Overkill a spol řádili v Praze

Overkill a spol řádili v Praze

místo: Meetfactory – Praha
datum: 15.10.2012

Říjen je opět patřičně nacpaný koncerty a jsem tomu rád. V situaci, kdy přijedou miláčci žánru, je jasné, že se vyráží za sluchovými prožitky.

Tři předkapely navodí dojem, že se jedná spíš o menší klubový festival, ale bylo to velmi výživné. První předkapela švédští DEGRADEAD tomu nakopla hýždě hned při prvním taktu a neslevili z toho celý set. Nekompromisní zářez přímo do nitra lebky a uší především. I když zatím bylo publikum trochu prořídlé a vlažné, tak pro mě jasně suprová volba pro začátek. Doporučuji ke shlédnutí a poslechu. Chlapci se, stejně jako ostatní předskokani, celkem dobře vyrovnali s nedostatkem prostoru na podiu.

Ale ono konec konců není moc prostoru v žádném klubu. S tím asi nehneme a o to lepší je kontakt s kapelou a publikem. Že je na podiu skutečně málo prostoru bylo znát při druhých PURIFIED IN BLOOD, kdy si jejich zpěvák udělal pár výletů mezi fans, kteří stáli před podiem. První pokus spíš vyvolal náznak zděšení co se bude dít, ale když dal pár tlesknutí a objímačku s fans, tak se to nějak urovnalo a docela to i bavilo. Asi i jeho, protože to několikrát zopakoval. Dobrá show, stejně tak muzika. I když to trošku místy zavánělo deathem střihnutým corem, ale já to opravdu nechci škatulkovat. Mělo to koule a to je pro mě osobně základ. Krabičkování nechme odborníkům. Za mě dost dobrá smečka s dobrou muzikou.

Když nastoupili třetí v pořadí 3 INCHES OF BLOOD, tak se opět podium dost přeplnilo, protože to jsou chasníci dobře urostlí. Do zpěváka bych tu jeho pilu v krku nikdy neřekl. Výčet skladeb asi opět tradičně nedám, fakt to tak nesleduju, spíš to beru jako celek a zvláště u kapel, které přímo neznám, respektive slyším je prvně. Ale bylo to dost dobré a i fans to začli dávat patřičně znát. Fakt velmi příjemný set.

Hned v úvodu jsem říkal, že OVERKILL jsou mí miláčci žánru a to z mnoha důvodů. Za celou dobu existence skutečně nesešli z cesty kdysi vytyčené a drží standartu stále hrdě vzhůru. Dále pak, že ta muzika je neskutečně výživná a má to vše, co má mít. Tu samou esenci má v sobě poslední deska The Electric Age, kterou kapela přijela koncertně představit a podpořit. Deska je skutečně neskutečná a opravdu stojí za často opakovaný poslech. A live podání bylo také super. A když dojde na již legendární fláky jakými jsou Hello from the Gutter nebo Elimination, tak mě má kapela doslova na kolenou. Old school také není od věci, ale nerad bych vytahoval jednotlivé songy, protože za mě jde o celý koncert. Mám navíc už delší dobu s Bobbym takovou nepsanou dohodu o souboj v dobrém slova smyslu. On mi uniká a já ho lovím foťákem. Vzniklo to už před mnoha lety, kdy jsem měl tu čest s ním mluvit po jednom koncertu mimo ČR a je mi ctí, že mě v davu i pozná. A hra trvá a já se jí i dost bavím. Škoda že jen tři skladby. Ale o to je to zajímavější a je to jen důkaz , že mám ke kapele dost osobní vztah nejen z obdivu muziky, která je velmi srdeční záležitostí. A koncertně to nemá obdoby, protože je to živelnost od prvního taktu po poslední. Co vy na celý koncert a Overkill? Tradičně, názory, postřehy, k muzice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Text a foto: Radim „Henry“ Valo.    Nostalgickou atmosférou byl nasáklý Meetfactory pod režií Paradise

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

8.3. 2014 – Meetfactory – Praha Německá a capella bande VAN CANTO „hraje“ klasický heavy,

Udo Dirkschneider a jeho band U.D.O. už v únoru u nás – v Čechách i na Moravě!

Udo Dirkschneider a jeho band U.D.O. už v únoru u nás – v Čechách i na Moravě!

Německá metalová stálice U.D.O. prošla velkými změnami. Skoro po 15 letech z ní kvůli střetu pracovních

„Veto Tour 2013“ 1.12.2013 v MeetFactory !!

„Veto Tour 2013“  1.12.2013 v MeetFactory !!

  HEAVEN SHALL BURN (ger) HYPOCRISY (swe) DYING FETUS (usa) BLEED FROM WITHIN (sco)  1.12.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved