EASTPAK ANTIDOTE TOUR: SOILWORK (SWE), DARK TRANQUILLITY (SWE), CALIBAN (GER)

TRANQUILLITY (SWE), CALIBAN (GER), S
Autor: radeg | publikováno: Pondělí, 24.09. 2007 – 00:00:00 | zařazeno v kategorii: Tisková zpráva
sobota 20.10.2007 – Praha – PALÁC AKROPOLIS

Při pohledu na soupisku kapel musí být všem jasné, že toto turné má hned několik headlinerů! Melodický death metal je odjakživa výsadou švédských kapel a proto se můžeme těšit na bratrovražedný souboj dvou velikánů daného žánru, SOILWORK vs DARK TRANQUILLITY, kterému budou přizvukovat jejich nadějní krajané ze SONIC SYNDICATE. Dalším lákadlem, tentokráte pro fanoušky agresivního metalcoru, pak bude vystoupení německé party CALIBAN.

V roce 1995 se ve Švédsku objevila formace s názvem INFERIOR BREED. Na tom by nebylo nic tak zajímavého, pokud by si tato kapela o dva roky později nezměnila název na SOILWORK a pod tímto jménem nevydala své debutové album „Steelbath Suicide“, které upoutalo pozornost fanoušků melodického death metalu. Definitivní posun do naprosté špičky daného žánru přichází v roce 2001 s vydáním přelomového alba „A Predator´s Potrait“, které je dodnes považováno za nejlepší album v historii kapely. Od této doby se datuje úspěšná éra SOILWORK, kapela začala čile koncertovat, neminula ji velká turné po boku dalších význačných formací (CHILDREN OF BODOM, HYPOCRISY, KILLSWITCH ENGAGE, NEVERMORE, apod.) a Švédové se tak definitivně přihlásili do pomyslného souboje o severskou jedničku v kategorii melodického death metalu, kde dosud soupeřili především IN FLAMES a DARK TRANQUILLITY. Neúnavní dříči však pokračují ve vysokém tempu a nasazení a na počátku roku 2005 chrlí do světa další velmi kvalitní desku „Stabbing The Drama“, v mnoha ohledech extrémnější a obtížněji stravitelnou, než byla například předešlá „Figure Number Five“. Nalezneme zde mnoho syrových a tvrdých pasáží, vyvážených zcela novými momenty a atmosférami, každopádně materiál opět stojí za pozornost a jen potvrzuje nezpochybnitelné postavení kapely na scéně. Skvělá zpráva pro fanoušky, v době podzimního turné by měla spatřit světlo světa nová deska nazvaná „Sworn To A Great Divide“. Album, kde se poprvé neobjeví dlouholetý kytarista a skladatel Peter Wichers, jež opustil kapelu z osobních důvodů, vzniklo opět za podpory Devina Townsenda, který s kapelou spolupracoval již na některých předešlých počinech.

Dalším z headlinerů tohoto koncertu budou již zmiňovaní další významní představitelé švédského melodického death metalu DARK TRAQUILLITY. Je jen málo kapel, které si během své kariéry dokáží udržet vysokou úroveň a právě DT jsou bezesporu jednou z nich. Jejich pozice na metalové scéně je podobná konstantě, která ční v neměnné pozici v časoprostoru a je imunní na okolní vlivy v podobě měnících se vkusů, stylů a názorů na hudbu. DT řadu let inovují svůj melodický death jen v rámci jemných invencí, dělají to kultivovaně a promyšleně a právě to je zřejmě jeden z faktorů, proč se mohou pochlubit tak početnou fanouškovskou základnou. Se šikovností zručných rutinérů si pohrávají s intenzitou, dynamikou a odlehčenými aranžérskými kličkami převážně klávesového původu. Málokdo si už dnes vzpomene na ex-frontmana Anderse Fridéna (IN FLAMES), jehož tak dobře nahradil Mikael Stanne, který již dávno opustil typický chraplák a dal prostřednictvím melodičtějšího zpěvu kapele novější tvář. V tomto roce navíc vyšel další zásek do již tolik obsáhlé diskografie s názvem „Fiction“ a jeho poslech nechť je tou nejlepší pozvánkou na blížící se koncert v Paláci Akropolis.

Švédskou hegemonii pak narušují pouze metalcoreoví agresoři CALIBAN. Tato parta srocená kolem vokalisty Andrease Doernera, je typickým představitelem moderní německé HC scény. Na svém turné propaguje kapela svou aktuální, v pořadí již pátou desku „The Awakening“, která balancuje na hraně ostrého rychlejšího thrash/deathu spojeného s charakteristickou agresivitou a úderností ostře řezaného a metalovými finesami zdobeného hardcoru. V podobě CALIBAN nás rozhodně v Akropoli nečeká žádný poklidný večer, připravit se můžeme na tu nejsyrovější hardcore/metalovou agresivitu ve své ryzí podobě.

Jako první v pořadí dostanou šanci předvést své umění talentovaní Švédové SONIC SYNDICATE. Tato kapela vyhrála v roce 2005 prestižní soutěž labelu Nuclear Blast, které se zúčastnilo přes 1500 metalových nadějí a pod zmíněným vydavatelstvím přišlo na svět i aktuální album s názvem “Only Inhuman”. V hudbě SONIC SYNDICATE nemůžete nenalézt jasný odkaz na již zmiňované giganty IN FLAMES nebo SOILWORK, kapela však přidává ještě svou vlastní nadstavbu, která spočívá zejména v silných melodických pasážích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř   www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal

Soilwork, Church of Misery a Okkultokrati míří na Brutal Assault.

SOILWORK – kapela s pověstí dříčů, workoholiků a muzikantů sehraných jako hodinky, kteří na pódiu pokaždé

WMOR 2013

WMOR 2013

datum: 23.11.2013 místo: hala Novesta – Zlín Cestování po D1 je víc než hnusnost, ale

Zimní Masters of Rock – kompletní program.

Zimní Masters of Rock – kompletní program.

    23. 11. 2013, 12:40 – ZLÍN, Zimní stadion Luďka Čajky   9. ročník ZIMNÍ

Zimní Masters of Rock 2013.

Zimní Masters of Rock 2013.

  IX. ročník ZIMNÍ verze největšího mezinárodního rockového open-air festivalu u nás, Masters of Rock,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved