Další kapely na Rock for People a rozhovor s Prodigy

Další kapely na Rock for People a rozhovor s Prodigy

Line up už je sice nějakou dobu kompletní, přesto bychom vás rádi upozornili ještě na pár jmen. Jsou to totiž kapely, které jste si do programu sami dosadili hlasováním v soutěži Udělej si svůj festival. Poslední měsíc a půl měli všichni hudbymilovní fanoušci možnost ovlivnit, kdo bude mít příležitost zahrát si v Festival parku po boku Muse, Prodigy nebo Suicidal Tendencies.

Chuť postavit se na podium před návštěvníky Rock for People mělo celkem 1124 skupin, mezi něž jste rozdělili 17 370 hlasů. Víc než 10% z nich si připsali strážničtí Shadow Area. Jejich crossover-metalcore jim vynesl 2234 hlasů a také možnost zahrát si na hlavní stage – takže ať už jste jim svůj hlas dali nebo byl vaším vyvoleným někdo jiný, omrknout si je můžete v úterý 6. července od 14.00 hodin na t-music stage. V závěsu skončili pražští Coznímáš, kteří si svým poctivým bigbítem vydělali 2101 hlasů.

Druhé kolo bylo na počet hlasů o něco málo chudší, ale to v žádném případě neznamená, že byla slabší i kvalita. První místo si se 721 body odnesli (převážně) olomoučtí harajukuXprincess a druhé místo patří pro změnu (převážně) pražským Dirty Blondes.

Divokou kartu pořadatelů si odnesla parta se jménem k nakousnutí – Koblížci.

Rock for People už je „za pár“ a většina z vás začíná plánovat, které sety si nesmí nechat ujít. Abychom vám trochu pomohli v rozhodování a zároveň ukrátili pomalu ubíhající závěrečné dny čekání, přinášíme vám část rozhovoru s frontmanem The Prodigy Liamem Howlettem, který vedl s redaktorem magazínu Rock & Pop Tomem Komárkem. Velké díky za možnost úryvek z rozhovoru zveřejnit patří redakci Rock & Popu. Rozhovor najdete i ve festivalové příloze, která v pátek 18. 6. vychází v deníku Metro!

Díky nečekané erupci islandské sopky a následnému zrušení všech evropských letů nebylo jednoduché vystopovat principála The Prodigy Liama Howletta. Po netrpělivém čekání na druhém konci sluchátka se konečně ozval samotný guru electro rocku. Svůj čas trávil zrovna v jednom luxusním milánském hotelu, pochopitelně pod falešným jménem, kde si umělec dopřával odpočinku před dalším koncertem. Naštěstí byl hlavní mozek The Prodigy dobře naladěný, nijak se nenechal vytočit krizí leteckého provozu kvůli soptění islandského vulkánu („My jezdíme vlakem!“ smál se) a se silným londýnským pouličním přízvukem zodpověděl více otázek, než jsem vůbec doufal.

Jak bys zpětně zhodnotil vaše poslední album Invaders Must Die z roku 2009?

Já jsem s ním pořád spokojený. Myslím, že vyšlo v takové podobě, jakou jsme si opravdu přáli. Na toto album jsem velmi hrdý. Přesně takové album jsme potřebovali v dané chvíli udělat. Ale až na podiu zjistíš, jak skladby nakonec znějí. A protože lidi na to reagují pozitivně a nadšeně se přitom baví, pocity mám z toho rozhodně pozitivní. Už se nemůžu dočkat, abych byl zpátky ve studiu a začal pracovat na dalším albu!

Když už jsem u minulosti: váš singl Smack My Bitch Up byl svého času, a to i kvůli klipu obsahující násilí, konzumaci drog a nahotu, značně kontroverzní.  Co ale na tom bylo podivuhodné, je to, že vás veřejně na anglickém festivalu v Readingu (1998) kritizovali Beastie Boys a žádali po vás, abyste tuto skladbu nehráli. To musel být celkem šok, ne?

Nebyli jsme šokovaní, ale jen neuvěřitelně zklamaní. Už jenom to, že prostě nemůžeš přijet do cizí země, nic nechápat a požadovat stažení skladby, která je hitem po celé zemi, je naprosto nehorázný. Nenávidím skupiny, co jdou na podiu a začnou kázat, co se smí a co se nesmí. Co to je? Kde to žijeme? Navíc si myslím, že toho nakonec dost litovali a sami se museli cítit jako totální blbci. Mně to bylo osobně moc líto, protože jsem Beastie Boys opravdu miloval. A texty na jejich prvních deskách byly plný vtipu, nadsázky a ne moc slušnejch výrazů, takže co nám oni budou najednou kázat? Američani prostě nikdy nepochopí ironii a evropský smysl pro humor. Jsou úplně mimo.

Chodíte ven na koncerty? Zaujaly vás nějaké mladé kapely nebo projekty? Něco nového? Styl? Zvuk?

Bydlím v Londýně, přímo v Camden Town. Setkáš se tu s hudbou na každém rohu a natrefíš na hodně malých klubů, kde se hraje. Když někde zaslechnu pořádný brajgl a zdá se mi to zajímavé, tak vylezu ven a poslechnu si to. (smích) Normálně chodím ven a vnímám hudbu kolem sebe. Když mě něco zaujme, tak zajdu i na koncerty. Ale přiznám se, že mě nic moc poslední dobou nezaujalo.

Když hrajete naživo, stává se vám někdy, že improvizujete?

Ano a celkem dost! To je vždy ten moment, co mě nejvíc nakopne. Máme pár skladeb, které jsou totálně „freestyle“ a jsou na tom prakticky postavený. A pak to někdy schválně pošlu úplně jinam. Máme rádi, když je to drsný, špinavý a trochu mimo. Svobodu si při vystupování ceníme úplně nejvíc! Musí tam být ta energie. Prodigy jsou prostě velmi organická skupina.

Jak vlastně vypadají naživo Prodigy model 2010? Kdo je na podiu?

Je to naprostej nářez! Šílený show, kde se do toho snažíme dát úplně všechno. Jinak už pár let máme stálou sestavu: já, Flint, Maxim a znovu se navrátil Leeroy (Thornhill – tanečník a občasný klávesista v letech 1990–2000 – pozn. autora). Jinak nám pomáhá na bicí Leo Crabtree a na kytaru Rob Holliday. Co dodat, je to fakt jízda!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Ačkoliv mnozí fanoušci již mají za headlinery letošního festivalu Rock for People The Prodigy, zběsilého

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Loňský výsledek v návštěvnosti, tedy 28 500 lidí, vyrovnal letos festival Rock for People, který ve Festivalparku

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Pondělí je prostředním dnem festivalu Rock for People: a ze své definice nabídne i vrchol

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Předpoklady se naplnily: o neformální začátek 17. ročníku festivalu Rock for People se postaralo 2 500

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Jeden, dva či tři vrcholy zažil letošní festival Rock for People, který probíhal od 3.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved