Panteón Rococó vyžene v dubnu v Roxy hady a štíry

Praha, 1. února 2007 – Na sv. Jiří, 24. dubna 2007, vystoupí v pražském klubu Roxy mexická ska kapela Panteón Rococó. Tato devítičlenná formace proslula jak divokými a tanečními koncerty, které míchají ska, rock, salsu, reggae či punk, tak i svojí politickou angažovaností a podporou Zapatistického hnutí v mexické oblasti Chiapas

Texty písní hrají u kapely velkou roli – členové zpívají o politice, životě v Mexiku i o lásce. Panteón Rococó patří k tamějším nejpopulárnějším kapelám, prodali zde přes existenci rozsáhlého černého trhu tisíce desek. Do Prahy přijede v tradičním složení – dechová sekce, bubny, perkuse a kytary. V současné době připravují členové novou desku, která vyjde v roce 2008. V České republice vystoupili několikrát, naposledy v roce 2006 jako headliner na festivalu Mighty Sounds a o rok dříve na vyprodaném koncertě právě v Roxy. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro za 350 Kč včetně poplatků. Pokud chcete dostat do žil divoké mexické ska přímo od zdroje, zarezervujte si 24. duben! Více info: www.roxy.cz.

Název kapely je inspirován dramatem „El cocodrilo solitario del panteón rococó“ mexického autora Hugo Argüelles z roku 1982, které popisuje tragické zážitky jednoho hudebníka v divadle nazvaném „Panteón Rococó“. Samotné jméno kapely tvoří zajímavý protiklad: na jedné straně panteón jako pochmurný antický chrám zasvěcený bohům, na straně druhé rokoko jako rozjasněná pozdní fáze baroka. Tento protiklad se dá přenést i na hudbu, kterou Panteón produkuje: pesimistické texty za doprovodu rozjařené hudby.

Skupina Panteón Rococó vznikla na okraji Mexico City, kde se poprvé setkala se ska. Od roku 1995, kdy proběhl první koncert ve staré hospodě „La Faena“, kapela neúnavně vystupovala po garážích, hospodách, skladech a také na odborových setkáních. Jejich prvního nezávislého alba s názvem „A la izquierda de la tierra“ (Left of Earth, 1999) se prodalo přes 40.000 kusů (počet nezahrnuje pirátsky kopírovaná CD), obsahovalo 5 singlů, nejznámějším z nich se stal „La Dosis Perfecta“. Velký úspěch jim však přinesla vystoupení na obrovských koncertech v Mexico City (spolu s např. Manu Chao či Los de Abajo před 150.000 diváky), na festivalu „Vive Latino“, v Los Angeles a později na pěti evropských a amerických turné (první v roce 2000). Dva roky po vydání druhého alba „Companeros Musicales“ (2002) vyšlo i jejich třetí album „Tres Veces Tres“ („Třikrát tři“). První singl „Cuidad de la Esperanza“ („Město naděje“) hovoří o násilí a korupci jako součásti každodenního života v Mexiko City. Rádia sice píseň bojkotovala, ale kapela ze svých postojů neslevila. I přes veškeré potíže získávala skupina čím dál tím větší popularitu. Hudba Panteón Rococó pronikla i na soundtrack mexického filmu „Sin Ton Ni Sonia“, pro který nahráli upravenou verzi písně Sunny Bobbyho Hebba z roku 1970. K této písni natočili i videoklip. Později ho také natočili pro třetí singl z alba „Companeros Musicales“, který se stal velkým hitem na hudebních televizních stanicích. Panteón Rococó spolupracovali také na několika kompilacích, včetně alba věnovaného skladateli José Alfredo Jiménezovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

JamRock 2010

JamRock 2010

Letošní JamRock začal ve čtvrtek 3. června a musím říct, že start to nebyl moc

JamRock nasadil zahraniční superhvězdy!

JamRock nasadil zahraniční superhvězdy!

Festival Coca-Cola JamRock Žamberk, který zatím nemá co se týče návštěvnosti v ČR obdobu, nasadil


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved