Kapela Charlie Straight zítra vystřelí do světa nový klip z ulic New Yorku

Kapela Charlie Straight zítra vystřelí do světa nový klip z ulic New Yorku

Charlie Straight vydávají nový videoklip School Beauty Queen. Kapela v dubnu vyrazila na natáčení do Spojených států, kde kromě pozitivních reakcí nadšených Newyorčanů čelila i newyorské policii při filmování na rušném Times Square. Po několika týdnech postprodukce je klip na světě a diváci ho v premiéře uvidí ve čtvrtek 12. května 2011 ve vysílání Dobrého rána na ČT1. Nový videoklip je zároveň režijním debutem úspěšného českého choreografa a umělce Yemiho AD.

Večer 13. května pak kapela klip zveřejní na svém YouTube kanálu. Fanoušci se mohou těšit i na speciální obsah dostupný přes profil kapely na Facebooku, kde si budou moci stáhnout píseň School Beauty Queen ve formátu MP3 nebo tematické tapety na plochu počítače a mobilních telefonů.

V příběhu School Beauty Queen se kapela vydává do rušných ulic NYC a v typickém vagonu metra nebo na překrásném nádraží Grand Central zpříjemňuje novým singlem den místním. Frontmana kapely Alberta náhle uchvátí krásná baletka, kterou se rozhodne pronásledovat skrz proudící davy Newyorčanů. „Nejdůležitější pro mě bylo ukázat přirozený děj tak autentického města, na jehož pozadí vyniknou členové kapely, i cit, který vyjadřuje text hudby,“ říká režisér klipu Yemi AD.

Čtyřminutový klip se odehrává také ve čtvrti Brooklyn, známé vysokou koncentrací etnických menšin, na střeše tovární haly či proslulé Wall Street. Štáb natáčel přímo mezi lidmi, reakce kolemjdoucích Newyorčanů jsou skutečné. „Když jsme natáčeli na nádraží Grand Central, nesměli jsme kvůli povolení hrát nahlas. I přes ztlumenou hlasitost se po chvilce kolem nás začaly shromažďovat davy lidí a házet nám peníze. Během chvilky jsme si takřka pantomimou vydělali 25 dolarů,“ popisuje Albert Černý, zpěvák Charlie Straight.

Podle režiséra Yemiho bylo na natáčení nejtěžší komunikovat na ulicích s oběma kameramany, kapelou, komparzisty a při tom ještě hlídat kontinuitu záběrů v hektickém provozu města. „Chvílemi jsem si připadal jako na bitevním poli, protože masivní proudy stále spěchajících Newyorčanů a nepředvídatelné počasí šly často proti našemu snažení,“ svěřuje se Yemi AD.

Tvorbu videoklipu si Charlie Straight jako nezávislá kapela organizovala a financovala sama. Přípravy v Česku spolykaly dva měsíce, několik týdnů předem pak akci chystala skupina spolupracovníků režiséra Yemiho přímo v New Yorku. Samotné natáčení v dubnu letošního roku zabralo pět dní intenzivní práce. Multikulturní New York českou kapelu snadno přijal. „Když jsme natáčeli v Harlemu, jedné mladé černošce se to tak líbilo, že nám koupila snídani,“ říká zpěvák Charlie Straight Albert Černý. Kvůli schopnosti rychle se přesouvat z lokace do lokace i kvůli režijnímu záměru se točilo na dvě digitální zrcadlovky. Celá akce na místě byla spontánní, místy až partyzánská.

Klip vznikl především díky nadhledu režiséra Yemiho, který má v USA vybudované zázemí. Kapela se s Yemim seznámila loni při předáváním hudebních cen MTV. Zanedlouho vznikl nápad vytvořit společně klip k připravovanému singlu. „Yemi je velký perfekcionista, což je dobré pro výsledek. Ale často to znamená, že zkouší, co všechno je člověk schopný vydržet a hecuje vás do nebezpečných věcí,“ sděluje své dojmy Albert Černý.

Yemi jako zkušený choreograf produkuje tanečně-hudební i televizní show v Česku i zahraničí. Poslední rok proslul také úspěšnou spoluprací s americkým rapperem a zpěvákem Kanye Westem. Ten patří aktuálně k nejprodávanějším a nejcitovanějším hvězdám hudebního showbyznysu. Pro Kanyeho Westa Yemi naposledy připravil choreografii a koncepci 90minutového vystoupení na prestižním hudebním festivalu Coachella v Los Angeles.

Píseň School Beauty Queen je v pořadí pátým singlem kapely Charlie Straight. „Je to příběh o tom, když si člověk na poslední chvíli uvědomí, že někoho miluje,“ prozrazuje autor písně Albert Černý. Za mixem skladby stojí Jan Muchow, o mastering se postaral Ondřej Ježek. Píseň není součástí debutové alba She’s a Good Swimmer – vznikla pro seriál České televize 4teens, k němuž kapela Charlie Straight složila scénickou hudbu. První díl seriálu 4teens vysílá ČT1 v pátek 13. května 2011 v 20:00.

Kapela Charlie Straight vznikla v roce 2006 v Třinci v České republice. Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, akordeon, kytara, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí). Skupina zpívá anglicky a je ovlivněna britskou hudební scénou. Charlie Straight charakterizují energická živá vystoupení a bezprostřední projev. Kapela se pohybuje na pomezí indie rocku a post-britpopu, definuje ji zvuková a výrazová pestrost a precizní angličtina zpěváka Alberta Černého.

Debutové album She’s a Good Swimmer, vydané v červnu 2009, vzbudilo množství pochvalných reakcí u kritiky i zájem fanoušků. Hned první singl Platonic Johny s animovaným klipem Víti Haratka sklidil na poměry debutující kapely mimořádný úspěch. Skupina loni získala tři hudební ceny Anděl 2009 za album roku, videoklip roku a objev roku, první česko-slovenskou cenu MTV a nominaci na Evropské hudební ceny MTV 2010 v kategorii Best European Act.

Mimo domácího Česka proráží Charlie Straight i v sousedním Německu, kde za sebou mají mimo řady koncertů i živá vystoupení v televizi a v rádiích. Druhé album kapely by mělo vyjít v prvním čtvrtletí roku 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

City Beach Festival 2012

City Beach Festival 2012

První ročník open-air festivalu v Brně? To byl City beach festival 2012. Nemohli jsme si to

No Name zahrají na novém brněnském festivalu

No Name zahrají na novém brněnském festivalu

Místo: City Beach, ul. Opuštěná 1, Brno Účinkující: No Name, Charlie Straight, Hana Robinson Trio,

City Beach festival 2012

City Beach festival 2012

Agentura Mersey a City Beach pořádají 8. června 2012 v areálu City Beach u nádraží

Čarodějáles 2011

Čarodějáles 2011

Brněnská Riviéra přilákala na již čtvrtý ročník Čarodějálesu. Všichni jistě sledovali předpovědi počasí a těšili


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved