Horkýže Slíže, Sto zvířat, UDG a Polemic nalákají zpět do škol na 120 000 studentů – i v Praze!

Horkýže Slíže, Sto zvířat, UDG a Polemic nalákají zpět do škol na 120 000 studentů – i v Praze!

Co zastávka putovního hudebního festivalu t-music Back to School, to minimálně 15 000 návštěvníků. Není divu: možnost vidět zadarmo Horkýže Slíže, Sto zvířat, Polemic a UDG si nechá ujít jen málokterý ze středo a vysokoškoláků, pro které je akce především určena. Dnešním, úterním koncertem v areálu kampusu Univerzity Pardubice se turné překlopí do své druhé poloviny. Dosavadní skvělý průběh a návštěvnost vysoce převyšující očekávání vytvářejí základ pro novou tradici podzimní hudební akce. Po Plzni, Olomouci, Brně a zmíněných Pardubicích přijede kvartet předních česko-slovenských formací, stejně jako desítky atrakcí i edukačních pointů, také do Prahy. Stane se tak ve čtvrtek 6. října od 16:00 na holešovickém Výstavišti. A stejně jako ve všech městech platí, že vstupné na open air je zdarma!

 

Jsme nadšeni počty návštěvníků i atmosférou. Myslím, že se nám podařilo trefit do poptávky studentů – ti vysokoškolští na začátku zimního semestru mají nejrůznější rituály přivítání nových posluchačů, ti středoškolští po prvním měsíci školy vítají relax a zábavu. Formát t-music Back to School nabízí prostor pro sdílení prázdninových zážitků a přináší první pořádný školní mejdan, navíc v ideálním počasí babího léta,“ hodnotí dosavadní průběh Markéta Vychytilová, manažerka sponzoringu a akcí ve společnosti T-Mobile. Na konci šesti zastávek putovního open airu tak může být téměř 120 000 návštěvníků!

Na t-music Back to School je vedle samotných hudebních vystoupení i příjemný prostor pro sdílení zážitků z prázdnin i očekávání z dalšího semestru nebo týmové atrakce – vše v duchu vyhledávané studentské zábavy. S ohledem na přetrvávající příznivé počasí mohou návštěvníci využít i t-music sportoviště s půjčovnou petanque, frisbee, badmintonových pálek, žonglovacích pomůcek a podobně.

Poslední zastávkou této hudební road show bude Hradec Králové, kde akce proběhne 11. října na Flošně. Ačkoliv je akce určena především vysokoškolským studentům, bude samozřejmě přístupná i studentům jiných škol a široké veřejnosti. Jim má festival dát najevo, že opět ožívají fakulty, koleje, menzy a také vysokoškolské kluby, sportovní skupiny a další akademická zařízení. Více na www.t-music.cz/backtoschool nebo na Facebooku.

Výběr Horkýže Slíže, Sto zvířat, UDG a Polemic není náhodný. t-music Back to School navazuje na předchozí projekty zaštítěné hudební značkou společnosti T-Mobile, kdy tři z tohoto kvarteta interpretů absolvovali úspěšná turné t-music tour. Horkýže Slíže i Sto Zvířat rovněž byli headlinery loňské akce t-music 4v1 v zaplněné Tesla Areně. Všechny čtyři kapely také každoročně vystupují na festivalu Rock for People, kde se pokaždé setkávají s nadšenými fanoušky. T-Mobile pod značkou t-music je navíc generálním partnerem tohoto festivalu.

O popularitě party Horkýže Slíže svědčí její veleúspěšné jarní turné. Prakticky každý ze zhruba 25 koncertů byl vyprodaný – a šlo často o sály s kapacitou nad 1 500 návštěvníků. Ostatně videoklip k novince Na lehátku z letošní bestofky Slížů nazvané V dobrej viere se stal letním hitem YouTube a blíží se pomalu ale jistě 2 milionům zhlédnutí. Publikum t-music Back to School se může těšit i na další hity jako Silný refrén, Malá Žužu nebo L.A.G. Song.

Ze Slovenska přijedou vysokoškoláky naladit na pozitivní notu také Polemic, kteří s úspěchem brázdí i česká festivalová pódia a kluby s rok starým albem Horúce časy. Na něm žánrově lavíruje i mimo svůj „rezidentní“ žánr ska, čemuž jim pomohl například rapper A.M.O. anebo právě Kuko z Horkýže Slíže.

Obdobným pojmem mezi domácími příznivci umírněného ska jsou Sto zvířat, nesoucí se na euforické vlně 25. výročí své veleúspěšné existence. Zejména posluchačky zahustí prostor před pódiem, na němž stanou zábavní UDG. Koncerty ve všech městech bude zahajovat nadějná kapela Nebe, jejíž nedávno vydanou desku produkoval Richard Krajčo.

Mezi koncerty se mohou návštěvníci zabavit absolvováním virtuálního studia t-music Academy. V areálu vyroste univerzita s pěti povinnými a dvěma nepovinnými předměty, po jejichž splnění bude student odměněn diplomem a titulem t-music Absolvent. Zákazníci společnosti T-Mobile navíc získají speciální tričko s grafikou festivalového turné. Mezi předměty, jejichž garanty jsou členové kapel vystupujících na akci, se objeví umělecká tvorba, originální lovení známostí nebo ničení profesorů. Součástí t-music Academy bude i výtvarná dílna. V Plzni, Olomouci a v Brně t-music Academy absolvovalo na dva tisíce hudebních fanoušků, kteří k diplomu dostali ještě nápaditě ztvárněné tričko festivalu Back to School.

 

Další nehudební zábavu zaručí chemici a biologové z Přírodovědecké fakulty UK v Praze, kteří nabídnou nářez ohňů, barev, dýmů, umělé krve a všeho možného, co běžným okem nespatříte, ale pod mikroskopem ano. Program bude sestávat z cca 5 experimentů, mezi něž patří např. „Jak hořet a nezapálit se“ či „Kouzelnické pokusy“, neméně zajímavé a poučné jistě budou i pokusy s krví. Koho zajímá více technika než biologie, určitě si přijde na své ve stanu technických aktivit ZČU. Tady budou mít návštěvníci možnost podívat se, jak by mohl vypadat podvozek pro závody na měsíční krajině, nebo si zkusit vytvářet vlastními silami pobřeží, pohoří i mořské útesy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se v pátek a sobotu 22. a 23. srpna přesouvá na

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“ ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku jubilejní letní „tour“  ke svému desátému ročníku.

Hudební festival Hrady CZ startuje jubilejní letní „tour“ 11. července na hradě Točník. Festival v rámci

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

hudební festival Hrady CZ slaví letos desáté narozeniny a organizátoři v rámci jubilejního ročníku připravili pro

Benátská noc 2013

Benátská noc 2013

Druhý ročník Benátské noci, který se koná v novém areálu, zdá se bude ve znamení

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved