Colours of Ostrava 2010

Colours of Ostrava 2010

Pestrá směs muziky, divadla, tance a mnohem víc – třetí červencový víkend patřil mimo jiné festivalu Colours of Ostrava. Ten letos dokázal vyrůst ještě výše a nabídnout dokonalý zážitek , ač střídavě s tropickým sluncem a respekt budícími bouřkami na pozadí.

Vyprodáno!

Očekávání návštěvníků byla vysoká, vždyť festivalu Colours of Ostrava se podařil další nevídaný jev, již několik týdnů před začátkem vyprodat všechny lístky. Pořadatelé se ale na bezmála 25 000 návštěvníků připravili na jedničku. Oproti minulým ročníkům byly značně rozšířeny a upraveny prostory areálu, které dříve praskaly ve švech. Také se jim podařilo do Ostravy opět přivést skutečně kvalitní mix muziky a divadla plný osvědčených jmen i příjemných překvapení.

Příliš slunce, příliš vody

Od čtvrtka až do soboty atmosféru world music velmi intenzivně dotvářelo tropické počasí. Denní ubíjející vedra však střídaly příjemně teplé noci. V sobotu večer však přišla bouřka nevídaných rozměrů. Pořadatelé z bezpečnostních důvodů „vyhnali“ diváky ze všech vyvýšených tribun, dokonce neváhali v půlce přerušit jednu z nejočekávanějších akcí festivalu, divadelní představení La Putyka. Po loňských tragických událostech na festivalu Pohoda byl zdejší divadelní stan před bouřkou zcela nekompromisně vyklizen. Bouřka potrápila diváky i interprety, boj s vodním živlem ale festival vyhrál. Až na mírné zpoždění, jedno vypadnutí elektřiny během vystoupení a jedno zrušené vystoupení vše probíhalo v naprostém pořádku.

Kontrasty barev

Hlavní hvězdy letošního ročníku Colours of Ostrava byly vzájemně tak odlišné, že jejich kombinace jim dala ještě více vyniknout. Kapela The Cranberries k nám po svém znovusjednocení přivezla své osvědčené hity se stejnou energií jako před léty, bohužel ale ani kapku navíc. Písničkářka Regina Spektor vystoupila se svými nestrojenými klavírními melodiemi. Písně s jednoduchými motivy nutí člověka přemýšlet, kde se bere jejich síla. Regina dokázala ostravské publikum oslovit a to jí za to bylo vděčné. Hned po jejím vystoupení však nastal úplný obrat, s obrovskou energií nastoupil praotec punku a náruživý skokan do publika Iggy Pop se svou kapelou the Stooges. Neúnavný rocker dokázal nejednomu návštěvníkovi rozproudit v žilách krev ztuhlou celodenním mrholením.

New York pod střechou

Zajímavou inovací letošních Colours of Ostrava byla New York City stage. Scéna věnovaná interpretům ze stejnojmeného města byla umístěna ve vnitřních prostorách výstaviště Černá louka, kde se festival koná, a tak dokázala nabídnout skvělou atmosféru pro 2 000 lidí chráněna před povětrnostními vlivy. Na jejích prknech vystoupila mimo jiné Tonya Graves, Brooklyn Funk Essentials nebo New York Ska Jazz Ensemble. Atmosféra tohoto dočasného „klubu“ byla opravdu uchvacující, obzvláště však při silnějším dešti  bohužel dotvářela atmosféru New Yorského podniku dlouhá fronta před vchodem.

Colours Of Ostrava má na české scéně své místo, mohlo by se zdát, že výrazné vykročení z průměru místních festivalů by mu mohlo uškodit. Každý ročník ale dokazuje, že je tomu právě naopak. Mnoho lidí rádo poznává a experimentuje v těchto hudebních končinách a víc barev asi na žádném jiném festivalu v okolí nenajde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved