Mejdan roku ve Velbloudu

Mejdan roku ve Velbloudu

The Pooh, Dirty Blondes a Vees to tu málem zbourali…“ zaslechl jsem po koncertě ve čtvrtek 29.12. A opravdu tomu tak bylo. Je až s podivem, že takový nenápadný klub v Českých Budějovicích úspěšně přežívá neustále nájezdy kapel, které svou zuřivostí a živostí dosahují podobných výkonů jako již zmíněné „Špinavé Blondýny.“ To znamená opravdu pekelného.

Když se začátkem prosince začaly objevovat černo-žluté letáčky ohlašující tuto jedinečnou událost, bylo mnoho lidí v Českých Budějovicích velmi potěšeno, včetně mne. Důvod je prostý, po půl roce návrat kapely The Pooh do klubu, kde kdysi téměř začínali. Po čtvrt roce vystoupení Vees v jejich domovském klubu. A po měsíci příjezd pražských Dirty Blondes do, dle kytaristových slov, jejich nejoblíbenějšího města! To byl již pořádný důvod k návštěvě této akce. Kdo tak neučinil a čte tento článek, asi si teď rve vlasy. A má proč…

Ještě kolem deváté to vůbec nevypadalo, že by se měl konat tak pekelný večírek, neboť první kapela si své nářadí začala chystat až v půl desáté. Pár minut před dvaadvacátou hodinou tedy na pódium vtrhla partička z nedaleké Kaplice. Syčák, jak se přezdívá frontmanovi The Pooh, prokládal písně přibližováním zákulisního jednání o pořadí hraní. Po téměř hodině oznámila kapela pomalý odchod do backstage, což se ovšem nedočkalo přílišné podpory publika. Bohužel již nebyl čas na přídavky a tak „Půčka“ vyklidili prostor pro další partičku.

Když se po přibližně dvaceti minutách rozeznil hlas Beego, bylo již většině přítomných jasné, že na scénu jako druzí napochodovali Dirty Blondes! A byl to sakra povedený tanec „Špinavých Blondýn,“ jak se jim někdy také přezdívá. Při poslední koncertní návštěvě našeho města, což bylo před měsícem na Dead End Festivalu, se mi kytarista Tomáš Hamerník svěřil s tím, že v Českých Budějovicích a okolí mají největší fanouškovskou základnu a včera to bylo znát. A zdálo se, že i Blondes se chtějí svým věrným fanouškům odvděčit naprosto skvělým výkonem. Na konci svého vystoupení přišla na řadu již tradiční ohnivá show na činelech bubeníka :-) Kapela skončila. Diváci šíleli. A tak přišel na řadu ještě přídavek, a ne jeden!

Večer ve Velbloudu uzavřeli domácí Vees. V říjnu zde Véčka, jinak jim snad v „Budějcích“ nikdo ani neřekne, pokřtili svou debutovou desku a i tento koncert se nesl v jejím duchu. Staré hity jakými byly třeba Lady Jet nebo Be That Thing vystřídaly She´s so Busy, či Wooden People, které oba ve čtvrtek zazněly. Kluci předvedli parádní výkon, a protože v klubu již nebylo tolik lidí jako na předchozí dvě bandy, dalo se již i dýchat a lidi si to mohli daleko více vychutnat! Na závěr ještě Véčka přidali jeden přídavek, kdy se na pódiu objevily i dvě kapely odpočívající do té doby v backstage a velkolepá párty na pódiu skončila!

Po takové párty bylo mnohým již těžko, a tak se klub pomalu začal vyprazdňovat, ovšem ti nejlepší večer skvěle završili na baru. Velbloud již dlouho takovou akci nezažil. A jestli před měsícem Tomáš z Blondes tvrdil, že tohle bude akce roku, tak jistě nebyl daleko od pravdy. Ti, kteří to ve čtvrtek zažili na vlastní kůži, mi určitě dosvědčí! Tak za tři měsíce nejdéle opět na křtu Blonďácké první desky!

Text: Jakub Axman; Foto: Libor Fousek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

The Real McKenzies příští týden v Rock Café

The Real McKenzies příští týden v Rock Café

THE REAL McKENZIES (celtic-punk/CAN) opět v Rock Café!!! Support: DIRTY BLONDES (punk/rock´n´roll/Praha) 18/1/2011 20.30 Vstupenky:

Dead End Festival

Dead End Festival

29 kapel, 6 hodin, 4 stage a nespočet vypitých litrů piva… To byl letošní Dead

Přeštěnice 2011

Přeštěnice 2011

Jedenáctý ročník festivalu Přeštěnice open air odstartovala čtvrteční rozehřívací párty, kam se mohli přijet diváci

Green Day v Praze

Green Day v Praze

Koncert Green Day 29. června v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích nabídne divákům velkou podívanou a zážitek


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved