My Garden stage na Praděda Festu dá šanci vyniknout

My Garden stage na Praděda Festu dá šanci vyniknout

Třetí stage letošního Pradědu Festu, která je pod patronátem growshopu My Garden, se zaměří na záhon českých kapel a hudebních projektů. Můžeme vám zaručit, že nenarazíte na žádný plevel. Dramaturg stage – Zbyněk Hanko – se zaměřil na vzácné rostliny, zatím nerozkvetlé květiny a populární záhony, které vám jistě udělají radost.

Pomyslným headlinerem stage bude kapela Pop-Porn. Původem rocková kapela z Havlíčkova Brodu vznikla v roce 2001, jejichž hudbu postupně začali ovlivňovat hardrockové (hardcore, metalcore, numetal apod.) a elektronické styly, které harmonicky spojují tak, aby působili jako jeden hudební celek. Hlavním cílem kapely je dělat kvalitní hudbu, což se jim také zúročilo postupem v mezinárodní soutěži Emergenza. V Budapešti vyhráli finále středo-východoevropského regionu a chystají se na celoevropské finále do Německa, které se uskuteční 24. 7. 2010.

Kacu! jsou tak trochu přírodní úkaz. Tato mladá tříčlenná brněnská kapela debutovala v roce 2009 s albem O ženských a chlapech, slimákovi a cibuli. Jejich hudba je žánrově těžko zařaditelná, mimo vlastní texty se často opírají i o texty předních světových básníků jako jsou R. M. Rilke, R. Thákur, J. Vrchlický či W. Szymborska. Ústřední postavou tria je zpěvačka, violoncellistka a hráčka na mongolský smyčcový nástroj morin Eva Gina, která je považována za jednu z předních osobností české alternativní scény.

Těšit se můžete také např. na Tokamak. Zařízení vytvářející toroidální magnetické pole sloužící k uchování vysokoteplotního plazmatu a mimoto se také jedná o sedmičlennou brněnskou kapelu hrající od roku 2006. Ve své hudbě spojují rock, pop a folk s retro nádechem tvořeným pomocí dvojice saxofonů a retro kytary. Motto kapely: „Tokamak se vám snaží všemi dostupnými hudebními a verbálními prostředky udělat radost.“ Bugaboo se pohybují na pomezí starších hudebních stylů (blues, rock a rock n´roll a funk) s přesahy do moderních žánrů (pop, rap, soul či rock). The Hydes, partička mladých brněnských hudebníků, které spojuje kromě hudby také vášeň k plavání. Žánrově by se dali zařadit do škatulky indie/pop rock, jejich texty jsou zpívané česky s důrazem na poetičnost. Na kontě mají zatím dvě EP, to poslední nese název Silueta a je z roku 2009. Letošní úrodu, v podobě osmého alba s názvem Light, přijedou představit brněnští Mashy Muxx. Nadějná kapela Frankie Fucking 4 Fingers kombinuje různé hudební styly od elektronického popu s tanečními prvky po našlápnutý rock s ostrými kytarovými riffy. Zahraje i místní hardcorová kapela URGH.

Growshop My Garden pomáhá v růstu nejen vašim rostlinám, ale také českým kapelám.

Praděda Fest se koná v termínu 27. – 28. 8. 2010 v Hustopečích u Brna. Vstupenky lze zakoupit do 25. 8. za 450 Kč a to jak v kamenných obchodech (seznam na stránkách festivalu), tak i online na portálech TicketStream, Ticket Portal a Eventim. Držitelé karet ISTC (ISIC, ALIVE, ITIC, STAFF) mohou získat sleva 50 Kč v prodejnách s online předprodeji.

Konec léta? Jezdím za Pradědou.

www.pradeda.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Praděda Fest 2010

Praděda Fest 2010

Poslední srpnový víkend se opět sjely babky, dědci, tetky, strejci i jejich nezbedná chamraď, aby

Parov Stelar: Divoké párty, ale se stylem, to mám rád

Parov Stelar: Divoké párty, ale se stylem, to mám rád

Po úspěšném jarním koncertě se Parov Stelar Band vrací do České republiky. Svou energickou show

Parov Stelar Band se vrací do Čech

Parov Stelar Band se vrací do Čech

Necelých šest měsíců po fenomenálním vystoupení v pražském Paláci Akropolis se Parov Stelar vrací se svou

Praděda Fest představuje první headlinery!

Praděda Fest představuje první headlinery!

Prvním potvrzeným headlinerem je stálice evropské hudební scény – finská kapela Waltari. Mezi Praděda Festem


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved