No Mercy festival 2006

Do pražského Abatonu jsme dorazili trochu před šestou. Vevnitř jsme si odložili, přivítali jsme se s přáteli a šli se podívat na rozpis co kde a kdy hraje. Ale to už se na nižší scénu vyhrnula kapela Poppy seed grinder…

Ti ze začátku hráli spíše slabší skladby, ale ke konci zahráli dva geniální nářezy. Publikum bylo spíše chladnější, neboť se všichni zřejmě šetřili na pozdější skupiny. Poté jsme se všichni hromadně hrnuli nahoru, kde měli hrát Psycroptic. Ti nás oblažili velmi propracovanou a spíše melodičtější hudbou. Dole pak hráli Contempt, kteří oproti těm nahoře nebyli u publika moc úspěšní. Přešli jsme tedy radši nahoru ke skupině Grimfist. Ti hráli absolutně výborně a také bylo vidět, že se jim daří trošku rozhoupat dav. Moc mě mrzelo, že jsem musel opustit jejich vystoupení ještě před koncem, ale dole už se připravovali Ador Dorath a tak jsme se honem přepravili dolů. Ador Dorath ještě hrát nezačali, ale i tak tam bylo už docela plno. Skupina přišla na pódium v pěkných kostýmech a hned při první skladbě obecenstvo reagovalo více než kladně – takové pogo jsem už dlouho neviděl. Jejich vystoupení bylo dle očekávání výborné (také že dostali nedávno Anděla), jen mi přišlo, že ženský vokál by šel nazvučit lépe.

Po nich na horním pódiu hráli Legion of the Damned, kterých jsme stihli jenom konec. Dole hráli Syrach, kteří mi přišli v záplavě kvalitní hudby poněkud nevýrazní a neoriginální. Také tomu odpovídala reakce obecenstva: skoro nikdo tam nebyl a i ti zbylí byli poněkud chladní. Pak už začali hrát Kataklysm, ale začali hrát dříve než měli, takže jsme nestihli jejich začátek (což mě velmi mrzelo). Na Kataklysm se přišli podívat skoro všichni a tak tam bylo poměrně dost narváno, že stage-diving se tam rozmáhal vskutku hojně. Tito kanadští démoni předvedli geniální výkon a to i přes malou technickou poruchu, která je přinutila zahrát jednu píseň ještě jednou. Atmosféra tohoto vystoupení byla skvělá a protože jsme viděli, kolik bylo lidí na Kataklysm, radši jsme tam zůstali, abychom si udrželi místa vepředu na Cannibal Corpse a proto jsme se nedostali na Nidvind. Nicméně v našich očekáváních jsme se nezklamali a opravdu bylo na Cannibal Corpse narváno k prasknutí (občas až dost nepříjemně, nejmíň půlku koncertu jsem měl v zádech zarytou ruku s ostnama). Bylo to poměrně divoké a několik lidí se tam zoufale snažilo najít mobil nebo hodinky. Jinak Cannibal Corpse nezklamali a předvedli vskutku záhrobní show. Nakonec jsme se skočili na dolní pódium podívat na Kampfar, kteří na úvod nechali hrát takovou poklidnější náladotvornou hudbu, načež nastoupli a spustili poměrně tvrdý nářez s melodičtějšími prvky. Tady už se projevovala únava všech a už to bylo celé takové strnulé.

Celý No Mercy festival byl výbornou akcí. Mezi nejlepší vystoupení patřily především koncerty Ador Dorath, Contempt a Kataklysm. Kupodivu jsem si zničil „jen“ brýle a to mě příjemně překvapilo. Příště bych šel rozhodně zase.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Možná s pocitem jatečního skotu při transportu do masokombinátu jsem vstupoval do klubu Abaton na

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

SICK OF IT ALL, živoucí legenda proslulé newyorkské hardcorové scény, přijíždí do Evropy propagovat svou

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Silný příběh a atmosféra, hutný kovový sound, strhující melodický heavy-metal, to vše nabízí  legendární a

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Venku byla pěkná kláda, hlavně těm, kdož hodinu, někteří možná i déle, čekali na otevření

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

V rámci turné k vydání nové desky a zároveň dvacátému výročí existence kapely zavítali v pozměněné


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved