Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola

Česko přivítá nový rok buvola ve čtyřech městech

Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola proběhne od 17. do 23. ledna 2009 v Brně, Hradci Králové, Praze a Českém Krumlově. Originální večerní program přinese vystoupení umělců z různých koutů světa a bude doprovázen odpoledním tržištěm východního a západního folklóru, které návštěvníkům zdarma nabídne asijské masáže, ochutnávky čajů, bioproduktů a tradičních asijských pochutin, ukázky z dechových a hlasových cvičení, líčení pekingské opery nebo tradiční čínskou medicínu. V hlavním městě pak festival navíc uvede českou premiéru zajímavého dokumentu slovinské televize o lidském hlase, pěvecké dílny s hvězdami world music a prezentaci čajového umění.

Večerní program festivalu „Koncert Země“ začne na všech scénách vždy v 19:00 hod a uvede vzácné hosty z dalekých zemí: zpěvačku jiského národa Qu-bi-a-u, virtuózní hráčku na klasickou čínskou citeru Wu Na. Na scénách festivalu se dále představí indický multiinstrumentalista a skladatel filmové hudby Ganesh Anandan, svérázná slovinská zpěvačka alpské hudební tradice Bogdana Herman, královna moravských lidových písní Jarmila Šuláková, princ české cikánské muziky Filip Gondolán. Tradiční japonské loutkové divadla představí herec a autor Nori Sawa. Zpěvačka a autorka mnoha hudebních projektů Feng-yűn Song představí své další multikulturní hudební fúze a do současného hudebního života vtáhne Dudácký jazzový soubor LM z Třemošné, který slibuje velkou jízdu..

Doprovodný program „Barevný jarmark“ začne před večerními koncerty na jednotlivých scénách již v 16:30. Návštěvníci se budou moci například nechat hýčkat thajskými masážemi, ochutnávat tradiční asijské pokrmy, vybrané čaje i nové produkty zdravé výživy a biopotravin, vyzkoušet si diagnostiky zdraví tradiční čínské medicíny nebo dechové a hlasové techniky.

Pražský program uvede navíc českou premiéru dokumentárního filmu o lidském hlase „Máš hlas, tak zpívej!“ slovinské režisérky českého původu Hanky Kastelicové. Slavnostní uvedení filmu proběhne za účasti tvůrců, s debatou a s krátkým vokálním vystoupením v kině Aero, 19. 1. v 19:00. Lákadlem budou jistě také otevřené hlasové dílny vedené některými pěveckými hvězdami festivalu – Bogdanou Herman, Filipem Gondolánem a Feng- yűn Song, a také prezentace Čajového komfortu. To vše spolu s Barevným jarmarkem v Novoměstské radnici 21. 1. od 16:00.

Letošní ročník budou svým slovem provázet herci Jaroslav Dušek a Thomas Gasston. Festival pořádá občanské sdružení Feng-yűn Song ve spolupráci s místními scénami. Čestným předsedou festivalu je dr. Jiří Šíma, zakladatel Klubu přátel Asie a Malého asijského muzea.

Záštitu nad Lunárním festivalem 2009 převzali primátor hl.města Prahy MUDr. Pavel Bém a primátor města Hradec Králové Ing. Otakar Divíšek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Lunární festival 2009

Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola proběhne od 17. do 23. ledna 2009 v


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved