Children of Bodom řádili na Folimance

Children of Bodom řádili na Folimance

Tak severská, již legenda, CHILDREN OF BODOM dorazila do Prahy. Na svém The Ugly World Tour 2011 s sebou přivezli další severské souputníky. Švédskou úderku MACHINAE SUPREMACY a krajany ENSIFERUM. A kdo se byl podívat a hlavně zaposlouchat, snad potvrdí můj názor, že to bylo dost povedené ve všech směrech.

part one : Trošku nevděčná úloha prvního na řadě připadla na MACHINAE SUPREMACY, ale nebylo to od kluků vůbec špatné. Sál se postupně plnil a rozehříval na hlavní hvězdy večera. Kapela slušně šlapala do pedálů a myslím si, že si i pár nových příznivců z řad návštěvníků získala. Já mám jen drobnou výhradu, spíše asi názor, že v momentech zpěvových pasáží, to celé jaksi „usne“. Ale je to jen subjektivní názor, který bych nechtěl nikomu podsouvat.

part two: Další parta na podiu svojí muzikou už sál náležitě zahustila, stejně jako prostor před podiem. Chlapci a děvče přišli ve svých tradičních „válečných“ barvách a začlo to skutečně houstnout. Těžko se popisuje, co se dělo na podiu, ještě složitěji se popisuje muzika, ta se musí slyšet, vnímat, cítit. A bylo jí dost a byla dost kvalitní. Na reakcích bylo i znát, že ENSIFERUM má v ČR docela slušnou základnu svých fans. Takže se skandovalo, zpívalo, v bujarých refrénech spíš patřičně hulákalo a pohyb vlasů v sále by záviděla kdejaká reklamka na šampony. Výborná atmosféra, ze které byla jistě nadšená i samotná kapela.

part three : Hlavní hvězda večera. CHILDREN OF BODOM. Asi netřeba dlouze a detailně popisovat, vysvětlovat. Myslím si, že každého pravověrného metalistu jejich muzika zasáhla přinejmenším alespoň okrajově a asi není žádného, kdo by je neznal. Ekvilibristické kousky všech muzikantů, výborné aranže… mám nyní dojem, že jen nosím dříví do lesa. Pověstné prsty s tradičně černými nehty Alexi Laiho kmitají po hmatníku až nepostřehnutelně a je to opět nepopsatelné. Celá hala je doslova ve varu a větší vedro je snad už jen ve vysokých pecích. Ale nebudu to dále ani popisovat, ani rozepisovat, je potřeba to zažít. Neskutečně rychle to celé uteklo i s přídavky a musím přiznat, že cestou domů jsem si v autě nepustil žádnou muziku, abych si co nejdéle udržel v hlavě vynikající pocit a neskutečnou melu z koncertu.

Co říci závěrem?? No, jak jste si jistě mohli všimnout, článek je poměrně stručný -záměrně – ne že jsem to odflákl…
Chtěl bych totiž tímto přizvat vás všechny do diskuze. Zajímají mne (asi nejen mě) vaše názory, postřehy, glosy… Samozřejmě k tématu, kterým je zmiňovaný koncert. Pište, pište, pište. A jelikož v dnešní době ani kuře…tak já pak za pomoci redakce vylosuji nejzajímavější? nejvtipnější? nejlepší? zkrátka jeden názor, příspěvek a cenou pro výherce bude nejspíš nějaká fotka. Co jiného se dá vymyslet na MUSIC-FOTO serveru? Samozřejmě připravenou alespoň pro velký tisk. Tak tedy,, vzhůru do diskuze. K tématu samozřejmě. Díky…

 

Children of Bodom řádili na Folimance 4 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Children Of Bodom přijíždějí do Brna uctívat chaos

27. 10. 2015 od 20:00 Fléda, Brno Po delší odmlce se do Česka vracejí populární

Aerodrome festival 2014 – červenec

Aerodrome festival 2014 – červenec

místo: Praha – Výstaviště Incheba datum: 7.8.2014 Druhá polovina festivalu se dočkala data svého konání

Metallica v Praze odehraje dvouhodinovou show, o programu rozhodli čeští fanoušci.

Metallica v Praze odehraje dvouhodinovou show, o programu rozhodli čeští fanoušci.

Legendární americká skupina Metallica se pomalu chystá do Prahy. Naše metropole ji přivítá už v

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

BRUTAL ASSAULT Festival 2014

06. – 09. srpna 2014, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř   www.brutalassault.cz Hudební festival Brutal

Červencový Aerodrome festival se rozrůstá o další účinkující.

Červencový Aerodrome festival se rozrůstá o další účinkující.

Před Metallicou, jejímž vystoupením program na holešovickém Výstavišti 8.července vyvrcholí, vystoupí také grungeoví průkopníci Alice


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved