Majálesem. Pořadatelé


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved