Crossover Sickfest vol.4 – metalové šílenství pětkrát jinak

Crossover Sickfest vol.4 – metalové šílenství pětkrát jinak

Musím opravdu složit poklonu pánům dramaturgům, jaké lahůdky nám na čtvrtý Crossover Sickfest připravili. To už nemůže být náhoda, že pořadatelé vyberou z tuzemské tvrdé scény pokaždé opravdové skvosty a navíc je dokážou dopravit do zastrčeného kulturáku kdesi v kopcích. Každého neznalého musí lokalita trochu odrazovat, ale jakmile vstoupí do útrob sálu, dostane se do organizačně profesionálně zvládnutého prostředí, za které by se nestyděly ani nejvyhlášenější pražské kluby. Jo, asi to je v prvních pár vět patrné – jsem z uplynulé sobotní noci nadšen. Konečně někdo jasně ukázal, že kvalitní metalové kapely se neschází jen v desetitisícových městech a že nemusíme cestovat bůhví jak daleko za dobrou muzikou.

Letošní ročník otevřel „local hero“, turnovská velmi dobře známá goticko metalová formace Nothingham. Pánové si na nás připravili standardní progresivní nálož energie a navíc přivezli i nějaký ten novější kousek ze své tvorby.

Prvním velmi příjemným překvapením byla pro mě dodnes neznámá partička poctivých českolipských hudebníků Area Core. Parádní hardcorek s melodickými kytarovými vyhrávkami, který vybízel ke skákání od prvních okamžiků. Z kluků na pódiu čišel optimismus a nadšení, což se přelévalo do celého sálu. Rozhodně nejsympatičtější kapela večera. Doporučuji na živo.

Po krátké pauze na zvučení se na nás vrhli zkušení pražští rockeři Checkpoint a ani v tomto případě nezůstala po pár minutách na účinkujících nit suchá. Valili do nás příjemný crossover tentokrát s českými texty a lidí v sále přibývalo…

Českobudějovičtí Seven už mají na tuzemské hudební scéně své pevné postavení, tedy ani tady se pořadatel s výběrem nemýlil. Do pestré směsice dnešních kapel přidal pořádnou dávku melodického metalu. Kluci hýří na pódiu nápady a dobrou náladou a mohli jsme se tedy dočkat například akuvrtačkového kytarového sóla nebo spousty akrobatických výměn nástrojů. Zatímco Honza Běhunek dodává hudbě šťávu svými rychlými a precizními vyhrávkami, Lukáš Písařík dotváří vizuální show. Na živo opravdu příjemné.

Zřejmě v sále nebyl nikdo, kdo by před CS4 slyšel o rakouských mladících Red Square Scenario, ale určitě se po akci najdou tací (včetně mě), kteří jejich tvorbu dodatečně zevrubně prozkoumají. To, co jsme zažili nebyl ledajaký metalcore – tahle banda pařila jako Textures a The Dillinger Escape Plan dohromady. Až jsem chvílemi chtěl zpěvákovi podat pomocný inhalátor, protože jeho řev mi napovídal, že to jeho hlasivky a plíce už dlouho nemůžou vydržet. Navíc díky parádnímu nazvučení se z toho nestala často slýchávaná hluková koule… Prostě totální nasazení, které se postupně přeneslo i pod pódium. Geniální tečka na závěr a jestli tohle chtějí pořadatelé příště přebít, budou se muset vytasit opravdu s něčím pořádným.

Každopádně se těším, že se o to pokusí a na příští podzimní akci rozhodně nemůžu chybět.

.

Crossover Sickfest vol.4 – metalové šílenství pětkrát jinak 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle

Crossover Sickfest vol.7

Crossover Sickfest vol.7

Ou jé, další „půlročník“ Crossover Sickfestu je za námi a můžeme říct, že to byl

Hardcore Explosion 2013

Hardcore Explosion 2013

Rokem v názvu článku nabízím nevtíravý impuls pořadatelům, že by se tahle akce měla opakovat,

Nothingham, Cruel a Snap Call na Střelnici

Nothingham, Cruel a Snap Call na Střelnici

Po delší době jsem se zase vydal za trochou rockové zábavy do prostor turnovské Střelnice


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved