Sázavafest 2010, tak trochu jiný festival…

Sázavafest 2010, tak trochu jiný festival…

Letní Sázavafest slaví letos 10 let svého trvání a již teď ho můžeme nominovat na festival osobností naší kulturní scény. Pořadatelé si připravili řadu překvapení, novinek a pozvali spoustu hvězdných hostů, domácích i zahraničních, kteří se pokusí vytvořit v Kácově jedinečnou “Sázavafestskou“ oslavu. Letošní ročník se nese v duchu návratů velkých hudebních legend a ohlédnutí zpět, a to nejen na začátky samotného festivalu, ale i některých účinkujících, kteří stáli u jeho zrodu.

Výčet osobností a gratulantů Kácov 2010:

Anna K, Peter Lipa, Marta Kubišová, Jiří Macháček, Ivan Král, Roman Holý, Matěj Ruppert, Vojta Dyk, Kuba Prachař, Ondra Ruml, Blanka Šrůmová, Michal Prokop, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Bára Basiková, Meky Žbirka, Jaroslav Svěcený, Michal Dvořák, Ewa Farna, Vladimír Mišík, Radim Hladík, Tomáš Klus, Ivo Jahelka, Michal Viewegh, Irena Obermannová, Mardoša, Milan Cais, Tonya Graves, Michal Horáček, Michal Hrůza, Vladimír 518, Indy, Wich, Orion, Trafik, James Cole,  Yarda Helešic, Věra Bílá, Ivan Hlas, Vlasta Třešňák, Jiří Schmitzer, Václav Koubek, Dan Bárta, Richard Krajčo, Matěj Homola, Honza Homola, Honza Kalina, Xindl X, Kryštof Michal, Tomáš Vartecký, Tomáš Hájíček, Petr Hošek, Ester Kočičková, Vladimír Merta, Jan Spálený, Luboš Pospíšil, Oskar Petr a mnoho dalších

Jedinečné zážitky – speciální vystoupení:

Sto Zvířat – zahrají 100 minut a oslaví u nás 20 let existence kapely, Kamil Střihavka – pozve si speciální hosty a také oslaví 20 let na scéně, Schodiště oslaví 25 let a přivedou si speciální gratulanty, Kudykam tvůrce Michala Horáčka zrealizuje předpremiéru své nové verze! Monkey Business slaví své 10. výročí a zahrají 75 minut s řadou hostů jen pro Sázavafest a současně si vymění vzájemnou hostovačku s Tata Bojs, Laura a její tygři předvedou speciální show na oslavu 25 let své existence. Vivaldianno – projekt houslového virtuóza Jaroslava Svěceného a Michala Dvořáka, bývalého člena ze skupiny Lucie, připraví jedinečnou hodinovou show, skupiny Mandrage a Rybičky 48 unikátně propojí svá vystoupení v jedno. Jedinečné propojování s mnoha hosty předvedou také kapely T. O. P. Dream Company a Nightwork, atd.

Letošní Sázavafest se tradičně koná v Kácově ve dnech 5. – 7. 8. Lokalita festivalu na břehu řeky Sázavy k festivalu neodmyslitelně patří a nabízí návštěvníkům mnoho dalších vyžití během festivalu.  Prostředí Posázaví přispívá velkou měrou ke stále větší oblibě tohoto festivalu a i letos obec Kácov připravuje festivalu skvělé zázemí. Sázavafest tentokrát nabídne 8 scén. Na pěti z nich se vystřídá přes 130 účinkujících na ostatních návštěvníci budou moci sledovat filmy, vyzkoušet si hudební nástroje apod.

Na letošní jubilejní ročník přislíbily účast hvězdy světového formátu. Mezi nejznámější z nich rozhodně patří britská kapela Chumbawamba. V současnosti kapela vyznává spíše písničkářský styl a hraní akusticky. Návštěvníci se tak můžou těšit na směsici punku, folku a popu v podání tohoto hudebního chameleona, který zahraje jak starší osvědčené hity, tak i skladby z nejnovějšího alba ABCDEFG, které kapela vydala letos na jaře. Dalším velkým lákadlem jsou kalifornští Papa Roach. Tato hardocorová partička zaujme zejména příznivce tvrdší muziky. Na Sázavafestu představí své nové live album. Dalším hostem, který dorazí na břeh řeky Sázavy zpoza velké louže, jsou Dog Eat Dog. Exkluzivní vystoupení této crossoverové kapely, které bude zároveň oslavou jejich dvacetileté kariéry, nabídne průřez jejich tvorby od svých začátků po současnost.

Leningrad Cowboys předvedou mexickou show

O skutečný a nejen hudební zážitek se postará další hvězdný host – finští Leningrads Cowboys. Jejich vystoupení v rámci Sázavafestu je v ČR jediné a podobné už nebude nikdy k vidění. Leningrads Cowboys si totiž speciálně pro náš festival připravili světovou premiéru jejich show v mexickém stylu s názvem “Patria O Muerte“. Exkluzivní vystoupení „kovbojů“ na Sázavafestu je ve spojení s jejich nezaměnitelným image příslibem nezapomenutelné show plné recese.

Velké kapely vystřídá i zcela komorní vystoupení v podání francouzského klavírního virtuóza Maxence Cyrina, který si pro festival připravil speciální pásmo skladeb zahrnující předělávky nejpopulárnějších popových hitů až po dechberoucí klavírní pasáže. Z dalších zahraničních hostů letošního Sázavafestu jmenujme multikulturní Ocean versus Daughter, partičku z Barcelony Che Sudaka, polskou kapelu Dikanda, balkánský Boban i Marko Marković Orkestar, drum’n’bassové Benny Page, DJ Muffler z Finska, Alec Empire a další.

Velmi vzácným hostem letošního ročníku bude Ivan Král, který exkluzivně vystoupí pouze v Kácově. Pro toto vystoupení si Ivan Král připravuje speciální hudební pásmo. Díky slíbenému telemostu přímo do jeho domova v Americe se ho budete moci za pár minut sami zeptat na cokoli ohledně jeho účasti na Letním Sázavafestu.

Svou návštěvou poctí Sázavafest i zpěvačka a skladatelka Blanka Šrůmová, bývalá členka kapely Tichá dohoda. Její hudební pásmo bude obsahovat kromě písní ze svých autorských alb i největší hity zmíněné Tiché dohody, jakou je např. píseň Marioneta, ale hlavně pozve řadu známých hostů. Kulaté výročí působení rockové kapely Frasmus 5 oslaví spolu s ní i její leader Michal Prokop, který je známý především díky svým poetickým šansonům.

Sázavafest nabídne vítěze všech významných kategorii cen Anděl 2009 – Ewu Farnou, zpěváka Tomáše Kluse, či Charlie Straight. Díky tzv. Bitvám o Sázavafest, které vyvrcholily v rámci Jarního Sázavafestu, budeme moci v Kácově slyšet i tři vítězné kapely Goodfellas, Francis´ Drake a Nás všech. Na letošním Sázavafestu si zahrají také kapely The Roads a No Heroes, vítězové prvního ročníku soutěže kapel RGM Live Space, jejíž druhý ročník letos odstartoval neveřejnými koncertními vystoupeními 10. a 11. února v pražském Paláci Akropolis. Porota ve složení Pavel Anděl, Hynek Chudárek (TV Óčko), Martin Rigler, Jan Ponocný (hudebník, skladatel), Jan Čechtický (hudebník, skladatel) a Milan Cais (hudebník, skladatel, výtvarník) tentokrát vybrala do základních kol patnáct kapel: 3D Lidée, Blond Site Of The Life, Bros´n´Beasts, City Of Autumn, Come And Play, DC Headline, Dead Pope´s Company, L.A., Lealoo, Lo Dost, Make No Sense, Model Bazaar, Mother´s Angels, The Rest a FLO. Semifinálová vystoupení, ze kterých vzejde vítěz poroty a diváků, jsou naplánována také do Akropole – 1. semifinále na 15. září 2010, 2. semifinále na 29. září 2010. Finále, po kterém budou známy opět dvě vítězné kapely, se bude konat 20. října 2010.

Balbínka v čele s Věrou Bílou

Kytarista a zpěvák Honza Homola z kapely Wohnout předvede v Balbínce své sólové album s názvem Homolka Tobolka. Balbínka nabídne řadu dalších skvělých hostů. Mezi nejvýraznější osobnosti patří rozhodně královna romské hudby Věra Bílá, kterou doprovodí Gynovci, dále pak Jirka Schmitzer, Ivan Hlas Trio, multižánrový Xindl X, svérázný Václav Koubek a další. Pražský folk-rockový Hromosvod Ondřeje Fencla po více než ročním úsilí finišuje třetí řadovou desku Zimní čas a právě na Sázavafestu proběhne speciální křest tohoto alba.

Od elektroniky po hiphop

Festival Sázavafest nabízí tradičně pestrou směsici hudebních žánrů. Elektronika má však letos poněkud menší zastoupení (Alec Empire, Lakeside X, Cartoonage, Le Pneumatique, drum n bass Drum Affection Night), proto jí je věnována speciální Sázavafest 2010 warm up party, která se koná v pátek 26. 6. od 18 hodin v music clubu Modrá vopice. Jako hlavní hvězda vystoupí legenda světové EBM scény, kultovní německá formace KMFDM. Dále se představí pražská elektro formace Tear, slovenští elektronici Last Influence of Brain, brněnští elektronici Depressive Disorder, techno core Akimbo ze Šumperka a pražští elektronici Rodent & Laura. Vyznavači kvalitní elektronické hudby mají skvělou možnost si užít celou party v příjemném prostředí pod širým nebem.

Rovněž fanoušci hiphop-u si na Sázavafestu přijdou na své. Jak je dobrým zvykem již několik let, ani u jubilejního ročníku tomu nebude jinak a Sázavu rozbouncuje Bigg Boss crew a jejich hosté. Návštěvníci se tak mohou těšit na sestavu v podobě DJ Mike Trafik, Orion, James Cole, Vladimir 518 a Hugo Toxxx. Naživo tedy zazní hity z projektů PSH, Orikoule, Supercrooo a samozřejmě desek jako Gorila vs. Architekt, Rok psa, H. P. T. N. atd.  James Cole s live bandem zároveň představí svůj nadupaný projekt Kapitán láska.  Aby toho nebylo málo, již tak nabitý program v podobě Bigg Boss party, doplní ještě Indy a Wich či další zvučná jména slovenské hiphopové scény.

Na letošním Sázavafestu nebude chybět ani drumandbass. Konkrétně se můžete těšit na noc, která ponese stejný název jako úspěšná pražská party – Drum Affection. Za několik let na tomto večírku vystoupila jména jako Dj Hype, Concord Dawn, Xample a Lomax, Generation Dub a další. Pro návštěvníky Sázavafestu jsme si připravili opravdové hudební lahůdky v první řadě to je DJ Benny Page a úspěšná Mc Tali, která vyhrála první cenu v kategorii „best female MC“ v drumandbass awards 2010 a v České republice vystoupí vůbec poprvé. Dále se představí finský Dj a producent Muffler, český P.no a Sayuz a mnoho dalších zvučných jmen nejen české drumandbassové scény. Nebude chybět světelná show, videoprojekce a vše co patří k vychutnání nezapomenutelných festivalových nocí, které se netrpělivě blíží.

Mimohudební zážitky a autorská čtení

Hudební dramaturgii oživí autorská čtení Michala Viewegha, který má letos rovněž co oslavovat. Je tomu právě 20 let, co spatřila světlo světa první kniha nejčetnějšího českého autora současnosti. Svým čtením pobaví publikum po dva dny, v pátek mu bude dělat společnost básník a prozaik Martin Reiner, v sobotu Irena Obermannová, autorka mnoha úspěšných knih, mimo jiné Deník šílené manželky.

Návštěvníci budou moci navštívit i tematické workshopy nebo divadelní stan. Ten nabídne řadu zajímavých a speciálních vystoupení a představení. Za všechny jmenujme bubnování v podání Drum Cirle, pouliční Kabaret Terezie, interaktivní Divadlo Trakař, moderní tanec předvede soubor Amanitas, ohňovou show Cirque Garuda a nebude chybět ani populární stand-up comedy Na stojáka. Po nečekaném zájmu návštěvníků loňského ročníku o projekt Kudykam se jeho tvůrci a aktéři vracejí i v roce 2010. Hudebníci vybraní a vedení Ondřejem Brzobohatým doprovodí hvězdy lyrikálu jako je Karel Dobrý, Lucia Šoralová nebo Ondřej Ruml v jiných písních než jsou ty, které na Sázavafestu zazněly vloni. Festival bude nadto jevištěm představení nové písně, která se stane součástí Kudykamu až od září 2010.

Kdo nestihne letos navštívit Anifest v Teplicích, může v rámci Sázavafestu navštívit Houser filmový stan v Kácově, kde budou v pátek 6.8. Ozvěny Anifestu. Návštěvníci uvidí to nejlepší z letošního ročníku, tedy filmy oceněné mezinárodní porotou v kategoriích krátký film do 5 minut, 5 – 15 minut, 15 – 60 minut, studentský film, televizní film, videoklip, internetová animace, reklama a znělka. Letos se v mezinárodní soutěži sešlo velké množství originálních, a co se výtvarného stylu týče, svérázných filmů, a to především z Francie, ale také z dalších zemí – silně bylo zastoupení Estonska, Anglie či Belgie. V soutěži se objevily i velmi úspěšné snímky – Logorama, která nedávno získala Oscara a Dáma a smrt (La Dama y la muerte), která byla na Oscara nominovaná. V rámci HFS bude k vidění i několik Ekofimů, či nabídka filmů zapůjčených od Artcamu a Bontonfilmu.

Již od čtvrtka 5. srpna, pravidelně až do neděle 8. srpna každý večer po setmění, budou moci návštěvníci Sázavafestu zavzpomínat na četnost letních kin v naší republice a díky Kinematografu Bratří Čadíků spatřit pod širým nebem vždy jeden film.

S respektem k přírodě…

Hnutí Duha připravuje v rámci našeho výročí vydat speciální sérii ptačích budek, které budou moci návštěvníci Sázavafestu v Kácově nějak památečně pomalovat. Tyto nové ptačí domovy pak budou sdružením Duhy v Posázaví umístěny, aby zpříjemnily život okolnímu ptactvu. Sdružení Arnika, ekologická nezisková organizace, která je také tradičním partnerem festivalu pak bude představovat svou novou kampaň k čistotě a kvality vody.

Vítanou novinkou pro návštěvníky 10. ročníku Sázavafestu bude jistě třídění odpadů se Sázavkou a projektem Čistý festival autorizované obalové společnosti Eko-kom. Tuto myšlenku se letos konečně povedlo dotáhnout do konce a každý tak bude mít možnost třídit plast a papír. Projekt ČISTÝ FESTIVAL se snaží návštěvníkům třídění odpadu co nejvíce přiblížit a usnadnit. Co to v praxi znamená? Eko-kom zajistí pro náš festival pytle na tříděný odpad a zároveň bude na svém stánku ZELENÝ BOD odměňovat všechny návštěvníky, kteří se rozhodnou na festivalu třídit plasty a papír. Každý, kdo na stánek přinese 25 plastových kelímků nebo 50 kusů papíru, bude odměněn a to buď pivem, kolou nebo stylovým dárkem.  Kromě toho se může zapojit do soutěže o jeden ze tří iPodů třetí generace. Zajímavostí je také to, že náš festival bude soutěžit s ostatními tuzemskými festivaly o oficiální český rekord v délce hada z pivních kelímků. Každý festivalový návštěvník, který přinese kelímky na stánek ZELENÝ BOD, se tak zapojí do pokusu o překonání českého rekordu. Nejúspěšnější český festival v této soutěží bude na konci roku zapsán do České knihy rekordů.

Věříme, že společně budeme všichni třídit a získáme tak oficiální český certifikát společnosti Eko-kom „ČISTÝ FESTIVAL“. Kromě našeho festivalu jsou do projektu zapojeny Rock for People, Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Votvírák, Trnkobraní a další české festivaly.

K samotným přípravám festivalu:

V prostorách areálu bude vybudovaná „Lady zone“, tedy koutek pro ženy, které si zde budou moci vyzkoušet výrobky kosmetických značek, jako je např. Dermacol, bude zde k dispozici kadeřník, masér či tradiční servis pod značkou Kotex.

Dalším zlepšením atmosféry pro naše ubytované „kempaře“ bude tzv. bezpečnostní balíček. Ten bude obsahovat kódovací zámek NEXT na stan, kondomy a sadu karet na Poker. Tento balíček obdrží majitelé prvních 8000 stanů, kteří si zakoupí místo v našem stanovém městečku.

Letošní výběr cateringu je pod přísným dohledem. Po loňských zkušenostech zástupci festivalu pohlíží spíše na jeho větší kvalitu, než kvantitu. Návštěvníci budou mít letos možnost ochutnat jak sladké, slané, tak pizzy, ale i různé vegetariánské pokrmy.

Produkce festivalu letos oproti roku 2009 objednala o třetinu mobilních toalet více, tedy součástí festivalu bude pro návštěvníky k dispozici 180 ks těchto toalet, včetně toalet pro vozíčkáře. Součástí této dodávky jsou i pánské pisoáry. Sprch se letos plánuje dovést také o něco více. V loňském roce to bylo 20 kabin pro ženy a 20 pro muže. Na oplocení areálu včetně stanového městečka které se nachází na ploše více jak deseti hektarech je zamluveno celkem 2304 ks (cca 8 km) mobilního oplocení.

Vstupenky:

Cena vstupenky je v současné době s platností do konce května v předprodejních sití Ticketpro a Ticketstream za 850 Kč + poplatky.  Navíc do 31. 5. stále platí akce 3+1. Třídenní vstupenka na celý festival bude stát 1200 Kč. Uvedené ceny jsou konečné vč. DPH. Vstup zdarma mají děti do 10 let v doprovodu rodičů a tělesně postižené osoby (s průkazem ZTP) upoutané na invalidní vozík.

Zdarma vstupenky na Letní Sázavafest mohou získat v soutěži návštěvníci festivalu Fel Fest, který je partnerem Sázavafestu. Fel Fest bude probíhat 10. 6. 2010 od 14 hod. na Vítězném náměstí v Dejvicích za účasti kapel jako Psí vojáci, Krucipusk a dalších. Vstup je zde volný. Oba festivaly jsou propojeny na organizační a technické úrovni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Monkey Business, Lenny, Kašpárek v rohlíku i italští The Sweet Life Society hosty bejbypankového festivalu Kefír

Třetí ročník mezinárodního bejbypankového festivalu pod širým nebem Kefír se koná v sobotu 5. září od

Kamil Střihavka v roli autora a režiséra divadelní hry TOLIK HLAV

Kamil Střihavka rockový zpěvák, představitel titulní role v legendární rockové opeře Jesus Christ Superstar, frontman

Hrady CZ – Bouzov 2014

Hrady CZ – Bouzov 2014

Snad všichni festivaloví příznivci měli poznačený poslední prázdninový víkend. Ten, kdo během léta nestihl zajít

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se v pátek a sobotu 22. a 23. srpna přesouvá na

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“ ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“  ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje jubilejní letní „tour“ 11. července na hradě Točník. Festival v rámci


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved