Keltská Noc 2005

Konečně jsem dal dohromady report z příjemného „horského“ festivalu –
Keltská noc 2005 o kterém pořadatelé mluví jako o festivalu s nejlepším výhledem v Čechách….

Vojta napsal:

Poznámka na úvod: Na Keltský noci jsem byl letos poprvé, strávil sem tam pouze pátek, a vážně se mi tam moc líbilo. Je to moc příjemnej festiválek v nádherným prostředí se super atmosférou. Doufám, že ho napřesrok nezakážou, protože bych rád jel zase. Ale když sem čekal v sobotu ráno dvě hodiny na kyvadlovou dopravu do Rokytnice, kde sem si naprosto zbytečně (podle pokynů pořadatelů na webu) nechal auto, byl sem pěkně naštvanej a každýho z organizačního týmu bych s chutí propíchnul vidlema. Takže za rok žádný takový, pěkně si dojedu autem až pod kopec.

Takže co se dělo na Keltský v pátek:
Cesta autobusem byla úžasná, hlavně proto, že sem pohodlně seděl a moh se v duchu smát všem okolo stojícím lidem. Kopec nahoru už tam směšnej nebyl. Pak následovalo takový to rozkoukání, koupení lístků, obhlídnutí stanu, kterej tvořil abych tak řekl stabilní základnu naší výpravy (prej „pro 2 lidi plus věci“, nás bylo 5 a jak jsme se tam krásně v noci při dešti vešli), prostě festivalová normálka, znáte to. První hrající Hallodrn si nepamatuju vůbec a nejspíš sem na něj ještě nebyl v areálu. Následoval Alibi Rock, podle ohlasů z jejich stránek „jsou fakt dobrý“, podle mě zas tak dobrý nejsou, ale líbilo se mi to možná víc než po nich příchozí Luca Brasi, tuším že pražská kapela hrající „progressive nu-metal“. Přišlo mi to karaoke rap s DJem, kterej se na podiu zřejmě zapomněl z dřívějšího vystoupení a ne nu-metalu.

Následující skupina Jaksi Taksi (punková) se mi naopak líbíla velmi. Hlavně proto, že svoje, podle mě dobrý, písně zpívá v refrénech sborově, jako jeden muž a jejich vystoupení bylo správně nabitý energií. Pak zpívala Blanka Šrůmová se svojí kapelou z rozpadnuvší se Tichý Dohody (jak sem byl poučen) na kterou si sice všichni zase sedli, ale všem se to zřejmě celkem líbilo. Na po ní hrající Znouzecnost si vůbec nepamatuju, snad jen to, že nehráli mou oblíbenou píseň o hasičích, na kterou sem se těšil.

To už bylo 9 a po Letech Mimo, který znám jen podle jména a stahovat z netu si je zatím nebudu (ne, vážně, bylo to docela dobrý) přišla konečně Vypsaná Fixa, pro mě vrchol pátečního dne a hlavní důvod k návštěvě Keltský. Vystoupení bylo standardně naprosto skvělý, hlavně se mi líbilo, že v tom svahu, ve kterym se festival koná, každej krásně viděl a moh pěkně pařit. Akorát nehráli písničku Štěstí Jimi Dixona a sem si jistej, že sem na ni nečekal sám. Po Fixe následoval pro mě osobně slabší Divokej Bill, asi je tam na mě moc nástrojů a hlavně divný texty, který sem tak nějak slyšel už několikrát dokola. Ale kotel na ně byl taky slušnej (i když ne takovej jako na Fixu, hehe).

Pak přišla na řadu Ohnivá Show (pozor, v programu na webu červeně a navíc s hvězdičkami :), kterou sem moc neviděl, protože začalo brutálně pršet (no spíš chcát) a my šli radši chlastat pivo do velkého stanu v horní části areálu. Ale z těch pár momentek, co sem od stolu viděl, to nebylo zas tak nic, z čeho by vám vypadaly vlasy nebo tak. Situace s deštěm se pak stala celkem ošklivá, areál se docela rozblátil a navíc sem byl pěkně opilej, Traband mě nelákal a na Wohnouty se mi čekat ani trochu nechtělo. Takže sme si s mojí lepší polovičkou koupili každej k večeři čínský nudle (chutnaly skvělě, ale je mi jasný, že ve skutečnosti byly celkem syrový a tak vůbec nijak zvlášť dobrý) a šli spát. A Wohnouti prej už stejně kvůli počasí nehráli.

Radegovy postřehy:

Letos jsem se poprvé vydal na Keltskou noc. Festival se pořádá v osadě, kde lišky dávají dobrou noc, odhadem asi 7km od Rokytnice nad Jizerou. Jeho odlehlost, horská příroda a nádherné výhledy jsou výhodou a překážkou zároveň. Problém byl s dopravou, kdy pořadatelé si sice lidi na festival v pátek kyvadlovou dopravou přivezli, ale v neděli neodvezli a my museli jít do Jablonečku pěšky.

Keltská noc je co do rozlohy areálu možná nejmenší festival na kterém jsem byl. Nicméně to v žádném případě nebylo na překážku, protože to bylo tak akorát pro počet lídí, který přišel (číslo ale nedokážu odhadnout). Pořádá se na pozemku místního usedlíka a přítele Tří sester. Obrovskou výhodou potom je, že celý areál je ve svahu a tak člověk nemusí být přímo v kotli a i ze zadních řad je dobře vidět.

Keltská noc je další festival z produkce Tří sester (jako třeba Barvy léta…), který by mohl dostat nálepku „pankáčská akce“, kde hrály povětšinou punkové kapely a pařily individua a čírama…

Dnešní léto skutečně nepřeje festivalům a tak Keltskou noc stejně jakou spoustu dalších zastihlo hnusný počasí. Doplatili na to hlavně Wohnouti, jejichž páteční koncert musel být kvůli „vodorovnému“ dešti zrušen. Druhý den už skoro nepršelo, přesto se v kotli (kde byla největší vrstva bahna) z některých pankáčů stali bahenní lidé…

Největší problém festivalu byl s hygienou. V areálu byl nedostatek sociálních zařízení. Pisoáry se naplnily už v pátek navečer. Díky bohu jsem nebyl nucen navštívit Toi-toiky, protože tam situace nemohla být lepší. Kdyby pořadatelé zajistili aspoň vyprázdnění z pátku na sobotu, nemusel bych si na nic stěžovat…

Celkově jsem rád, že jsem na Keltský byl. Je to nádhernej festival a komu jsou blízké Tři sestry, ten byl určitě spokojenej a příští rok to určitě pro mě bude jedna ze zastávek festivalový sezony…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Program festivalu Keltská noc 2010

Program festivalu Keltská noc 2010

Letošní festival Keltská noc 2010 se skládá ze dvou festivalových dní: pátku 6.8.2010 a soboty

Keltská Noc 2009 hlásí návrat ke kořenům!

Keltská Noc 2009 hlásí návrat ke kořenům!

A už je to tady zase….6.-8.8.2009 se festival Keltská noc již potřetí chystá do Harrachova!

Keltská Noc 2007

Keltská Noc 2007

Letos jsem se na Keltskou noc dostal náhodou. Byl jsem tam s Debillheads na jejich

Festival Keltská noc se přesune do Harrachova

Keltská noc 2007 se pomalu, ale jistě blíží! Přesouváme se opět o něco dál! Vzhledem

Keltská Noc 2006

Se svolením jemnostpána Krakonoše proběhla ve Františkově u Rokytnice n. Jizerou 10.-14.8. již 11. Keltská


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved