Dandy Warhols, balkán, reggae i rai nově na Colours of Ostrava

Do programu hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se koná od 10. do 13. července, přibyly další velmi zajímavé zahraniční kapely, jejichž stylový rozsah sahá od kytarovek (Dandy Warhols) přes divokou balkánskou tančírnu (Shantel & Bucovina Club Orkestar), legendy reggae (Tosh Meets Marley) až po francouzsko-alžírský rai (Les Boukakes). Čtěte dále…

K velkým hvězdám budou patřit především američtí Dandy Warhols, k jejichž velkým fanouškům patří Trent Reznor, Robert Smith nebo už nežijící leader punkových klasiků Clash Joe Strummer. K přiznanému okouzlení Velvet Underground, The Byrds, Cars, Beatles, My Bloody Valentine, Neil Youngem nebo Beach Boys přidali Dandy Warhols ironicky humorné, lehkou absurditou poznamenané texty a soustředili se na výrazné melodie směřující k jakémusi psychedelickému popu. Alba jim produkují Simon LeBon od syntezátorových hrdinů 80. let Duran Duran s Evanem Dandem z kytarových Lemonheads. Dandy Warhols dokáží napsat totálně chytlavý hit „Bohemian Like You“ i vyžít se v psychedelických mlhovinách artrockového opusu „Nietzsche“.

www.dandywarhols.com, http://www.myspace.com/thedandywarhols

Divokou horečku balkánské noci nabídne divákům německý DJ Shantel se svým Bucovina Club Orkestarem. Držitel prestižní ceny BBC Awards for World Music reprezentuje nejmodernější odnož fenoménu balkánských dechovek: taneční party s remixy rómských kapel z Balkánu za účasti hudebníků ze skupin Taraf de Haidouks, Mahala Rai Banda nebo Boban i Marko Marković Orkestar. Shantel zmaximalizoval už tak horečnatý zvuk a zabijácké rytmy. Pomohl jim vstoupit do 21. století. Oproti jiným, Shantel v žádném případě rómské hudebníky lacině nezneužil pro svou slávu. Přestože v remixové podobě, vše probíhá za jejich spolupráce a účasti. Na jeho práci například navázali newyorští Balkan Beat Box nebo naposled bosenské trio BalkanBeats Berlin.

www.bucovina.de,

http://www.myspace.com/shantelbucovinacluborkestar

Na Colours of Ostrava si přijdou na své i ctitelé reggae. Se svým jamajským projektem Tosh Meets Marley přijede basista Fully Fullwood, souputník Boba Marleyho a Petere Toshe. Uslyšíte nesmrtelné hity, roztančíte tělo vzpomínkami. Do kapely pozval Fully Fullwood muzikanty, nad jejichž jmény se tají dech a vlastně máte pocit, že se vám do obýváku nastěhoval nejen Bob Marley s Toshem, ale i The Mighty Diamonds, Black Uhuru, Dennis Brown, Gregory Isaacas, Wailling Souls, U-Roy, Joe Higgs, Alpha Blondy nebo Wailers – Junior Marvin, Tim Chin, Vince Black, Jawge Hughes, Georges Kouakou, Claudio Peppe a Karl Wright.

www.feileafrica.com/Tosh_Meets_Marley.htm, http://www.youtube.com/watch?v=ATM5oWkDNRc

Les Boukakes z Francie rozhýbají diváky energií nadupaným rai´n´rollem, na který tančí samotný Robert Plant. Pokračovatelé díla alžírského rebela Rachida Tahy a punkových Mano Negra, bývalé kapely Manu Chao. Odraz reality přistěhovalců z předměstí francouzských velkoměst: název Les Boukakes je totiž fonetický přepis dvou nejhrubších rasistických nadávek. Sedm mladých kluků – Francouzi, Tunisan, Alžířan, Ital, Korsičan – představuje multikulturní srážku měnící se v přátelství, důkaz, že současná hudba se obejde bez hranic a rock nepozbyl své platnosti. Severoafrické rytmy splašené kovovými kastanětami marocké gnawa music, darboukou a navrch bicími zbavují publikum smyslů, elektrická kytara s wah-wah pedálem jím s ostrými riffy prochází jako nůž máslem, klávesy se za moment rozhoupají do reggae a ve vzduchu je cítit napětí, že tenhle večer bude stát za to, o čemž vás přesvědčí francouzsko-arabsky zpívající a rapující Bachir Mokhtar přivlastňující si každý centimetr pódia.

www.lesboukakes.com,

Čtyřdenní vstupenky na festival jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro a Ticketportal do konce dubna za 890 Kč, pak za 960 Kč. Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna. Hlavními partnery jsou OKD, ArcelorMittal, ČEZ a Geofin. Festival probíhá za finanční a mediální podpory statutárního města Ostrava a za podpory Moravskoslezského kraje. Generální mediální partneři: Evropa 2 a Deník. Další informace na www.colours.cz.

7. ročník jedné z největších hudebních akcí u nás se bude tentokrát konat od 10. do 13. července 2008. Festival potrvá stejně jako loni 4 dny a představí přes 100 kapel a DJs zahraniční i domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativu. Hlavní hvězdami jsou irská zpěvačka Sinéad O´Connor, zakladatelé rave scény Happy Mondays, gypsy-punková kapela Gogol Bordello, proslulý norský saxofonista Jan Garbarek a malijský písničkář Habib Koité. K dalším potvrzeným kapelám patří: Koop (Švédsko), Daby Touré (Mauretánie), Hawkwind (UK), Noa (Izrael), Sergent Garcia (Francie), Inga Liljeström (Austrálie), Craig Adams & The Higher Dimension of Praise (USA), Recycler (Francie), Tim Eriksen (US), Irfan (Bulharsko), Miten & Deva Premal (UK/Německo), Karimski Club (Polsko), Kaushiki Chakrabarty (Indie), Dan Bárta & Illustratosphere, Hypnotix, J.A.R., Iva Bittová, George Mraz, Emil Viklický, Laco Tropp, Longital, Lucie Bílá, Please the Trees, Pražský výběr II, Precedens a Bára Basiková, Priessnitz, Vítkovo kvarteto, Xavier Baumaxa. Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, workshopy salsy či bubnování, filmy a diskusní fórum. Pro návštěvníky bude připraveno stanové městečko i ubytování pod střechou a velká sleva na jízdné s Českými drahami při cestě na a zpět z festivalu. Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006 (za rok 2007 byl na tuto cenu nominován) a v anketě ALMA se stal třikrát po sobě Hudební událostí roku. Festival se sice koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň a v okolí Slezskoostravského hradu, takže akce nabízí správnou letní pohodu. Loni jej navštívilo přes 20.000 návštěvníků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved