Leningrad Cowboys Go Sázavafest

Leningrad Cowboys Go Sázavafest

Další zahraniční hvězdou leošního Sázavafestu je kultovní finská kapela LENINGRAD COWBOYS, která proslula především díky svému nezaměnitelnému zjevu a recesistické show, kterou si získali fanoušky po celém světě. Vyčesané vlasy, pestré kostýmy a špičaté boty ve spojení s původními skladbami a coververzemi rockových pecek slibují jedinenčnou show, kterou si celá 12ti člená parta evidentně užívá a která vás určitě nebude nudit!

Muzika LENINGRAD COWBOYS je ovlivněna polkou a progresivním rockem. Věnují se tématům jako vodka, traktory, rakety, ruskému folklóru, rock and rollovým baladám a předělávkám písní skupin Beatles, Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd.

Kapela za dobu své existence vystoupila na stovkách festivalů, v mnoha klubech a televizních pořadech v padesáti zemích světa. V roce 1993 uspořádala na hlavním náměstí v Helsinkách první společný koncert s Alexandrovci nazvaný „Total Balalajka Show“, kterému přihlíželo 80.000 nadšených diváků a který získal ohlas po celém světě.

O rok později následoval podobný společný koncert v Berlíně u příležitosti odchodu sovětské armády z Německa. Show tehdy začala skladbou od Beethovena, pokračovala známými hity jako „Let’s work together” či „Gimme all your lovin“ a končila obrovským ohňostrojem. Kromě společných koncertů s Alexandrovci připravili Leningrad Cowboys řadu dalších zajímavých hudebních projektů – např. „Leningrad Cowboys go Classic“ či „Global Balalaika Show“ v roce 2003 se 120 muzikanty z celého světa.

Celkem vydala kapela 11 alb, poslední nazvané „Zombie´s Paradise“ na jaře 2006.

Motto Leningrad Cowboys zní „Make tractors, not War!“ a dle legendy jejich koncerty mají vědecky podložené příznivé působení na návštěvníky koncertů. „Vědecká studie doktora Martina Bjurheda ze Stockholmského mírového institutu totiž prokázala tzv. Leningrad Cowboys efekt na lidský mozek: návštěvníci jejich koncertu dostávají žízeň a zvyšuje se u nich sexuální aktivita. Přesně po 10 minutách a 27 sekundách koncertu publikum zdivočí, muži si svlékají trička a ženy hází spodní prádlo na pódium“, tvrdí několik zdrojů.

Kapela si kromě mnoha koncertů zahrála hlavní roli v kultovních filmech finského režiséra Aki Kaurismäkiho „Leningrad Cowboys go America“ či „Leningrad Cowboys meet Moses„.

Prozradíme, že sobotní koncert LENINGRAD COWBOYS na Sázavafestu bude zcela exklusivní. Co konkrétně pro vás kovobové nachystali prozradíme v průběhu měsíce května!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Masters of Rock 2013

Masters of Rock 2013

místo: Liqueur company area Vizovice datum: 11.- 14.7.2013 Čtvrtek Tak konečně nám dorazilo léto i

Sázavafest 2010, tak trochu jiný festival…

Sázavafest 2010, tak trochu jiný festival…

Letní Sázavafest slaví letos 10 let svého trvání a již teď ho můžeme nominovat na

Leningrad Cowboys

Leningrad Cowboys

V úterý 13. 2. 2007 navštívila Prahu bláznivá finská formace Leningrad Cowboys. Svou show se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved