In Flames s novou deskou v Praze

In Flames s novou deskou v Praze

Švédská metalová jednička IN FLAMES vyráží v březnu na krátké evropské turné, během něhož se představí také svým fanouškům na Slovensku a v Česku, konkrétně 2. dubna v Košicích (Jumbo) a 4. března v Praze (Retro Music Hall). Téměř tři roky od památného vystoupení na pražské Folimance, kde IN FLAMES triumfovali společně s brazilskou SEPULTUROU, se populární švédská pětice vrací zpět, aby potvrdila svou pověst nejlepší koncertní kapely na metalové scéně. A podobně jako před třemi lety, kdy propagovali megaúspěšnou desku „Come Clarity “, které se dosud celosvětově prodalo více než milión kopií, i nyní přijíždějí se zbrusu novou nahrávkou v podobě desky „A Sense of Purpose “, se kterou již stačili zvítězit ve švédských hudebních cenách Grammy v kategorii „nejlepší hardrockové album“.

Díky volbě místa konání pražského a košického koncertu dostávají obě akce punc speciálnosti. Koncerty se neskuteční v tradičních velkých halách, ale v „intimnějších“ klubových prostorách Retro Music Hall a Jumbo. Fanouškům IN FLAMES se tak naskýtá jedinečná možnost být svým modlám takříkajíc nadosah a zažít koncertní atmosféru, která bude naprosto odlišná od halového či festivalového vystoupení.

Kde že se tedy vzal fenomén IN FLAMES? Původně zakladatelé respektované „gothenburgské“ melodic deathmetalové scény, dnes stadiónová kapela, která nabaluje nové fanoušky jako z kopce puštěná sněhová koule. Již od svých začátků bylo prioritou kapely živé vystupování a tento trend jim vydržel až do současnosti. Proslavená jsou jejich nekonečná koncertní turné, na něž s neutuchajícím zápalem vyrážejí často i několikrát za rok Ohromné popularity se jim díky tomu (jako jedné z mála evropských kapel) dostává i v USA či Japonsku.

Ve svých počátcích byli IN FLAMES společně se svými krajany z kapely AT THE GATES hlavními „vývojáři“ nového hudebního stylu zvaného „melodic death metal“. Nesmrtelnými odkazy z této epochy zůstávají desky jako „The Jester Race“, Whoracle“, „Colony “ nebo „Clayman “. Komerční úspěch a všeobecnou pozornost však kapele zajistili až další díla v podobě desek „Reroute to Remain“, „Soundtrack To Your Escape“, „Come Clarity “ a dosud poslední „A Sense of Purpose “. Právě tato alba posunula IN FLAMES na pozici velikánů metalového žánru, což se nelíbilo některým fanouškům, kteří kapelu kritizovali ze zaprodání se komerčnosti, což je daň, která se zřejmě nevyhne žádné úspěšné kapele. Pravdou je, že od alba „Reroute to Remain “ používá zpěvák Anders Fridén čistého vokálu, přibylo více kláves a elektronických vložek a zvuk IN FLAMES doznal oproti počátkům výrazných změn. Základní tvář kapely však zůstala neměnná. Zejména díky maximálně hutným kytarám působí IN FLAMES stále tvrdě a mohutně, hlavní roli hraje melodika, která je hnána tradičně explozivní rytmikou. To vše jsou poznávací znamení, podle kterých lze bezpečně identifikovat hudbu IN FLAMES a zároveň také odpověď na otázku fenoménu této severské pětice.

Nepříjemnou zprávou pro fanoušky IN FLAMES je fakt, že chystaného turné se nezúčastní kytarista a zakládající člen kapely Jesper Strömblad, který momentálně absolvuje protialkoholickou léčebnou kůru. Na turné ho proto nahradí již prověřený Niklas Engelin. IN FLAMES se jinak představí v tradičním složení, v čele s frontmanem Aversem Fridénem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

In Flames a spol. míří do Roxy.

In Flames a spol. míří do Roxy.

IN FLAMES (swe) WHILE SHE SLEEPS (uk) WOVENWAR (usa) 29.9.2014, Praha – Roxy IN FLAMES

Brutal Assault 2013 – pátek

Brutal Assault 2013 – pátek

Short summary in english comming soon… Nejoblíbenější ruský tank Katalepsy, provazy vody na Orphaned Land

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního

XX. With Full Force 2013

XX. With Full Force 2013

datum: 27.6. – 30.6.2013 místo: Areál letiště Roitzschjora – Německo. Když slyším, že se něco

Brutal Assault Festival 2013 proběhne opět v srpnu v Josefově

Brutal Assault Festival 2013 proběhne opět v srpnu v Josefově

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. pokračování letního festivalu


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved