Monkey Business, Lucerna

Monkey Business, Lucerna

Čtvrteční večer 22. května skýtal hudební lahůdku nejen pro fajnšmekry funky music. Velikáni tuzemské hudební scény Monkey Business slavili již své osmé narozeniny! A oslavili je vskutku ve velkém stylu.

Úderem osmé hodiny večerní se ve Velkém sále pražské Lucerny, která byla plná až po střechu, objevila britská hvězda, skupina Freak Power. Úlohy hostů se zhostili opravdu skvěle a nutno podotknout, že připravili pro následný koncert Monkey Business skvělou atmosféru za velké podpory tančícího a zpívajícího publika. Charismatický zpěvák Ashley Slater, který je mimo jiné také vynikajícím trombonistou, předvedl, za co sklízela skupina Freak Power celosvětovou slávu. Naběhl na pódium v šusťákové maskáčové bundě pod kterou měl ještě mikinu, což osobně považuji za odvážný výkon vzhledem k tomu, že v Lucerně bylo snad 50 stupňů. I přesto však nabídl skvělý hudební zážitek, který se nesl v duchu acid jazzu, groovu a funky.

Samozřejmě nechyběly takové pecky jako „Turn On, Turn In, Cop Out“ nebo „Rush“. Ashley střídal trombon s mikrofonem a celý hudební mejdan již nabíral plných obrátek. Nutno podotknout, že i když skupina Freak Power vydala pouze dvě desky, je na nich tolik hitů, jaké mnohé z kapel nenasbírají za celou kariéru. Ke konci vystoupení Freak Power již narvaná Lucerna tančila a zpívala jako o život. A to nás teprve vrchol večera čekal. Po menší pauze, která byla určena k přestavění pódia a lidé si tak mohli trochu odpočinout a nabrat sil do dalšího hudebního maratónu, jsme se konečně dočkali oslavenců.

Za tónů „A Song For All Nations“ naběhla na pódium skupina Monkey Business oděná do nových kostýmů, tentokrát pravěkých. Nevím, nakolik byly kožešiny http://www.phpaide.com/?langue=en dobrá volba vzhledem k saunové teplotě v sálu, ale všichni v nich vydrželi až do konce. Matěj Ruppert se svým plnovousem a namalovanými odřeninami vypadal jako skutečný pračlověk. Když zazněla „Party Shit“, všem již bylo jasné, že tento koncert bude jeden z nejlepších, jaký kdy Monkey Business odehráli, ba jestli ne ten nejlepší. Velkou porci zásluhy na tom měla i naprosto neodolatelná atmosféra, která strhla k tanci a zpěvu snad úplně všechny. Aby se snad publikum nezačalo nudit, rozhazoval Matěj roznožky, plival skrz louč oheň a nezapomenutelným se stal jeho operní zpěv „Profondo Rosso“ od Giuseppe Verdiho.

Na jednu píseň se vrátil Ashley Slater, který si na trombón zanotoval společně s Monkey Business. Nesmím opomenout ani Tonyu Graves, která se svou verzí „I Can´t Stand The Rain“ dokázala publiku její skvělé pěvecké nadání. Závěr celého koncertu ukončily odskákané „Branded“ a „Intercooler“, které bych přirovnala k nejlepším momentům celého koncertu. Následoval ohromný aplaus, který snad Lucerna ještě nezažila. Přídavkem zazněly songy „Saturday Night Is Over“ následovaná „My Friends“ a tečku za skvělým koncertem udělal kousek „Piece Of My Life“. To byl vskutku skvělý konec. Při rozloučení se slovy „To je od nás všechno, předáváme slovo Mírovi Bosákovi do studia“ Monkey Business odešli. V tu chvíli se na plátně spustila projekce parodující fotbalové pozápasové rozhovory a rozbory s Jaromírem Bosákem a Ondřejem Hejmou, kteří vedli hlášky typu: „Začátek byl trošku chladnější, ale ke konci už začali spolehlivě dupat a vše šlapalo tak, jak mělo“. Velmi vtipnou několikaminutovou debatu pak zakončil Matěj Ruppert jako příchozí pozápasový host, který to shrnul zhruba těmito slovy: „Hlavní je to srdíčko a jsem rád, že kopu za nejlepší mančaft v zemi“. Celý narozeninový koncert byl opravdovým zážitkem pro všechny. Monkey Business předvedli jeden z nejlepších výkonů a pozadu nezůstali ani gratulanti Freak Power. S klidným svědomím tak můžu říci, že kdo chyběl, o hodně přišel!

Markéta (foto – Jana Matulajová)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pro-Pain – dvacet let hardcoru v kostce

Pro-Pain – dvacet let hardcoru v kostce

Ve čtvrtek 19.5. se v pražském klubu Exit Chmelnice konal koncert New-Yorských Pro-Pain. Prahu navštívili

Anathema v rámci 20. výročí na koncertech v Praze a Bratislavě

Anathema v rámci 20. výročí na koncertech v Praze a Bratislavě

Anglický Liverpool dal světu nejen legendární THE BEATLES, ale i jeden z pilířů doommetalové scény, jež

Tristania v Exitu Chmelnice

Tristania v Exitu Chmelnice

Chtěl-li si fanda gotického metalu udělat radost nebo neviděl/neslyšel-li ještě Tristanii s novou zpěvačkou, měl

Through The Noise Fest Vol. 2 – 5.6. v Exitu Chmelnice

Po necelém roce vám přinášíme pokračovaní Through The Noise Fest Vol. 2, který se bude odehrávat 5.6.

Party in da Pit v Exitu Chmelnice

Party in da Pit v Exitu Chmelnice

V pátek 2.5.2010 se v klubu Exit Chmelnice konal již druhý ročník Party in da


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved