Moravia Music Fest hlásí změnu programu

Namísto Count Basie Orchestra vystoupí 3.11. na Moravia Music Fest KURT ELLING a ANNA MARIA JOPEK

Legendární big band Count Basie Orchestra, který letos slaví 80. výročí, na Moravia Music Festu z důvodu zrušení celého evropského turné nevystoupí. Do náhradního programu však bleskurychle a velice ochotně naskočili Anna Maria Jopek a Kurt Elling.

AMJ01

Count Basie Orchestra měli vystoupit 11. listopadu v Sono Centru. Místo nich však v termínu 3. listopadu vystoupí na podiu Sono Centra Anna Maria Jopek Quartet & Kurt Elling Quintet, král a první dáma světového vokálního jazzu. Kurt Elling, držitel Grammy, je již více než 20 let považovaný za nejlepšího jazzového zpěváka na světě. Každé z jeho předchozích 10 alb bylo nominované na cenu Grammy. V letošním roce vyšlo nové album Passion World, které je dle kritiků jeho nejambicióznějším počinem. Na koncertě se navíc jeho band představí ve zcela novém složení Stu Mindeman (klavír), Ulysses Owens Jr. (bicí), Clark Sommers (bass) a John Mclean (kytara). Anna Maria Jopek je jednou z nejoriginálnějsích zpěvaček současné doby, které skládají poklony Boby McFerrin, Branford Marsalis i Peter Gabriel. Na svém kontě má provtřídní projekty jako například společná deska s fenomenálním kytaristou Patem Methenym, držitelem 18 ocenění Grammy. Spojení Kurta Ellinga s Annou Mariou Jopek je více než logické vzhledem k jejich vzájemnému uměleckému obdivu. Kurt Elling dokonce na své nové album převzal její píseň Me Jedyne Niebo.

ANNA WEBBER STUDIO ©2012

Informace o zrušení turné Count Basie Orchestra nás dost zaskočila. Museli jsme to samozřejmě začít hned řešit a nedokážu si představit, že bychom návštěvníkům a příznivcům festivalu nenabídli adekvátní náhradu. Světové hvězdy jsou však blokované rok a více dopředu. Jsem tedy velice šťastný, že esa jako Kurt Elling nebo Anna Maria Jopek byli schopni okamžitě řešit termíny a přizpůsobit své plány tomu, aby mohli přijet a společně v jeden večer vystoupit.“ říká ředitel festivalu Josef Buchta.

AMJ02

Na programu se dále objeví galantní francouzští Electro Deluxe (2. 10. Metro Music Bar) v čele s americkým zpěvákem Jamesem Copleym, kteří se prezentují jako vlci v rouše beránčím. Zprvu totiž vypadají velice nevinně, ale po čas koncertu rozjíždí nebezpečnou show, která se za deset let jejich fungování rozvinula od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy. Ve festivalovém line upu nebyl opomenut rezidenční B-SIDE BAND bandleadera Josefa Buchty a hvězda českého hudebního nebe, zpěvák a herec Vojtěch Dyk (13. 11. Metro Music Bar 14. 11. Sono centrum). Společně vystoupí hned dvakrát a těmito koncerty se na více než rok dočasně rozloučí s publikem. Pro příští sezónu totiž připravují scénické provedení kontroverzní MASS Leonarda Bernsteina.

Vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream i v obvyklých kamenných předprodejích.

Již zakoupené vstupenky na zrušený koncert Count Basie Orchestra je možné vyměnit za vstupenky na koncert Anna Maria Jopek Quartet & Kurt Elling Quintet, rovněž je možné je vrátit za plnou cenu.

Více informací na www.moraviamusicfest.cz a sociálních sítích Facebook a Twitter.

VIDEOSESTŘIH ZE 7. ROČNÍKU S PODTITULEM JAZZ VOICES: www.youtube.com/watch?v=g4J3ONgfbGE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Plán pro Moravia Music fest

  Na mezinárodním jazzovém festivalu Moravia Music Fest zahraje THE LEGENDARY COUNT BASIE ORCHESTRA Mezinárodní


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved