Ektomorf, Black Pes 10.4.2009

Ektomorf, Black Pes 10.4.2009

Páteční odpoledne 10. Dubna jsem si naordinoval porci metalové zábavy a vydal se do Klánovic, trochu si zaskákat na pořádnou muziku.  Čtyři kapely slibovaly dlouhý a intenzivní zážitek, tak natěšen jsem se po šesté hodině odebral k vozu vstříc ucpané Jižní spojce. Poté, co jsem zjistil, že bylo odtaženo moje vozítko kvůli jarnímu čištění ulic, pokusil jsem se zachovat chladnou hlavu s vědomím, že koncerty stejně nezačínají přesně… Na odtahovém parkovišti, které bylo naštěstí na trase původního směru jízdy, jsem zanechal těžce vydělaný peníz a (jak to jen silniční pravidla a zácpa dovolovala) pospíchal do Black Psa.

V půl osmé se již okolo místního klubu pohybovalo hodně metalových hlav, tak jsem nezaváhal a vyrazil zaujmout pozici k nášlapům, abych taky něco vyfotil. První kapelku, Aggessive Fear, kteří se na nás přijeli podívat ze Švýcar, moje ucho dosud nezaslechlo a jak se zdálo, ani zbytek obecenstva s nimi nebyl obeznámen, přesto kluci předvedli zajímavý setík. Na první předkapelu jsem ve zvukařově práci nenašel závažnější trhliny a tak snad jen zbývá, aby si kluci našli trochu výraznější zvukové vymezení songů, aby nezapadli stejně rychle jako mnoho jim podobných kapel pokoušejících se o hardcore. Potenciál, ale rozhodně mají.

Po rychlém nealko občerstvení na baru, vyběhli na pódium němečtí Drone. Ani ty jsem do koncertu neznal, ale některé melodičtější kousky, které vyčnívaly z thrashového základu, se mi na živo celkem líbily. Zatím co si při psaní tohoto článku pouštím jejich ukázky na myspace, začíná se mi jejich tvorba líbit ještě o chloupek (možná spíš metalový vlásek) víc. Přeci jen ač zvukař tento večer předvedl své kvality, občas zvuková hradba překročila rozlišovací schopnosti mých sluchovodů, ale musím říct, že jsem z vystoupení zklamán nebyl. Moderně pojatý thrash prostě ještě snesu, na rozdíl od toho oldschoolového, ke kterému jsem nikdy cestu nenašel.

Hutné jako med, ale do uší zařezávající se jako struhadlo – to jsou Debauchery. Rozhodně největší nářez dnešního večera. Konečně pořádnej brutál, linoucí se z repráků. Na pódiu i pod ním vládne skvělá atmosféra a snad jen nižší zájem, co se počtu lidí v hledišti týče, kazí jinak velmi kvalitní dojem. Kluci se prostě hudbou baví a na vystoupení to bylo vidět, škoda, že nezahráli některé z velmi povedených coververzí (Weisses Fleisch od Rammstein nebo Eight Days A Week od Beatles). Nové album Rockers & War, které přivezli představit českému publiku bylo zastoupeno snad jen dvěma songy, proto si přišli na své spíše fanoušci orientující se i ve starších albech.

Hvězda večera vyprodávající v Německu tisíce lístků, nemá u nás zatím tolik zaběhnuté jméno, proto se museli Ektomorf spokojit s nějakými dvěma sty nejvěrnějších fanoušků. Doba, kdy jsem drtil do uší alba Chaos A.D., Roots nebo Dark Ages od brazilských velikánů Sepultury a Soulfly, jsou už dávno pryč a stejně tak odezněla moje vášeň pro chytlavé a jednoduché riffy Ektomorf. Nové album What doesn´t kill me, mě ani nezabilo, ani mě to nijak neodlepilo od země (na rozdíl od jakéhosi mladého klučiny, který se dostal i na pódium a mohl si pořádně zapařit s kapelou – tomu říkám rodičovská výchova). Jednoduše už plavu v jiné metalové řece, tak jsem se tolik nebavil, ale svoje nesporné kvality tahle muzika má. Nějakých dvacet kousků v playlistu se může zdát jako pořádná nálož, ale při průměrné délce okolo 2 minut, mi uteklo vystoupení jako voda. Jo, čekal jsem nářez, kotel, lítající kelímky a toho jsem se nedočkal, ale rozhodně nelituji, že jsem stihnul vyplatit svoje vozítko a dorazil na tenhle koncert včas…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Nejúspěšnější maďarská metalová kapela Ektomorf vystoupí v Praze

Maďarská hardcore/thrash senzace, která letos zazářila také na festivalu Masters Of Rock, se chystá do

Masters of Rock 2011

Prožili jsme spolu s vámi další neopakovatelný ročník největšího rockového festivalu v České republice. Masters

Basinfirefest odhaluje line-up

Basinfirefest odhaluje line-up

Basinfirefest i v roce 2010 otevře prázdninovou festivalovou sezonu. Více než 80 kapel přijede zahrát

Basinfirefest – seznam potvrzených kapel

Nabízíme seznam potvrzených kapel na Basinfirefest 2010: TESTAMENT DOPE STARS INC. DREAM EVIL EKTOMORF VENOM

Do České republiky zavítá Legacy Of Blood Tour 2010

SUFFOCATION (usa) ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY (uk) NERVECELL (uae) FLESHGOD APOCALYPSE (it) BURNING THE MASSES


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved