Podzimní Sázavafest 2009

Podzimní Sázavafest 2009

Letošní podzimní Sázavafest se, stejně jako vloni, usídlil v osvědčených prostorách klubu Abaton. Ke slovu a mikrofonu se zde dostala jak mainstreamová a divácky prověřená jména, tak i tváře méně známé – a mně třeba i naprosto neznámé… Sobota sedmého listopadu neskýtala v Praze nijak krásné počasí ani mnoho kulturního vyžití, snad i proto se Abaton po setmění velmi rychle zaplnil. Kapely i diváci si tedy mohli naplno užít příjemné atmosféry.Když jsem vstoupil do útrob Abatonu, druhá scéna zrovna zvučila, proto mě okamžitě přitáhly do prvního patra chytlavé rytmy v podání Female Afrobeat. Slečny sympaticky řádily na všechny druhy bubnů a bubínků, které se tu radši ani nebudu pokoušet pojmenovat. Obecenstvo se zatím raději drželo trochu dál od podia, ale našlo pár odvážných, kteří se nebáli vlnit do rytmu.

Mezitím se na druhé scéně připravila anglicky zpívající, česky mluvící Švédka s chillskými předky, Veronika Padilla. Malinko jsem se zpočátku lekl, jestli na ní vůbec někdo dorazí, ale její spontánní projev rychle přitáhl početný dav. Za to na 100 ´C, kteří se rozjeli na první stagi, už publikum řádně zhoustlo a sem tam se objevily i nějaké ty ruce nahoře. Klukům to šlapalo parádně, až se mi zdálo, že jak rychle začali, už jsme se s nimi museli zase rozloučit.

Jen na chvíli jsem oběhl kouknout na Basta Fidel – a protože jsem měl co dělat, abych se protlačil do předních řad – po pár snímcích jsem už zase spěchal na mně neznámé zjevení Cartonnage…Mohl jsem tedy sledovat jejich kapelu, kterak připravuje aparát – a potom, co jsem zpěvačku zahlédl ve slušivých šatičkách v zákulisí – začal jsem se těšit, co bude následovat. Energický elektronický popík zněl opravdu zajímavě a ač opravdu nejsem vyznavačem téhle muziky, bylo na co koukat, proto jsem se usadil na ochozu první scény a kochal se s hledáčkem před okem…

Marek Ztracený s kapelou už mají v pražských končinách své jméno, proto mi opět dalo trochu práce, abych se vůbec dostal před podium. S písničkáři se nám trochu roztrhnul pytel, ale to mi opravdu nevadí – takhle muzika a texty mají hlavu a patu a především pro mladší fanynky asi i zajímavý zevnějšek.

Pak přišel pro mě zlatý hřeb večera v podobě punkové / ska dvojice Totální nasazení a Sto zvířat. Totáči nazvučili velmi rychle – a to až tak bleskově, že dostali od pořadatele pokyn, že mají začít hrát až za hodinu. Věrní fanoušci tedy sedli na betonovou podlahu a nezbylo jim, než trpělivě vyčkávat (případně netrpělivě nasávat). Většina obecenstva se však už tlačila před hlavní stagí, kde si dávali na čas se zvučením zmiňovaná Zvířata. Na ty se prostě paří, skáče, zpívají se chytlavé texty – tahle banda si užívá každý výstup, a tak dokázala pořádně rozpumpovat i tvrdé srdce metalisty (jo, to mluvím o sobě).

Ke konci setu jsem si odskočil na Totáče, kterým nevadil menší skluz, i když to samozřejmě neopomněli okomentovat a představit se jako Tomáš sKlus. Pankáči a rockeři si zařádili, z podia si zaskákali… a protože poslední solidní spojení domů na mě nepočká, odcházel jsem dobře naladěn na půlnoční tramvaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se v pátek a sobotu 22. a 23. srpna přesouvá na

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“ ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“  ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje jubilejní letní „tour“ 11. července na hradě Točník. Festival v rámci

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

Trutnov Open Air 2012

Trutnov Open Air 2012

Letos se konal neuvěřitelný 25. ročník trutnovského festivalu. V minulosti toho pořadatelé mnoho zažili v

Hrady CZ Veveří 2012

Hrady CZ Veveří 2012

První zastávka putovního festivalu Moravské Hrady CZ byla tentokrát u hradu Veveří.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved