Lunární festival 2009

Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola proběhne od 17. do 23. ledna 2009 v Brně, Hradci Králové, Praze a Českém Krumlově.

Stěžejní částí festivalu je hlavní program, který se letos dramaturgicky zaměřuje na autenticitu v uměleckém projevu, návrat ke kořenům a porovnávání původní hudební tradice v západních a východních kulturách. Na všech scénách vystoupí výrazní umělci z různých koutů světa. Festivalovou atmosféru bude dotvářet odpolední Barevný jarmark. Vedle prodeje knih a CD nabídne zdarma ochutnávky asijských specialit, čajovnu, thajské masáže či tradiční čínskou medicínu. Letošní ročník přichází s mimořádným programem Speciál – proběhne pouze v hlavním městě a uvede českou premiéru zajímavého dokumentu o lidském hlase, pěvecké dílny s hvězdami world music a prezentaci čajového umění.

Večerní program festivalu „Koncert Země“ začne na všech scénách vždy v 19:00 hod a uvede vzácné hosty z dalekých zemí: zpěvačku jiského národa Qu-bi-a-u (Jikové jsou příbuzným národem Tibeťanů a žijí na jihozápadě Číny), virtuózní hráčku na klasickou čínskou citeru Wu Na (jako první na světě získala titul magistry hry na tento nástroj). Na scénách festivalu se dále představí indický multiinstrumentalista a skladatel filmové hudby Ganesh Anandan, ze Slovinska přijede svérázná zpěvačka alpské hudební tradice Bogdana Herman. Z tuzemska se určitě těšme na královnu moravských lidových písní Jarmilu Šulákovou nebo na prince české cikánské muziky Filipa Gondolána, jehož vystoupení jsou náladově i žánrově zcela bez hranic. Kouzlo tradičního japonského loutkového divadla přenese na prkna LF 2009 herec a autor Nori Sawa a jeho pohádka o buvolu. Zpěvačka a autorka mnoha hudebních projektů Feng-yűn Song představí na festivalu své další multikulturní hudební fúze: Písně od šansonu až k jazzu (s Triem PUO extra band) a Poezii ticha (s Vladimírem Václavkem). Do současného hudebního života v jihočeském kraji se budeme moci nechat vtáhnout Dudáckým jazzovým souborem LM z Třemošné, který slibuje velkou jízdu.

Doprovodný program nazvaný Barevný jarmark začne před večerními koncerty na jednotlivých scénách již v 16:30. Jeho koncepce vychází z místní české a moravské tradice v kombinaci s asijskou inspirací a nabídne pro každého něco. Návštěvníci se budou moci například nechat hýčkat thajskými masážemi, ochutnávat tradiční asijské pokrmy, vybrané čaje i nové produkty zdravé výživy a biopotravin, vyzkoušet si diagnostiky zdraví tradiční čínské medicíny. Odpoledne nabídne také „Minuty zpěvu a dechu“ – ukázky ze seminářů Tvůrčího studia F.Y. Song.

Pražský program Speciál uvede českou premiéru dokumentárního filmu o lidském hlase „Máš hlas, tak zpívej!“ slovinské režisérky českého původu Hanky Kastelicové. Slavnostní uvedení filmu proběhne za účasti tvůrců, s debatou a s krátkým vokálním vystoupením v kině Aero, 19. 1. v 19:00. Lákadlem budou jistě také otevřené hlasové dílny vedené některými pěveckými hvězdami festivalu – Bogdanou Herman, Filipem Gondolánem a Feng- yűn Song, a také prezentace Čajového komfortu. To vše se uskuteční spolu s Barevným jarmarkem v Novoměstské radnici 21. 1. od 16:00.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola

Česko přivítá nový rok buvola ve čtyřech městech Lunární festival 2009 – Vítání roku buvola


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved