„Machines Of Grind Tour“ míří do Brna!

„Machines Of Grind Tour“ míří do Brna!

„Machines of Grind Tour 2010“ přiváží do Brna kapely ABORTED, ROTTEN SOUND, THE RED CHORD a THOSE WHO LIE BENEATH. Takže o tom, že to bude pěkně hlučné a divoké zakončení prvomájového víkendu, nemůže být žádný pochyb!

Jedná se o co-headline tour, což znamená, že kromě Amíků Those Who Lie Beneath odehrají všechny tři kapely stejně dlouhé a naprosto vyrovnané sety. Čekají vás zkrátka tři pěkně poctivé porce od každé z účinkujících mlátiček. Death and Grind!

Začněme tedy abecedně – ABORTED . Kapela, která zraje jak víno. Od svých začátků, které se datují někam do roku 1995, ušli pořádný kus cesty a v současnosti patří mezi přední evropské brutal-deathové kapely. Kapela sdružená kolem zakládajícího člena Svena de Caluwé zažívá v posledních letech svou renesanci a po zmatečném období, kdy se členové kapely střídali jako na běžícím pásu, nyní konečně fungují jako sevřené a sebevědomé těleso, které ještě neřeklo své poslední slovo. Důkazem jsou i poslední dvě desky, konkrétně „ Slaughter & Apparatus: A Methodical Overture “ (2007) a „ Strychnine.213 “ (2008), nebo zbrusu nové EP „ Coronary Reconstruction , které vyšli pod křídly labelu Century Media a přinášejí tak trochu nové ABORTED v tom smyslu, že ke klasické brutal-deathové náloži přibylo i lecos z hudební moderny. Hudebnímu projevu však stále vévodí onen neurvalý a obhroublý styl, kterým se kapela proslavila především na své přelomové desce „ Goremageddon “ z roku 2003.

ROTTEN SOUND nelze představit jinak, než jako jednu z nejpřednějších grindových formací současnosti. Vysokorychlostní vražedný grind – to je asi nejstručnější charakteristika této finské smečky, jejíž vznik se datuje až do roku 1993. Přelomovým okamžikem v historii kapely se stalo album „Murderworks “, po jehož vydání se o ROTTEN SOUND začalo hovořit jako o největším objevu grindcoreové scény. Mezi elitu se pak definitivně vyšvihli s albem „Exit“, které je doslova natlakováno neúprosným grindem se zvukem masivních rozměrů. V roce 2006 opouští kapelu její hnací motor, superrychlý a technicky vytříbený bubeník Kai a je nahrazen Samim Latvou, se kterým již ROTTEN SOUND nahrávají EP „Consume to Contaminate “. Toto EP bylo netrpělivě očekáváno a mnoho fanoušků si kladlo otázku, zda se povede nahradit „nenahraditelného“ Kaie za bicími. Výsledkem je zdrcující sestava nejvíce dynamického a těžkého zvuku jaký kdy ROTTEN SOUND dosáhli. Základem jsou opět v šíleném tempu hnané bicí, které vás nemilosrdně fackují zleva zprava. Svůj statut potvrzují i na dosud poslední desce „Cycles “ (2008) a zbrusu novém EP „Napalm “, které je opět naplněné grindcorem světového formátu, plného technických prvků, neutuchající energie a šílené síly.

V případě THE RED CHORD se připravte na pořádný, přesto strukturovaně organizovaný, bordel – velmi hlučný death metalový nářez snoubící se s corovým základem a grindovými kořeny provětrá na začátek ušní bubínky všech návštěvníku Faválu. Tuhle partu jste mohli vidět před dvěma roky v Abatonu v rámci Hell On Earth Tour, už tehdy na pódiu vraždili. V minulém roce jim vyšla bombastická deska „Fed Through the Teeth Machina“, která rozhodně stojí za poslech.


Mladí Američané s názvem THOSE WHO LIE BENEATH patří mezi přední kapely nové nastupující generace. Kapela produkující death metal, který si bere to nejlepší jak ze starých old school bardů, tak i něco z moderny, by vás měl připravit na nástup trojice headlinerů.

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích. Více informací získáte na webu www.obscure.cz nebo tel. čísle 774 220 183.

Související linky:

www.myspace.com/ aborted metal

www.myspace.com/ rottensound

www.myspace.com/the redchord

http://www.myspace.com/thosewholiebeneath

www.obscure.cz

www.faval.czNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Leden 2016 rozpálí Kataklysm

Leden 2016 rozpálí Kataklysm

KATAKLYSM jsou zpět – „Of Ghosts And Gods” European Tour 2016 Začátkem příštího roku se

Death metal se valí do Prahy i Bratislavy.

ABORTED (bel) ORIGIN (usa) EXHUMED (usa) MIASMAL (swe) 2.12.2014, Praha – Podnik 3.12.2014, Bratislava –

Metalfest 2014

Metalfest 2014

Pátek I bylo dáno jeti do města v západě Čech, neb po roce konala se

Brutal Assault 2013 – sobota

Brutal Assault 2013 – sobota

Short summary in english comming soon… Záchodová legraxe s Gutalax, lezba po pódiové konstrukci Clawfinger,

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved