Legendární Testament vystoupí 26. března na Chmelnici

Legendární Testament vystoupí 26. března na Chmelnici

TESTAMENT (usa)

DEW SCENTED (ger)

BLEED FROM WITHIN (sco)

 

26/03/2013, Praha – Nová Chmelnice

Legendární TESTAMENT se jako mnoho dalších slavných thrash metalových kapel vynořili ze san-franciské oblasti Bay Area v polovině osmdesátých let a hned od počátku si vydobili přední místo v rámci bohatě vzkvétající metalové scény. V původní sestavě Eric Peterson a Alex Skolnick – kytary, Louie Clemente – bicí, Greg Christian na basu a Chuck Billy jako frontman a vokalista vydali v roce 1987 debutní desku ‚The Legacy‘, se kterou se jako jedna z prvních (podle některých jako úplně první) metalových kapel dostali na major label pod značkou Atlantic records. Legacy bylo jméno, pod kterým byla kapela založena v roce 1983, což znamená, že TESTAMENT rozdávají fanouškům radost již třicet let a jako důkaz nezměněné schopnosti napsat údernou a energií kypící desku, vyšlo vloni jedenácté album „Dark Roots of Earth“. Nahrávka má více než padesát minut a zdobí ji nejpozitivnější recenze a přijetí fanoušků od konce osmdesátých let. Opět se potvrzuje, že napsat thrash metalovou skladbu může kde kdo, ale takto jednoduchý, ale promyšlený dvoukytarový kvapík s profesorským nadhledem umí jen tihle borci z Bay Area. Kromě fantasticky hostujícího Gena Hoglana za bícími nebo procítěně sólujícího Alexe Skolnicka, mají TESTATAMENT ještě jednu zcela nezaměnitelnou a zásadní výhodu oproti všem ostatním, totiž pana Zpěváka Chucka Billyho. Ten je po překonání rakoviny opět na vrcholu sil a dává opět hlasitě najevo, že podobných pěvců této planetě mnoho nepobíhá. TESTAMENT po třiceti letech v původní sestavě (kromě bicích) představí vrcholnou formu thrash metalového subžánru!

 

Místo na poslední chvíli zrušených Shadows Fall dělají Testament na turné společnost ostřílení DEW-SCENTED z Německa. Mnoho se toho v posledních letech namluvilo o oživlé thrash metalové scéně a často se velká vydavatelství zaměřila na nové slibné kapely, ale vedle nich existují taky ostřílené spolky, které udržují planoucí pochodeň již pěkných pár let hrdě nad hlavou. A to je také případ DEW-SCENTED, kteří hrají víc jak dvaceti lety prověřený death/thrash s příměsí jak amerického agresivního přístupu s ostrými vokály, tak s melodickými party ála melo-deathmetalové kapely ze Severní Evropy. Jejich studiová alba se v loni dostala s nahrávkou ‚Icarus‘ k devátému křížku a opět jistě potěší fanoušky Slayer či The Haunted. Novinkou je, že se na jeho skládání podílel i kytarista Severe Torture Marvin Vriesde a na živo se představí i další Hoanďan Joost van der Graaf , který dříve drtil tlusté struny u legendárních Sinister.

Druhý support pak bude mít podobu metalcorové extratřídy v podobě BLEED FROM WITHIN ze skotského Glasgow. Tato mladá parta ve své tvorbě mísí agresivní metalcore s melodickým death metalem a obě její desky ‚Humanity‘ a ‚Empire‘ výrazně vyčnívají v žánru, jinak často označovaném za generický a repetitivní a vysloužili jí smlouvu s velkými hráči Century Media Records. Přes svůj relativně nízký věk za sebou mají BLEED FROM WITHIN např. dva miliony shlédnutí klipu k singlu „Servants of Divinity“ na youtube, několik vlastních šňůr, spoustu zkušeností z turné s nejtěžšími vahami žánru jako Suicide Silence, After The Burial, Caliban nebo Soilwork a úspěšnou show na festivalu Brutal Assault, kde se vloni představili již podruhé.

Koncert TESTAMENT, DEW SCENTED a BLEED FROM WITHIN proběhne 26. března v Praze v klubu Nová Chmelnice. Klub se veřejnosti otevře v 19:00h. Vstupenky jsou již nyní k dostání ve všech tradičních předprodejích za 550,- Kč, přičemž cena vstupenky na místě bude 590,- Kč. Více informací na webu www.obscure.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř   www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal

Koncert Sylosis a Bleed From Within na 19. dubna v klubu 007 na Strahově byl zrušen!!!!

„Koncert SYLOSIS a BLEED FROM WITHIN, který se měl uskutečnit 19. dubna v klubu 007

Metal/core večer na Sedmičce!!

Metal/core večer na Sedmičce!!

 SYLOSIS (uk) BLEED FROM WITHIN (sco)   19.04.2014, Praha – 007 Strahov  19. dubna se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved