Chinaski 2007

Chinaski 2007

Skoro přesně na den po dvou letech (letos 6. prosince, v roce 2005 8.), zavítala kapela Chinaski do pražské T-Mobile arény, aby podpořila svoje poslední album 07. Do pražského vystoupení proběhlo po republice už dvanáct koncertů po sportovních halách a čeká to ještě dvanáctého Plzeň a patnáctého Litvínov (z toho je vidět jak silná kapela Chinaski jsou, když můžou jezdit turné i přes takové prdele jako je Litvínov, tam před nima vyprodal sportovní halu tak možná Lunetic).

Celý „tůůr“ sponzoruje jeden finanční ústav, schválně sem jméno nenapíšu :), a pak jedna značka oblečení a zdá se, že kluci ani nic jinýho prostě nenosej. Pražský koncert si taky mohli dopřát posluchači Evropy2 nebo diváci televize Óčko, i tak byla ale hala úplně narvaná.

Na úvod bych rád vyzdvihnul jednu už tradiční záležitost koncertních šňůr kapely a to je přesný začátek a opravdu minimální prostoje při střídání kapel, což je oproti většině ostatních akcí příjemná změna. První předkapela byli Another Way a prohlášení jejich frontmana „že nám chtěj ukázat, že stojí za to chodit na předkapely“ je jenom jeho zbožné přání. Mně teda ukázal, že příště mám přijít pozdějc. Druhá předkapela byli slovenští Desmod, na Slovensku asi momentálně hodně populární kapela (mimo jiné drží pro tento rok cenu Aurel za kapelu roku a za mužský spevácký výkon roka :), Aurel je jako naše hudební ceny Anděl), ty se nám celkem líbili.

Chinaski měli famózní nástup, na fotkách by to mělo být vidět, šest členů kapely se „vynořilo“ před velikou červeně svítící stěnou.

Playlist (tak nějak zhruba, prosím pomozte nám doplnit skladby dole v diskuzi, ty označené * jsou z nového alba)

Shake it*

Bosama fousama*

Vedoucí

Zadarmo*

Vakuum*

Strojvůdce

Něco tu nehrálo* (zpíval basák)

Dopis*

Vrchlabí

Baletka*

Dlouhej kouř

Drobná paralela

Láska a jiná násilí

Můj svět

Punčocháče

přídavky:

První signální

Kutil

Vinárna u Valdštejna

Ačkoli koncert nebyl krátký, uběhl pěkně rychle, fanouškům určitě až moc rychle. Písničky byly ještě nějaké další, ale prostě si vystoupení přesně nepamatujeme, především zazněly ještě asi dva kousky z novýho alba. Jak vidíte, úvodní dvě písničky jsou taky první dvě na albu 07, otevřít dvěma novinkama to si nedovolila ani Aneta Langerová (kapela vůbec během koncertu přezpívala skoro celé nové album). Při většině songů sršel Malátný energií a přenášel ji na publikum, které se určitě skvěle bavilo. Obzvlášť u profláklých hitů jako Vedoucí, Dlouhej Kouř, 1. Signální celá T-Mobile aréna zpívala s kapelou i místo ní (jak jinak, ty písničky zná skoro každej). Živou show Chinaski ještě vylepšovali různejma vychytávkama, například u songu Zadarmo roztleskávali vepředu na podiu publikum světelnýma tyčkama a bongama, super show předvedli u hitů Strojvůdce a Láska a jiná násilí, nebo naopak u klidnější písničky Dopis z nového alba, když si Malátný vystřihl sólo na klavír a pak plynule přešel na Vrchlabí a to se arénou začaly sypat sněhové vločky, tak věřím, že nejedna fanynka utřela i slzu :) Svoje vystoupení „zakončili“ skvělou písničkou ze svých mladých let, Punčocháčema. Po dlouhém potlesku Chinaski přidali ještě asi pět songů. Svoje fanoušky potěšili 1. Signální, a jako úplná tečka perfektního koncertu arénou zazněla Vinárna u Valdštejna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hrady CZ – Bouzov 2014

Hrady CZ – Bouzov 2014

Snad všichni festivaloví příznivci měli poznačený poslední prázdninový víkend. Ten, kdo během léta nestihl zajít

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

hudební festival Hrady CZ slaví letos desáté narozeniny a organizátoři v rámci jubilejního ročníku připravili pro

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Votvírák 2012

Votvírák 2012

Také letos Votvírák úspěšně otevřel festivalovou sezónu a přilákal tisíce lidí odpočinout si při živé


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved