Aerodrome festival 2014 – červenec

Aerodrome festival 2014 – červenec

místo: Praha – Výstaviště Incheba
datum: 7.8.2014

Druhá polovina festivalu se dočkala data svého konání a byl jsem zvědavý, zda se národ probere z letargie s návštěvností. A snad se dá říct, že ano, i když skladba davu byla velmi mezinárodní. Co je ovšem nejzákladnější, že ten nahoře, co velí počasí (zatím) místo nás, asi nemá rád pořádnou metlu. Loni to vzalo Iron Maiden, letos to bylo ještě výživnější. A ze začátku to vypadalo slibně, jen se to pak nějak vymklo.

KVELERTAK
Při poslechu norských bijců tónů jsem se lehce dostal do křížku s označením jejich stylu. Nevím zda je to přímo nezbytné po článek, spíše doporučuji najít, sami zařadit, označit. Mně osobně se show i muzika líbila a škatulkování bych raději opustil. Je to patřičně inovativní a skutečně doporučuji sledování jejich tvorby, respektive návštěvu koncertu. Pokud tedy bude přijatelnější počasí, i když při nich se to celkem dalo a byla pohoda. Stejně tak druzí

CHILDREN OF BODOM
to měli fajnové a možná se kluci i trochu opálili. Co se týká hraní, tak mám pocit, že popis setu od klasiků a hvězdy žánru, by stačil že, 100x stejně výtečné. Nekompromisní zášleh přímo na komoru každou ze skladeb. Netuším jaký je Alexi v „civilu“, ale s kytarou v ruce mi připomíná nesmiřitelného pistolníka, který nesrozumitelně drmolí rozsudky a zároveň je i vykonává. Už na podzim jsem nadhodil, že by mě zajímalo, kam se v proslovech k fans dostane bez všemocného slova „Fuck“, ale tím, že je i vše říkající, tak to pro komunikaci stačí. Show není extrémně vyhrocená zběsilým pobíháním po stagi, ale energie se z pódia vždy valí nebývalou měrou. Výborná záležitost i když stále spíš lovím po obloze co se tam děje. Ale už se to chystá na další kapelu v pořadí.

ALICE IN CHAINS
Co říct k legendě žánru? Rozhodně to dalo zavzpomínat na 90. léta, kdy grunge válcoval hitparády a kostkaté flanelové košile nahradily džísky. Původní složení kapely protřídila zubatá svými drogovými spáry, ale to je téma spíš pro archiváře, což bych nerad vytahoval. Navíc kapela po pauze v hraní už funguje dál a je jen dobře, že si našla po letech cestu i k nám. A mělo to vše, táhlou depresivnost, úpěnlivou syrovost, texty plné tmy, výborné. Když skončil koncert, tak jsem ani nevěřil, že jsem skeptik, ale optimismus mě také dávno opustil. To, co se z počátku zdála jako lehká taškařice s kapkami, (bez zkoušky tance mezi nimi) se posléze stalo téměř kalamitou. Déšť vydatně houstnul a už to nebyla sranda, teď spíš přemýšlím, že bylo po prdeli, než že šlo o srandu.

METALLICA
No, Metallica. Co říct? Původně vlahý letní deštík se změnil na vydatné Skotské střiky a ještě než pánové nastoupili, tak se „luxovala“ (gumové stěrky) podlaha. Dav se zahalil do igelitů, ale nic to neubralo na nadšení, netrpělivosti a nasranosti na počasí. Opravdu mi to chvilkama přišlo jak ze zlého snu, tedy co se počasí týká. Ale už se hraje intro, tak snad to nějak dopadne. Jediné, co bylo na celé situaci úsměvné, že si před vstupem na stage Robert namočil vlasy vodou z lahve. Pak vlítnul okamžitě mezi lidi přímo na déšť a bylo. Vlítlo to i hudebně dost natvrdo, úvodní Battery, následná Master of Pupets, Welcome Home… ale to bych se dostával k výčtu setlistu, což bych nechtěl. Navíc ještě nyní trochu ždímám techniku, tak i na místě se moje myšlenky upínaly nejen k muzice. Ale jelikož už ani nemohu být mokřejší, tak i celkem lebedím s muzikou. Když je pauza na úklid, dávám kouř z cigára, ze kterého je spíš vodní dýmka. I James se snaží si z počasí dělat legraci, ale s přibývajícím časem humor přechází každého a dost lidí, jak sleduju, i odchází. Chápu, vše má své limity.

Přiznám se, že i já jsem „vzal draka“ před finále, ale už se to nedalo. O to víc nyní uvítám vaše názory, jak to celé dopadlo na vás. Sám mám postřehů několik, co se týká kolem dění.
Play-list se objevil na fb stránkách ještě před začátkem, tak jestli je pro vás lepší vědět do čeho jdete nebo zda je lepší překvápko.

A teď mě navíc rozebral na součástky článek na Novinky.cz (asi zruším internet), kde pan Švamberk (zřejmě novinář, na rozdíl ode mě) hořekuje nad tím, co se vlastně hrálo a jak je na tom rock-music špatně, když se hrají staré věci. Co na to říct? Koncert na přání fans, tak asi (možná logická dedukce) fans ty skladby chtějí. A remcat nad tím, mi příjde stejná deviace, jako že se lidem líbí staré filmy, sledují je a proto je moderní tvorba všemi opomíjena. Víc to raději pitvat nebudu, dostal bych se k hodnocení intelektu a hrozila by žaloba.

No a když je řeč o tvorbě, ,,“stará – nová“ , tak já přesně patřím k těm konzervám, pro které kapela existovala pouze do „Černého alba“. Pak se nějak „vypařili“ ze sledování. Je jasné že rádia, TV a podobné zdroje neutichly.

Tak co vy? Tedy až se usušíte, tak se dá napsat. Uvítám to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

se rozrůstá a stěhuje

se rozrůstá a stěhuje

Macklemore, Nine Inch Nails, Wiz Khalifa, Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Bullet for My

Aerodrome festival s Linkin Park v cele ovladne Prahu jiz tuto nedeli

Aerodrome festival s Linkin Park v cele ovladne Prahu jiz tuto nedeli

Aerodrome Festival odpočítává poslední dny do zahájení čtvrtého ročníku, který se uskuteční tuto neděli v

Aerodrome Festial 2017 – časový harmonogram

12:00 vstup do areálu 13:00 – 13:30 Mallory Knox   14:00 – 14:45 Counterfeit  

Linkin Park představí nové album v Praze už za tři týdny

Linkin Park představí nové album v Praze už za tři týdny

Linkin Park vydavaji tento tyden nove album, ktere uz za tri tydny predstavi osobne v

Změna místa konání festivalu Aerodrome

AERODROME FESTIVAL SE PŘESOUVÁ DO TIPSPORT ARENY!!!!! Třetí ročník Aerodrome festivalu, který se uskuteční 15.června,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved