Oslava 6. narozenin Monkey Business

Když oslava 6. narozenin, tak ať to má atmosféru! Tohle si nejspíš řekla muzikantská parta Monkey Business a posledního května uspořádala na pražském Vyšehradě velkolepou oslavu. Počasí celý den vyhrožovalo deštěm a čím víc se koncert konaný pod širým nebem blížil, tím větší mračna se nad Prahou stahovala. Ale kdo se nezalekl, našel hospůdku Na Hradbách a na výroční koncert dorazil, ten mohl zažít opravdu vydařenou monkey-funky jízdu….

„Mankáči“ pojali celé jejich vystoupení stylově a to hezky česky (či moravsky) v krojích. Už u příchodu nabízela okrojovaná děvčata návštěvníkům chléb a sůl a z podia vyhrávala dechovka. A do tohoto folkového mumraje vlítla s velkým nasazením romská kapela Gulo čar, tentokrát v roli předkapely. Musím konstatovat, že zpěvačka Irena Horváthová sílou svého hlasu nejspíš způsobila pár trhlin na zdech vyšehradských památek, tomu se říká dar od boha…ale možná trošku nemile přikrmený panem zvukařem. Mezi méně známými songy zazněla i oblíbená skladba Stewie Wonder z jejich nového alba Gipsy goes to Hollywood a Gulo čar zahráli neuvěřitelně temperamentní třičtvrtěhodinový set. Publikum sice vypadalo poněkud prokřehle, protože se nijak zvlášť nehrnulo do tance, ale večer teprve začínal!

Monkey Business na sebe naštěstí nenechali dlouho čekat, naběhli na podium v krásných červených vestičkách, bílých košilích a slušivých černých kalhotách – prostě jako praví folkoví mazáci. Děvčata v krojích doplňovala jejich vystoupení taneční vložkou a kapela si to očividně užívala jako správná dechová chasa. Monkeys spustili pěkně zostra skladbou Chick Flick a po ní následovaly provařené věci jako Branded a We Feel Better Than Jan Hus. Při Artistic Suicide si Matěj Ruppert střihl bezchybný stepařský výkon a třešničkou na dortu byl závěr písně ala Pavarotti. Matěj opět dokázal, že jeho zpěv je prostě bezvadný a může si hravě dovolit i takovéto výstřelky.

Skladby byly střídány klasickými srandičkami Romana Holého a Matěje Rupperta, takže publikum si nejen pořádně zazpívalo, ale také se mělo možnost od srdce zasmát. Tak jsme měli tu čest dočkat se saxofonového hlásku Romana Holého, skoků Matěje Rupperta do publika a nějakých těch historek z moravského pobytu u Bolka Polívky. Člověk se u jejich vystoupení vážně pobaví a o muzikantském umění a skvělých pěveckých výkonech S. Graves a M. Rupperta ani nemluvě.

Sice to vypadalo na spoustu hostů zvučných jmen, jako např. Helena Vondráčková, Pavel Šporcl nebo Milan Baroš, ale to by nesmělo jít jen o další Monkey fórek. Jediným opravdovým hostem byl Zdeněk Bína z -123 min. Po posledních kouscích, kterými byly Warrior a Intercooler, si už počasí nemohlo pomoct a poslalo na lidi pod podiem krátkou ale vydatnou spršku. Sice se to nejspíš většině návštěvníků nezamlouvalo, ale aspoň přídavky přišly hned a nemuselo se na ně jako vždy čekat. Přidávalo se hitovkami jako Saturday Night Is Over a Party Shit.

Nebýt chladného počasí a občasného deště, nejspíš by se lidem z Vyšehradu hned tak nechtělo, protože když se slaví, tak aspoň do rána. Ale co se hudby týká, lahůdka to byla pořádná a ještě ke všemu si člověk pořádně procvičil bránici!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pro-Pain – dvacet let hardcoru v kostce

Pro-Pain – dvacet let hardcoru v kostce

Ve čtvrtek 19.5. se v pražském klubu Exit Chmelnice konal koncert New-Yorských Pro-Pain. Prahu navštívili

Anathema v rámci 20. výročí na koncertech v Praze a Bratislavě

Anathema v rámci 20. výročí na koncertech v Praze a Bratislavě

Anglický Liverpool dal světu nejen legendární THE BEATLES, ale i jeden z pilířů doommetalové scény, jež

Tristania v Exitu Chmelnice

Tristania v Exitu Chmelnice

Chtěl-li si fanda gotického metalu udělat radost nebo neviděl/neslyšel-li ještě Tristanii s novou zpěvačkou, měl

Through The Noise Fest Vol. 2 – 5.6. v Exitu Chmelnice

Po necelém roce vám přinášíme pokračovaní Through The Noise Fest Vol. 2, který se bude odehrávat 5.6.

Party in da Pit v Exitu Chmelnice

Party in da Pit v Exitu Chmelnice

V pátek 2.5.2010 se v klubu Exit Chmelnice konal již druhý ročník Party in da


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved