Jaroslav Dušek a Barevná ostrá káva na Colours of Ostrava

Jaroslav Dušek a Barevná ostrá káva na Colours of Ostrava

Ostrava, 3. června – Festival Colours of Ostrava, který se koná od 10. do 13. července, letos výrazně posílil kromě hudebního programu i nabídku divadel. „Jde v podstatě o regulérní divadelní přehlídku uprostřed světa hudby,“ říká Jiří Moravčík, dramaturg divadelního programu. K největším lákadlům bude patřit vystoupení herce a moderátora Jaroslava Duška s divadlem Vizita. Své představení nazval stylově podle jména festivalu „Barevná ostrá káva“. Každé improvizované vystoupení tohoto uskupení je vlastně premiéra. Jaroslav Dušek pronáší, co mu jeho plodná slina na jazyk přinese, a dále vyřčené rozvíjí do neuvěřitelných konstrukcí, které do sebe nejen zapadají a mnohdy se i rýmují, ale často mají i smysl a hloubku. Mnohdy ovšem taky ne – a to je na představení fascinující….

Vedle Vizity na Colours zahrají na zvláštní divadelní scéně umístěné v klidném prostředí ostravské Farské zahrady, kousek od hlavního festivalového areálu, například Bílé divadlo, Buchty a loutky, Divadlo Petra Bezruče, kultovní divadlo VOSTO5 s improvizovaným Stand´artním kabaretem, Buchty a loutky s několika pohádkami nebo divadlo Aqualung. Pro venkovní festivaly je určený projekt Mistr a žák režijní dvojice SKUTR, který akrobacii, moderní taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci ve stylu commedie dell’arte a živou muziku. Lenka Vychodilová, herečka a zpěvačka divadla Sklep uvede kabaret věhlasné umělkyně Lemury Lepé, plný písniček a básniček s typicky sklepáckou poetikou určenou malým i velkým příznivcům humoru a parodie. Více info na www.colours.cz

Festival Colours of Ostrava představí přes 100 kapel a DJs zahraniční i domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativu. Hlavní hvězdami jsou irská zpěvačka Sinéad O´Connor, zakladatelé rave scény Happy Mondays, gypsy-punková kapela Gogol Bordello, hvězda současné elektronické hudby Goldfrapp, kytarovka Dandy Warhols či proslulý norský saxofonista Jan Garbarek. K dalším potvrzeným kapelám patří: Koop (Švédsko), Daby Touré (Mauretánie), Hawkwind (UK), Noa (Izrael), Sergent Garcia (Francie), Inga Liljeström (Austrálie), Shantel se svým Bucovina Club Orkestarem (Německo), Les Boukakes (Francie), Craig Adams & The Higher Dimension of Praise (USA), Tosh Meets Marley (Jamajka), Recycler (Francie), Tim Eriksen (US), Irfan (Bulharsko), Miten & Deva Premal (UK/Německo), Karimski Club (Polsko), Kaushiki Chakrabarty (Indie), Dan Bárta & Illustratosphere, Hypnotix, J.A.R., Iva Bittová, George Mraz, Emil Viklický, Laco Tropp, Longital, Lucie Bílá, Please the Trees, Pražský výběr II, Precedens a Bára Basiková, Priessnitz, Vítkovo kvarteto, Xavier Baumaxa.

Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, workshopy salsy či bubnování, filmy a diskusní fórum. Pro návštěvníky bude připraveno stanové městečko i ubytování pod střechou a velká sleva na jízdné s Českými drahami při cestě na a zpět z festivalu. Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006 (za rok 2007 byl na tuto cenu nominován) a v anketě ALMA se stal třikrát po sobě Hudební událostí roku. Festival se sice koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň a v okolí Slezskoostravského hradu, takže akce nabízí správnou letní pohodu. Loni jej navštívilo přes 20.000 návštěvníků.

Čtyřdenní vstupenky na festival jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro a Ticketportal. Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna. Hlavními partnery jsou OKD, ArcelorMittal, ČEZ a Geofin. Festival probíhá za finanční a mediální podpory statutárního města Ostrava a za podpory Moravskoslezského kraje. Generální mediální partneři: Evropa 2 a Deník.

Podrobné informace o divadlech:

Bílé divadlo: Z tohoto obrazu už nikdy nepodejdu

KOLOTOČ založený na akci a na činnosti, určuje důležitost a souvztažnost k jednotlivým momentům lidského života. Na KOLOTOČI našeho mrtvého dětství budeme nakonec roztáčet i naše stáří… Na KOLOTOČI budeme znovu prožívat každý okamžik života v souvislosti s tím, z čeho se celkově lidský život skládá…. Naše představení – kolik obrazů jsme vyrobili s vidinou chlapce….Budeme umírat a nepřiznáme si, že jsme staří….

Divadlo P. Bezruče: Should i stay or should i go?

Unikátní autorský projekt dua Skutr – Martin Kukučka & Lukáš Trpišovský.

Představení zabývající se fenoménem odchodu. Inscenace plná metafory a imaginace, fyzického pohybu a poetických obrazů. Jevištní báseň. Otázky bez odpovědí. „Šest herců hadího těla a těkavých myšlenek se v autorské inscenaci osobitě vyjadřuje k otázce odchodu z domova někam, s někým, za někým, pro něco“, napsala o tomto vynikajícím představení Doubravka Krautschneiderová v magazínu Reflex.

Divadlo VOSTO5: Stand´artní kabaret

Chlapci předvedou svůj maximální improvizační standart! Nic víc, nic míň! Zcela otevřený divadelně-hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázený vlastní kapelou TATRA, TESLA, příp. SNAHA.

Divadlo Aqualung: Cesta kolem světa za 60 dnů

Výpravné „steam-punkové“ představení. Kapesní revue, v níž obkroužíte svět ve společnosti anglického gentlemana, francouzského sluhy, nefalšovaného britského detektiva a dalších pěti českých herců. Ale také budete moci projít napříč časem ze současnosti takřka o sto let nazpátek! Žánr revue se zpěvy a tanci, akční scénografií a prostorem pro hru a improvizaci. Představení vzniklo na lodi Tajemství Divadla bratří Formanů.

Divadlo Skutr: Mistr a žák

Recyklovaná asijská commedia dell’arte á la Tarantino“ — hravý autorský projekt režijního tandemu SKUTR Martin Kukučka & Lukáš Trpišovský.

Projekt Mistr a žák propojuje akrobacii, moderní taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci ve stylu commedie dell’arte a živou muziku. V představení zaujmou vynikající fyzické výkony Rosti Nováka a Martina Vraného, komické improvizace Jiřího Kohouta a pěvecký a hudební talent Jakuba Prachaře. To vše v rámci odlehčeného představení, které stojí na minimu textu a proto je vhodné i pro ty, kteří nevládnou češtinou.

Lenka Vychodilová & Ti3: Lemura – někdy luzná, jindy hrůzná

Lenka Vychodilová, herečka a zpěvačka divadla Sklep uvádí tak trochu recitál, tak trochu kabaret věhlasné umělkyně Lemury Lepé, plný písniček a básniček s typicky sklepáckou poetikou určenou malým i velkým příznivcům humoru a parodie. Hvězdu zapadlou do Sklepa doprovázejí ekvilibrista na klaviatuře David Noll, basový drezér Vladimír Vytiska a kytarový mág Jiří Podzimek. Příležitostně na bicí tluče hlava nehlava Vladislav Sosna.

Divadlo Buchty a Loutky: O neposlušných kůzlátkách

Ach, ta neposlušná kůzlátka! Zlobí a vyvádějí, až je sežere vlk. Ale hodná maminka koza je dokáže vysvobodit z vlčího břicha, neposluchy milované…A vlk? Ten se utopil! Mééé, mééé, přijďte se podívat! Pohádka o zlobení je určena pro děti od tří let.

Divadlo Buchty a loutky: Rocky

Uvidíte příběh smutného boxera, jeho osamělých kamarádů a nepřátel – inscenaci o pustém zoufalství a nemožnosti se postavit. Jen když je spokojen s utrpením, pak teprve dokáže zůstat stát. Rocky je hrdina. Není sice zrovna velký chytrák, ale má srdce a správný sen. A věří mu. Věří, že vstane a vyhraje. Pojďte do ringu a nechte si dát ještě jednu. A ještě a ještě a ještě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved