Do České republiky zavítá Legacy Of Blood Tour 2010

SUFFOCATION (usa)

ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY (uk)

NERVECELL (uae)

FLESHGOD APOCALYPSE (it)

BURNING THE MASSES (usa)

18.03. 2010, Bratislava – Randal Club

19.03. 2010, Praha – Black Pes

—————————————————————————————————————–

Nová deska „Blood Oath“, špičkové mladé ambiciózní kapely jako support, touha znovu dokázat kdo že je vládcem brutal/death metalového žánru. SUFFOCATION vám toho na následujícím turné s názvem „Legacy Of Blood“ jistě nabídnou mnohem více, ale i tyto faktory by vás měli dokopat k návštěvě alespoň jednoho z jejich Česko-slovenských koncertů, které připadají 18. března na Bratislavu a 19. března na Prahu. Kdože jsou ony zmiňované mladé a ambiciózní kapely? Připravte se na nemilosrdnou řežbu v podání spolků ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, NERVECELL, FLESHGOD APOCALYPSE a BURNING THE MASSES. Pokud nyní čteš tuto větu a váháš nad účastí na tomto koncertu, pak rozhodně nejsi pravověrný deathmetalista.

SUFFOCATION, stále stejná zničující síla, dechberoucí tíživost, nová deska „Blood Oath“ sice nedosahuje superlativy ověnčených recenzí svého předchůdce s názvem „Suffocation“, ale i tak se jedná o brilantní a nesmrtelný zásek s dílny mistrů žánru zvaného brutal/tech deathmetal.

V létě 2009 si (pokolikáté už?) podmanili tisícihlavý dav na festivalu Brutal Assault, aby následně na jeho pražské after party, a na jednom z nejlepších živých vystoupení vůbec, rozběsnili a téměř zbořili žižkovský klub na Chmelnici. SUFFOCATION zaručeně identifikuje i méně zasvěcený fanda. Ať již se jedná o nelidský vokál Franka Mullena, bicí tsunami Mika Smithe nebo prstovou ekvilibristiku Terrence Hobbse. Dvacet let již dokazují, že i tak extrémní odnož hudby jako je brutal death může být naprosto svébytným a samostatným směrem, ve kterém si lze vystačit i bez všemožného moderního experimentování. SUFFOCATION jsou tu jako pomyslní strážci deathmetalového plamene, který pod jejich patronem nikdy nevyhasne.

A teď už pojďme k oné zmiňované mladé krvi. Je skvělým tahem managementu tohoto turné, že vedle bardů jako jsou SUFFOCATION mají šanci předvést své umění i kapely sice s kratší historií, ale o to větší motivací a ambicemi.

Jako první z nich jmenujme Angličany ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, jejichž jméno není pro pozorné fanoušky žádnou neznámou. V roce 2006 debutovali s deskou „Welcome to Sludge City“ a již o tři roky později, tedy vloni, jim byla nabídnuta smlouva od samotných Nuclear Blast, pod jejichž křídly již vyšlo aktuální album „The Reign Of Darkness“. O potenciálu kapely svědčí i řada recenzí, které pasují ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY do pozice nástupců kapel jako jsou třeba Cannibal Corpse v moderním ultra-slamovacím hávu.

Další kapelou jsou exotičtí deathmetaloví vyslanci ze Spojených Arabských Emirátů NERVECELL. Jedni z nejznámějších představitelů místní metalové scény započali svou činnost, která se zpočátku ubírala spíše thrashovým směrem, někdy na počátku nového milénia, a postupem času se vypracovali ve špičkovou deathmetalovou formaci, která může směle reprezentovat arabský kontinent po celém světě. Svou nespornou kvalitu deklarovali i podpisem smlouvy s labelem Lifeforce, u kterého jim vyšla i poslední deska „Preaching Venom“ z roku 2008.

Pokračujeme u Italů FLESHGOD APOCALYPSE. Ačkoliv jsou tito římští vyslanci na scéně aktivní pouhé dva roky, svou hudbou na sebe poutají pozornost již od samého začátku a na svědomí to má především deska „Oracle“, která vyšla v minulém roce u Candelight rec. Typický ortodoxní deathmetal je v jejich podání zpestřen např. občasnými melodickými vsuvkami, které jsou ovlivněny klasickou hudbou, a právě schopnost ozvláštnit klasické deathmetalové postupy by měl z této mladé kapely tvořit potencionální bod vašeho zájmu.

A nakonec Američané BURNING THE MASSES. Brutal-deathcoroví dravci ze San Diega otevřou celý koncertní set, a že se nejedná o žádnou kapelu do počtu, se přesvědčte třeba poslechem jejich poslední desky „Mind Control“.

Takže ke kapelám je to vše. Zbývá jen dodat, že koncerty se uskuteční v Bratislavě v klubu Randál a v Praze v Black Psu, oblíbeném to prostoru kultury a oddechu. Vstupenky kupujte ve všech běžných předprodejích a pro více informací volejte 774 220 183 nebo surfujte na vlnách www.obscure.cz.

Související linky:

www.myspace.com/suffocation

www.myspace.com/annotationsofanautopsy

www.myspace.com/nervecell

www.myspace.com/fleshgodapocalypse

www.myspace.com/burningthemasses

www.obscure.cz

www.shindy.cz

www.randalclub.eu

www.blackpes.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř   www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal

Další trojice kapel na soupisce Brutal Assaultu 2013: Suffocation, D.R.I. a Alcest

Další trojice kapel na soupisce Brutal Assaultu 2013: Suffocation,  D.R.I. a Alcest

SUFFOCATION patří po právu mezi nejzásadnější death metalové kapely historie a zároveň mezi nejpravidelněji se

Metalfest Open Air 2012

Metalfest Open Air 2012

místo: Amfiteátr Lochotín – Plzeň čas: 8.-10.6.2012 Rok se s rokem sešel a začíná nám

Brutal Assault 2011

Brutal Assault 2011

Druhý víkend v srpnu je zapsán v kalendářích metalistů už na několik let dopředu. Do josefovské pevnosti

Cryptopsy a Nervecell potvrzeni na Brutal Assault 2011

Cryptopsy a Nervecell potvrzeni na Brutal Assault 2011

Začíná přituhovat. Pouze několik málo míst schází do uzavření line-upu letošního ročníku festivalu Brutal Assault.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved