Colours začínají! Každý „čtyřdenní“ návštěvník dostane CD sampler zdarma

Colours začínají! Každý „čtyřdenní“ návštěvník dostane CD sampler zdarma

Již ve čtvrtek 10. července se v 15 hodin otevřou brány hudebního festivalu Colours of Ostrava. Každý návštěvník s čtyřdenní permanentkou dostane při vstupu jako bonus zdarma CD sampler s 19 skladbami letošních kapel, mezi jinými Happy Mondays, Koop, Hawkwind, Daby Touré či Habib Koité. Nabídka platí jak pro vstupenky z předprodeje, tak i zakoupené na místě. První den, i přes menší počet scén, nabídne několik programových lahůdek – především na hlavním pódiu od 20 hodin koncert norského saxofonisty Jana Garbarka s indickým perkusionistou Trilokem Gurtu. Na jejich dvouhodinové vystoupení naváže pravá balkánská party s německým DJem a hudebníkem Shantelem a kapelou Bucovina Club Orkestar, která je složena z romských muzikantů ze známých balkánských formací….

Jejich mix divoké hudby s elektronickým základy podle publicisty Jiřího Moravčíka rozpohybuje diváky lépe než třaskavá směs Gorana Bregoviće. V přestávce mezi oběma koncerty proběhne v druhém areálu na výstavišti Černá louka pod širým nebem česká premiéra proslulého divadelního souboru Teatr Novogo Fronta plná pohybového divadla, pyrotechniky a dalších náročných scénických efektů. Od 18 hodin bude přicházejícím návštěvníkům hrát před pavilonem A pro dobrou náladu britský dechovkový šraml Orkestra del Sol. Ve čtvrtek v 18 hodin budou moci také diváci poprvé navštívit Evangelický kostel, který se rozezní meditativní hudbou Devy Premal a Miten.

Ve čtvrtek 10. července ve 12 hodin se otevírá také stanové městečko, které se nachází stejně jako celý areál uprostřed parků a zeleně nedaleko centra Ostravy. V prodeji na místě kromě čtyřdenních permanentek budou poprvé jednodenní vstupenky na všechny dny. Předpověď počasí hlásí téměř ideální festivalové podmínky – 24-25°C, občas sluníčko, občas mraky. Lidé, kteří pojedou s Českými drahami, mohou využít odkudkoliv v České republice slevy VLAK+. Ať mají vstupenku či se ji chystají koupit na místě, stačí u pokladny na nádraží říci, že jedou na Colours a dostanou zpáteční jízdenku za cenu jednosměrné. Na zpáteční cestě se pak prokáží odtrženou vstupenkou a sleva jim bude uznána. Více informací o celém festivalu a všech praktických informacích na www.colours.cz.

Čtvrtkem se rozběhne maratón koncertů, divadelních představení, projekcí a workshopů, který potrvá do půlnoci neděle 13. července. Hlavní hvězdami dalšího programu jsou irská zpěvačka s nezaměnitelným hlasem Sinéad O´Connor (sobota 12. 7.), zakladatelé rave scény Happy Mondays (pátek 11. 7.), jedna z nejlepších současných elektronických kapel Goldfrapp (sobota 12. 7.), gypsy-punkoví šílenci Gogol Bordello (neděle 13. 7.), dadaistická kytarovka Dandy Warhols (pátek 11. 7.) a malijský písničkář Habib Koité (neděle 13. 7.).

Program festivalu nestojí pouze na výše uvedených jménech. Jak je dobrým zvykem u Colours, nabídnou řadu výjimečných hudebních zážitků od jmen, která jsou u nás vpodstatě neznámá. K těm dalším nejzajímavějším patří například: Lou Rhodes (zpěvačka a kytaristka kapely Lamb s poetickými folkovými písněmi), britští Hawkwind (legenda psychedelické hudby 60. let), Inga Liljeström z Austrálie (potěšení pro milovníky The Lamb či Portishead a černobílé expresivity zapomenutých noir filmů), Daby Touré (nejvýraznější a emotivně nejsilnější africký písničkář současnosti), švédští Koop (jemná fúze jazzu a elektroniky), Sergent Garcia (výbušná směs salsy, ska a hip hopu), charismatická izraelská zpěvačka Noa s neobyčejným hlasem, DJ Shantel a Bucovina Club Orkestar (divoká balkánská hudba s tanečními základy, která rozpohybuje diváky hned v úvodní večer), Craig Adams a The Higher Dimension of Praise (mistři gospelu), Recycler (elektronické taneční rytmy), francouzští Les Boukakes (divoký rai´n´roll ve stylu Rachida Tahy), Tosh Meets Marley (legendární reggae muzikanti z Jamajky), americký Tim Eriksen (archaické duchovní epické písně Sacred Harp), korsická A Filetta (vícehlasá polyfonie), Miten & Deva Premal (mistři hudebních a zpívaných manter), Irfan z Bulharska (kombinace elektroniky a samplů chorálů s tradičními nástroji a bubny) a tak dále.

Z české scény pak nebudou chybět Dan Bárta & Illustratosphere, Lucie Bílá, J.A.R., Hypnotix, Iva Bittová, Ready Kirken, Longital, Please the Trees, Pražský výběr II, Precedens a Bára Basiková, Priessnitz, Vítkovo kvarteto, Xavier Baumaxa a podobně. Tradiční součástí programu je scéna Indies Scope Records s kmenovými kapelami tohoto vydavatelství a koncert vítěze letošního ročníku soutěže Česká spořitelna Colours Talents.

Kromě velkých venkovních scén nabídne festival i řadu prostor pro vyznavače různých atmosfér: od Evangelického kostela pro klidnou a meditativní hudbu (zde vystoupí například Iva Bittová s Laco Troppem, Georgem Mrazem a Emilem Viklickým), přes kluby Templ na Stodolní a Marley přímo v areálu až po chill-out zónu Evropy 2 a klub Fabric pro milovníky tanečních rytmů až do rána.

Nebude chybět ani řada doprovodných programů:

· Divadelní představení: Jaroslav Dušek a divadlo Vizita: Barevná ostrá káva, česká premiéra nového představení „Doppelgänger“ souboru Teatr Novogo Fronta, dále: Bílé divadlo, Buchty a loutky, Divadlo Petra Bezruče, kultovní divadlo VOSTO5 s improvizovaným Stand´artním kabaretem, Buchty a loutky s několika pohádkami nebo divadlo Aqualung. Pro venkovní festivaly je určený projekt Mistr a žák režijní dvojice SKUTR, který akrobacii, moderní taneční a fyzické divadlo, techniky bojových umění, slovní improvizaci ve stylu commedie dell’arte a živou muziku. Lenka Vychodilová, herečka a zpěvačka divadla Sklep uvede kabaret věhlasné umělkyně Lemury Lepé, plný písniček a básniček s typicky sklepáckou poetikou určenou malým i velkým příznivcům humoru a parodie. Na divadelní scéně proběhne také finály slam poetry.

· V minikinokavárně Music on Film – Film on Music (MOFFOM) bude promítnuta řada zajímavých hudebních filmů – např. o Eugeneovi Hutzovi, frontmanovi kapely Gogol Bordello, či film „24 hour party people“ o manchasterské scéně včetně kapely Happy Mondays. Lákavým zpestřením bude uvedení filmu „Once“ s Markétou Irglovou a Glenem Hansardem. Část bude věnována i bollywoodskému trháku a unikátním videoklipům z celého světa.

· Otevřené workshopy salsy, hip hopu či afrických tanců pro aktivní zapojení návštěvníků

· Respekt fórum v knihkupectví Librex s debatou Respektu, setkání s Jaroslavem Duškem či povídáním o Izraeli a Indii.

Praktické informace

· České dráhy jsou oficiálním dopravcem festivalu Colours of Ostrava, a tak si můžete koupit zpáteční jízdenku na vlak (2. třída) do Ostravy z jakékoliv železniční stanice v republice se slevou VLAK+. Zaplatíte jen za cestu do Ostravy, na zpáteční cestu bez poplatku máte nárok, pokud se průvodčímu ve vlaku prokážete kromě jízdenky VLAK+ i vstupenkou na festival (resp. zbytkem po odtržení kontrolního útržku). Například zpáteční jízdenka VLAK+ Praha hl. n. – Ostravy hl. n. stojí jen 436 Kč, z Brna do Ostravy a zpět pouze 215 Kč.

· K dispozici bude stanové městečko v zeleni, na festivalových stránkách je možné si přes spolupracující agenturu Atis objednat i ubytování pod střechou

· Colours Plus – návštěvníci s festivalovou páskou na ruce budou mít zvýhodněné vstupy do několika turistických lokalit: např. ZOO Ostrava, Hornické muzeum OKD, Lanové centrum či na vyhlídkovou věž Nové radnice.

Vstupenky

· Čtyřdenní vstupenky na festival jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro a Ticketportal. Do 9. 7. stojí 1.090 Kč, na místě pak 1.200 Kč. Cena je VČETNĚ poplatků a DPH.

· Jednodenní vstupenky se budou prodávat pouze na místě. Ceny: čtvrtek 10. 7.: 390,- Kč, pátek 11. 7.: 790,-, Kč, sobota 12. 7.: 890,- Kč, neděle 13. 7.: 590,- Kč

·

SLEVA 110 Kč ISIC, ALIVE, ITIC: poskytujeme držitelům karet ISIC, ALIVE, ITIC v předprodeji slevu 110 Kč na vstupenky na celý festival. Sleva platí na aktuální cenu čtyřdenní vstupenky POUZE v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal do 9. července. Sleva NEPLATÍ při koupi vstupenky na místě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved