Keltská Noc 2006

Se svolením jemnostpána Krakonoše proběhla ve Františkově u Rokytnice n. Jizerou 10.-14.8. již 11. Keltská noc. Festival se konal na zcela novém místě – Louce naproti Háskovu, u kterého byly ročníky předešlé. Toto přesunutí proběhlo kvůli dlouhodobým problémům s Krnapem, do jejichž pásma louka u Hásků patří. Festival měl poprvé třídenní trvání, a tak se na scéně stihlo vystřídat 32 kapel.

Novinkou byl čtvrteční večírek pro nedočkavé, kde začínali mladí punkeři VHS, po nich Hallodrn, Alibi Rock a nakonec legenda českého big beatu Brutus. Celý večer zkazila noční loupež 27 mobilů ve stanovém městečku.

Sobota začala až ve 13 hodin parádní skupinou Nikde Nikdo, kteří se svým songem Vegetarián roztopili malý kotel. Po nich hráli MZH (Mnohej z nich je hrbatej), následováni skupinou The Prostitutes, kterou zřejmě nikdo neznal, tak se místo tance jen přihlíželo. Po nich s větším úspěchem nastoupili anglicky zpívající Hush a N.V.Ú. (Nepřichází v úvahu), kteří pořádně zatopili všem punkerům. Po poppunkových Letech mimo vylezla na pódium punk rock’n’rollová klasika ze Slovenska Slobodná Európa. Schodiště (bývalí Nahoru po schodišti, dolů band) a Mňága a Žďorp přinesli dobrou náladu, která vydržela až do Clou, na které začaly tancovat hlavně mladé dívky, které vykřikovaly celý zbytek večera jejich texty. Po Skyline hrál konečně pro mnohé hřeb večera a to staří dobří S.P.S (Snížená Pracovní Schopnost). I přes pokročilou noční dobu se rozpoutalo přímo raketové pogo. Potom šli někteří spát a ty nejotrlejší zabrousili rovnou do chill-out zóny legendárního DJ Kreténa.

Ráno všichni natěšení punkeři čekali již od 10 hodin na Kohouty (Kohout plaší smrt), ale místo toho na pódium nastoupili Egotrip. A po nich se pomalu ale jistě začínal rockový vlak rozjíždět v podání Dukly vozovny a očekávanými Kohouty. Přisedli De Bill Heads s Volanty a Apple Juicem. Tempo trochu zpomalil a všechny rozesmál Záviš se svými porno-folkovými texty. Potom bylo jasné, že už nebude čas na oddech. Na plac přišli Totáči se svými hity, na které nešlo nečinně stát a koukat. Malé uklidnění na Doktora P.P., kterého jakoby překrylo čekání na E!E. Ti jako obvykle opět všechno vrátili do rychlého tempa. Začalo pršet, ale to vůbec nevadilo přihlížejícím, které Wohnouti nachytali na své Banány. I přes nepříjemné počasí udělala Vypsaná fixa velkolepou show, na kterou navázaly Tři sestry. Po nich začali promočení lidé odjíždět kyvadlovou dopravou domů. Ti co měli pláštěnky zůstali na pohodový Banjo band Ivana Mládka, který měl ale až moc dlouhou show. A jako třešnička na dortu dorazila Gaia Mesiah se svou Maňanou hned na konec festivalu.

Celkově byla Keltská noc v nových prostorech vydařená. Jako obvykle zde chyběl toaletní papír, který zde nebyl již po prvním dni a zřejmě nebyl ani doplňován. Menší chybou bylo neumístění vchodu u stanového městečka. Stálé obcházení celého areálu bylo za chvíli na „bednu“. Také zde nechyběli zloději, kteří se letos vyznamenali. Sezvaní prodejci s různými specialitami od triček přes piercing až po halušky neváhali jediné šance oškubat neopatrné návštěvníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Program festivalu Keltská noc 2010

Program festivalu Keltská noc 2010

Letošní festival Keltská noc 2010 se skládá ze dvou festivalových dní: pátku 6.8.2010 a soboty

Keltská Noc 2009 hlásí návrat ke kořenům!

Keltská Noc 2009 hlásí návrat ke kořenům!

A už je to tady zase….6.-8.8.2009 se festival Keltská noc již potřetí chystá do Harrachova!

Keltská Noc 2007

Keltská Noc 2007

Letos jsem se na Keltskou noc dostal náhodou. Byl jsem tam s Debillheads na jejich

Festival Keltská noc se přesune do Harrachova

Keltská noc 2007 se pomalu, ale jistě blíží! Přesouváme se opět o něco dál! Vzhledem

Keltská Noc 2005

Konečně jsem dal dohromady report z příjemného „horského“ festivalu – Keltská noc 2005 o kterém


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved