Jak bude vypadat Zimní Colours of Ostrava?

Boban i Marko Marković Orkestar (Srbsko), Traband (ČR), Dubioza Kolektiv (Bosna a Hercegovina), Terne Čhave (ČR), Afu-Ra (USA), Al Yaman (ČR), Sergent Pépère (Francie), Evolution Dejavu (ČR), The Hogs (Irsko) & Václav Koubek, Bratři Orffové (ČR), Tomáš Kočko & Orchestr (ČR), 4 Dohody a 3 tuny (ČR – vítězové Setkání kytaristů), workshopy – salsa, flamenco, břišní tance, filmové projekce

Ostrava, 6. prosince 2006 – Pořadatelé festivalu Colours of Ostrava přicházejí se zimní obdobou této oblíbené letní akce. Na 26. a 27. ledna 2007 připravili první ročník Zimních Colours of Ostrava, který neproběhne pod širým nebem, ale v Domě kultury města Ostravy. Hlavními lákadly této akce bude král balkánské dechovky Boban Marković se svým Orkestarem, znovu koncertující česká kapela Traband či bosenská etno-dubová formace Dubioza Kolektiv, která sklidila velký úspěch na letošním ročníku. „Protože víme, že návštěvníci Colours se již nyní těší na letní festival, rozhodli jsme se uspořádat první ročník tohoto zimního setkání a zkrátit tak čekání na léto. Diváci budou moci zažít jak koncerty některých kapel z letošního festivalu, tak i další hosty,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová. Vedle zmíněných jmen tak vystoupí francouzská balkánsko-cirkusová kapela Sergent Pépère či americký hip hoper Afu-Ra, který byl letos jednou z hvězd Hip Hop Kempu. Harmonikář Václav Koubek v Ostravě poprvé představí irské The Hogs a vše doplní české kapely k tanci a poslechu – Terne Čhave, Al Yaman, Evolution Dejavu, Tomáš Kočko & Orchestr, Bratři Orffové a vítězové ostravské soutěže Setkání kytaristů. Návštěvníci se budou moci zúčastnit workshopů salsy, břišních tanců a flamenca nebo si odpočinout od hudby při sledování filmových projekcí. „Věříme, že na dvě odpoledne a večery zapomenou diváci na zimu a budete se cítit obklopeni letní atmosférou festivalu Colours of Ostrava. Stanové městečko ani sprchy tentokrát ale nebudou připraveny :-)“, dodává Zlata Holušová. Generální partner: Česká spořitelna. Cena dvoudenní vstupenky: 490,- Kč, jednodenní za 330,- Kč. Předprodej začíná v pátek 8. prosince 2006 v pokladně Domu kultury města Ostravy, v Ostravském informačním servisu a na dobírku přes www.colours.cz, kde zájemci najdou i další informace.

6. ročník letního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 12. do 15. července 2007 v zeleném centru Ostravy. Čtyřdenní vstupenky je již nyní možné zakoupit v síti Ticketpro za 550,- Kč. Tato cena platí do 31. prosince 2006. Pro fanoušky připravili pořadatelé opět zimní soutěž. Každý, kdo pošle svých 5 tipů na kapely pro příští rok na adresu soutez@colours.cz, může vyhrát volné vstupenky na festival.

Festival potrvá stejně jako letos 4 dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry. Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, DJs, workshopy a podobně. Colours of Ostrava je držitelem ceny Anděl za Událost roku 2005. Letos festival navštívilo přes 16.000 návštěvníků (+ 800 dětí). Na 12 scénách se představilo více než 100 kapel a DJs včele s Robertem Plantem, Salifem Keitou, Gogol Bordello, The Frames, Woven Hand, Delirious?, Värttinä, Chinaski a dalšími.

VSTUPNÉ Zimní Colours of Ostrava: Jednodenní 330,- / Dvoudenní 490,-

PŘEDPRODEJ: Zahájení 8. 12. 2006

*

Pokladny Domu kultury, ul. 28. října 124/2556, Ostrava, otevřeny: po – pá 9 – 20 hod., so a ne hodinu před vystoupením. Telefon: 597 489 259, 297 489 111

Rezervace vstupenek on-line na www.dkmoas.cz, hromadné objednávky na fakturu: 597 489 259, 597 489 111, e-mail: info@dkv.cz.

*

Ostravský informační servis, Nádražní 7, 596 123 913, On-line: www.ostravainfo.cz
*

Na DOBÍRKU – www.colours.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved