Plán pro Moravia Music fest

 

Na mezinárodním jazzovém festivalu Moravia Music Fest zahraje

THE LEGENDARY COUNT BASIE ORCHESTRA

Mezinárodní jazzový festival zahájil předprodej vstupenek na již 8. ročník festivalu. Programovou star se pro letošní rok stal nejlepší big band všech dob The Legendary Count Basie Orchestra, vítěz 18 cen Grammy, který v letošním roce slaví své 80. výročí. Pořádající agentura Bujoart připravila do programu vedle headlinera i žhavý objev francouzské hudební scény Electro Deluxe, vystoupí i rezidenční B-SIDE BAND v čele s Vojtěchem Dykem, který se koncertem na Moravia Music Festu na více než rok rozloučí s publikem. Festival opět dodrží svůj dvouměsíční rozsah (říjen a listopad 2015) a koncertními pódii bude rezidenční klub Metro Music Bar v centru jihomoravské metropole a multifunkční sál SONO centrum.

Mezinárodní hudební festival MORAVIA MUSIC FEST každoročně představuje návštěvníkům široké spektrum špičkových hudebních interpretů z oblasti jazzové hudby a příbuzných žánrů. Festival má velice silnou mezinárodní účast. Z minulých ročníků můžeme jmenovat například Victora Baileyho (kytara, 2 ocenění Grammy), Ernie Watts (saxofon, ocenění Grammy), Kurt Elling (zpěvák označovaný za nejlepšího jazzového zpěváka v současné době na světě, držitel Grammy), bubeník Brian Blade, Scott Colley, Fred Wesley (držitel Grammy a dlouholetý trombonista Jamese Browna), Antonio Sanchez (čtyřnásobný držitel Grammy), Maceo Parker (americký saxofonista se svou kapelou – dle jeho slov nejštíhlejším orchestrem na světě). V loňském roce se festival prezentoval tématem „Jazz voices“ a v rámci programu představil širokou škálu vokálního jazzu od tuzemských stálic jako je Ondřej Havelka a jeho Melody makers přes britské miláčky The King´s singers, kteří představili své nové jazzové album, polskou hvězdu Annu Mariu Jopek (PL) až po držitele Grammy s 25-ti letém působení na hudební scéně New York Voices (USA), kteří vystoupili s profesionálním brněnským B-SIDE BANDem a v rámci koncertu pokřtili novou jazzovou instrumentální desku B-SIDE BANDu s názvem Meeting point. Jako host si s nimi zazpíval Vojtěch Dyk. Vrcholem celého festivalu byli světově proslulí TAKE 6 (USA), kteří mají na svém kontě celkem 10 cen Grammy a jsou považováni za nejlepší vokální skupinu na planetě.

CBO

Letošní, již 8. ročník přivítá na brněnské půdě nejlepší big band všech dob, legendární The Count Basie Orchestra (11. 11. Sono centrum), kteří letos slaví své 80. výročí. O jejich kvalitách vypovídá celkem 18 cen Grammy a zásadní podíl v seznamu jazzových standardů, kdy tzv. „basieovky“ jsou jedny z nejhranějších big bandových skladeb.

CBO2

Od Billie Holiday po Binga Crosbyho, Franka Sinatry po Nat Cole Kinga, Sarah Vaughan po Ellu Fitzgerald, Tonnyho Bennetta po Sammy Davis Juniora, Count Basie Orchestra vždy nabízel svůj charakteristický zvuk a swingoval za zády nejlepším zpěvákům moderního věku. V současné sestavě big bandu figuruje velké množství instrumentalistů, které v minulosti najmul sám Count Basie, například saxofonista John Williams, bassista James Leary a famózní zpěvačka s podmanivou barvou hlasu Carmen Bradford.

Electro Deluxe

Dalším tahákem jsou galantní francouzští Electro Deluxe (2. 10. Metro Music Bar) v čele s americkým zpěvákem Jamesem Copleym, kteří se prezentují jako vlci v rouše beránčím. Zprvu totiž vypadají velice nevinně, ale po čas koncertu rozjíždí nebezpečnou show, která se za deset let jejich fungování rozvinula od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy. Ve festivalovém line upu nebyl opomenut rezidenční B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty a miláček českého publika Vojtěch Dyk (13. 11. Metro Music Bar a 14. 11. Sono centrum).

Vojtech Dyk

Společně vystoupí hned dvakrát a těmito koncerty se na více než rok dočasně rozloučí s publikem. Pro příští sezónu totiž připravují scénické provedení kontroverzní Mše Leonarda Bernsteina.

Za poslední ročníky se festival vyprofiloval a dostal se na úroveň takzvané mezinárodní ligy vedle takových festivalů, jako Cheltenham International Jazz Fest v Británii nebo JazzTage v Německu. V loňském roce se nám podařilo sestavit nejucelenější dramaturgii za celou dobu konání festivalu. V roce letošním jsme se rozhodli jít opět trochu big bandovou cestou a nabídnout jak elitní hvězdy, které září na světovém hudebním poli po několik desetiletí, tak i současné trháky evropské jazz-funkové scény.“ říká k letošní dramaturgii ředitel festivalu Josef Buchta.

Vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream – www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/moravia-music-fest.

KONTAKT

www.moraviamusicfest.cz, Facebook a Twitter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Moravia Music Fest hlásí změnu programu

Namísto Count Basie Orchestra vystoupí 3.11. na Moravia Music Fest KURT ELLING a ANNA MARIA


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved