Crossover Sickfest vol.3

Crossover Sickfest vol.3

Jak název článku napovídá, už potřetí se sešli příznivci pořádně tvrdých kapel, aby odhodili každodenní starosti za hlavu a trochu se vyskákali a vyřvali si hlasivky. RC Rokle v malé vesničce Bzí 1. října opět ožila a nacpala do svých útrob úctyhodný dav fanoušků. Na koho že se všichni správní metalisté a rockeři přišli podívat?

Sestavička to byla parádní a dá se říct v rámci žánru velmi různorodá. Jako první vyskočili na pódium Aposepsis, kteří mi svými lékařskými oblečky připomněli španělské Haemmorhage. Podobně jsem se u jejich vystoupení také bavil a nebyl jsem jediný. Přihlížejících bylo už na první kapelku víc než dost, a tak se pařilo od prvních chvil.

Osvědčená hardcorová mlátička s perfekními deathcorovými riffy All Friends Dead přijela po roce opět povzbudit chudáky ušní bubínky metaláků, které jsou behěm pracovního týdne unavovány nudnými rádiovými ptákovinami. Kluci si za dobu svého vystupování už pěkně vytříbili postupy, které na diváky platí a dovedli tak přilákat pod pódium ještě větší dav pařících.

Se Samhain se nám žánr posunul do melodického powerspeedu a z hutných skákavých songů jsme tak přesedlali na rychlé medové vyhrávky. Ač mi tenhle styl už asi tak deset let v přehrávači nekoluje, kluci to rozbalili celkem slušně včetně Veroniky za mikrofonem.

F.A.King jako pořádající se s tím taky vůbec nemazali. Dva vokály a enegrie sršící z kluků za mikrofony mi na chvíli připomnělo legendární brutálové vystoupení Black Bomb A. Místní publikum se sice ještě musí třeba wall of death naučit o trochu víc, ale tahle hudba k podobné řežbě doslova vybízí. Paráda

Po rychlé přestavbě jsme byli svědky dalšího brilantního zářezu do metalových hlav tentokrát v podání folkově vikingských bardů Cruadalach. Nezbytné severské rekvizity, dudy, píšťaly a housle nás převezly zase úplně jinam, ale přitom jsme zůstali u parádní muziky a hlavně u hudebníků, kteří umí dobře použít své nástroje proti nudě všedního dne. Ještě před závěrečným odstavcem tedy musím pochválit dramaturgii, protože lineup se opravdu vydařil a každý z posluchačů si musel přijít na své.

Kdo však nepočkal na ultimátní hardcoraře Hazydecay, připravil se o zásadní zážitek z celého fesťáku. Když už jsem u přirovnání, nejen šátkem na frontmanově hlavě a nekompromisní basovou linkou (i basákem) mi tahle partička připomněla legendární Biohazzard. Adam za mikrofonem fakt řádil a co předváděl se svými hlasivkami, to už jsem dlouho na podobné akci nezažil.

Dramaturgie, organizace, kapely, zvuk, pivko – vše za jedna a těšme se tedy na duben, co nám místní Kingové zase připraví za metalové lahůdky.

Crossover Sickfest vol.3 3 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2015

Kozafest 2015

Máme za sebou další ročník oblíbeného zadarmofestu na Zrcadlové Koze. Letos nám ho trochu zkazilo

Crossover Sickfest vol.10

Crossover Sickfest vol.10

Jubilejní desátý ročník Sickfestu byl ve znamení stěhování do jabloneckého Woka a bohužel také ve

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved