Lou Rhodes z Lamb potvrzena na letošní Colours of Ostrava

Lou Rhodes z Lamb potvrzena na letošní Colours of Ostrava

Lou Rhodes, zpěvačka, kytaristka a členka formace Lamb, je jedno z posledních zahraničních jmen potvrzených na letošní ročník festivalu Colours of Ostrava. Lou přijede s komorním folkovým program plným křehkých a poetických písní. Na Colours vystoupí v sobotu 12. července. Více info na www.colours.cz

Když předloni vydala Lou Rhodes folkově laděné album Beloved One, nastalo v táboře fanoušků milované skupiny Lamb zděšení. Zároveň s přesvědčením, že se u Lou jedná o přechodné období, léčbu z rozvodu, útěk od urputných studiových sporů s parťákem Andy Barlowem. Že bez debat přijde čas, kdy se Lou vrátí tam, kam prý patří – k sofistikovanému drum´n ´bass, z něhož se k údivu všech na povrch drala křehká poezie dvacetileté holky nevědící si občas sama se sebou rady. Zkrátka, že se z Lou zase stane Jehňátko, nakrátko ostříhaná holčina, na fotografii do půl pasu nahá, skrývající pod dlaněmi drobná ňadra a v očích povznesení s vírou ve všechna vyřčená slova, s nimiž se s Lamb odtrhla od taneční bezeslovnosti a zkratkovitého drsňáctví trainspotingové generace. Lou Rhodes ale všem vzkázala: „Vrátila jsem se nazpět domů. Do matčina folkového klubu kde jsem vyrostla a navíc, když pozorně posloucháte skladby Lamb, zjistíte, že to jsou vlastně folkové záležitosti“. A proč Lamb opustila? „Stále víc a víc mě ta elektronika frustrovala. Toužila jsem po akustickém zvuku, tradičních nástrojích. A také po vlastní desce, která by zněla úplně jednoduše. Vezměte si, že album Lamb jsme třeba natáčeli tři roky. Samé složité programování. Beloved One jsem měla hotové za tři týdny. Je to fantastické po těch letech dělat akustickou hudbu, když ty písničky mají navíc možnost volně dýchat. Nejsem žádné rock´n´rollové kuřátko“.

Album Beloved One bylo přijato velmi dobře folkovým publikem a okamžitě získalo nominaci na Mercury Prize, čehož Lamb paradoxně nikdy nedocílili. Stejně tak, když si v Sundey Times Lou přečetla: „Zvláštní, čekali jsme folkové tralala písničky, ale tohle je hodně dobrá kolekce“. Poklonu Lou Rhodes okamžitě, a upřímně, vysekli ty největší hvězdy anglického folku, včetně legendy Martina Carthyho, nositele Řádu britského impéria za zásluhy o anglickou tradiční hudbu.

Že se nejedná o žádnou náhodu nebo úlet z rozmaru, potvrdila písničkářka na loňské nahrávce Bloom. Opět vynikající sbírce výtečných, folkově laděných písní posvěcených nádherně poetickými texty. V té době začala Lou Rhodes – vedle koncertů s kapelou – vystupovat po folkových klubech sama s kytarou. I tehdy sklidila jen samou chválu. Už na ní nikdo nepokřikoval „Lamb“, místo toho všichni seděli jako zařezaní a poslouchali písničky s „nadějí uprostřed zoufalství“.

7. ročník jedné z největších hudebních akcí u nás se bude tentokrát konat od 10. do 13. července 2008. Festival potrvá stejně jako loni 4 dny a představí přes 100 kapel a DJs zahraniční i domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativu. Hlavní hvězdami jsou irská zpěvačka Sinéad O´Connor, zakladatelé rave scény Happy Mondays, gypsy-punková kapela Gogol Bordello, hvězda současné elektronické hudby Goldfrapp, kytarovka Dandy Warhols, proslulý norský saxofonista Jan Garbarek či charismatický malijský písničkář Habib Koité. K dalším potvrzeným kapelám patří: Koop (Švédsko), Daby Touré (Mauretánie), Hawkwind (UK), Noa (Izrael), Sergent Garcia (Francie), Inga Liljeström (Austrálie), Shantel se svým Bucovina Club Orkestarem (Německo), Les Boukakes (Francie), Craig Adams & The Higher Dimension of Praise (USA), Tosh Meets Marley (Jamajka), Recycler (Francie), Tim Eriksen (US), Irfan (Bulharsko), Miten & Deva Premal (UK/Německo), Karimski Club (Polsko), Dan Bárta & Illustratosphere, Hypnotix, J.A.R., Iva Bittová, George Mraz, Emil Viklický, Laco Tropp, Longital, Lucie Bílá, Please the Trees, Pražský výběr II, Precedens a Bára Basiková, Priessnitz, Vítkovo kvarteto, Xavier Baumaxa a další.

Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, workshopy salsy či bubnování, filmy a diskusní fórum. Pro návštěvníky bude připraveno stanové městečko v zeleni i ubytování pod střechou a velká sleva na jízdné s Českými drahami při cestě na a zpět z festivalu. Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006 (za rok 2007 byl na tuto cenu nominován) a v anketě ALMA se stal třikrát po sobě Hudební událostí roku. Festival se sice koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň a v okolí Slezskoostravského hradu, takže akce nabízí správnou letní pohodu. Loni jej navštívilo přes 20.000 návštěvníků.

Čtyřdenní vstupenky na festival jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro a Ticketportal. Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna. Hlavními partnery jsou OKD, ArcelorMittal, ČEZ a Geofin. Festival probíhá za finanční a mediální podpory statutárního města Ostrava a za podpory Moravskoslezského kraje. Generální mediální partneři: Evropa 2 a Deník.

Lou Rhodes z Lamb potvrzena na letošní Colours of Ostrava 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved