Cannibal Corpse vystoupí v Abatonu

Pokud jste pravověrnými fanoušky death metalu, tak březnová neděle 11.3.2006 pro vás musí znamenat jeden z vrcholů roku. Když řeknu, že si do Prahy klestí cestu krvežíznivá tlupa z Buffala, není skoro nutné pokračovat… CANNIBAL CORPSE
CANNIBAL CORPSE patří již dlouhou řadu let ke stálicím té nejvyšší deathmetalové společnosti a ne náhodou je mnoho fanoušků po celém světě stále považuje za vůdčí sílu daného hudebního žánru. Americký deathmetalový spolek nekompromisních řezníků připravil na rok 2007 rozsáhlé evropské turné, které proběhne v únoru a březnu a navštíví celkem třicet míst včetně České republiky.

CANNIBAL CORPSE si za svou téměř devatenáctiletou pouť po světových krvavých kolbištích vydobyli neotřesitelné postavení respektované kapely, která určuje trendy a reprezentuje death metalový styl ve své ryzí podobě. Buffalští řezníci mají za sebou již deset studiových alb a na koncertech pak dávají fanouškům ochutnávat ty nejkultovnější skladby z každého z nich. Pokud k tomuto faktu připojíme jedinečné hráčské mistrovství každého ze členů kapely, dojde nám důvod, proč mají „kanibalové“ koncerty naplněné stovkami dychtivých fanoušků. Na pražském vystoupení bude kapela propagovat i nový zásek „Kill”, který je jednou z perliček v jejich četné diskografii a určitě si zaslouží vaši pozornost. Cannibal Corpse tentokrát ještě více vsadili na líbivý propletenec technických postupů a brutálních pasáží, přičemž na výtečné produkci se podepsal sám Erik Rutan (Hate Eternal, ex-Morbid Angel). Tato deska nemůže zklamat žádného přívržence kanibaloidních hrátek. Album obsahuje třináct skladeb a jeho evropská verze vyšla i s DVD o sedmnácti kouscích.
Aktuální počin je dle kritiků i fanoušků označován za nejlepší desku, jež kapela vydala od alba „Vile“ a pochybovat o tom, že naživo předvede precizní 100% death metalový výkon by bylo v případě CANNIBAL CORPSE něco nepřístojného.

Na turné budou “kanibalům” krýt záda Holanďané DISAVOWED, kteří také rozhodně nejsou pro české publikum žádnou neznámou. Svou premiéru si odbyli na nezapomenutelných koncertech v Black Psu a široké masy pak oslovily při svých dvou vystoupeních na festivalu BRUTAL ASSAULT, přičemž zejména na posledním ročníku se prezentovali na kolena porážejícím výkonem. CANNIBAL CORPSE si rozhodně pro své turné nevybrali nějakého ustrašeného předskokana, ale plnohodnotnou kapelu, která je považována za jednu z nejnadějnějších evropských death metalových formací a bude proto velmi zajímavé sledovat jejich souboj s buffalskou legendou.

Další předkapelou budou dánští URKRAFT. Za více než 10 let své existence vydali pouze dvě alba. To druhé s názvem „The Inhuman Aberration“ u věhlasných Earache Records nabízí výbušnou směsici agresivního thrashového riffování a deathmetalové dynamičnosti, přičemž nezapomínají na skandinávskou melodičnost ani na zakomponování kláves do svých skladeb.

Celý večer pak otevře banda, kterou také nemusíme dlouze představovat. Děčínští FLESHLESS se stále drží v popředí české death metalové scény a zájmu fanoušků a jejich vystoupení bude zajisté tím pravým otevřením krvavého večera. Kapela mj. představí i aktuální desku s názvem „To Kill For Skin”.
Aktuální počin je zžejmě ten nejlepší, jež skupina vydala od LP Vile a pochybovat o tom, že naživo předvede precizní 100% death metalový výkon by bylo v případě Cannibal Corpse něco nepřístojného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Možná s pocitem jatečního skotu při transportu do masokombinátu jsem vstupoval do klubu Abaton na

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

SICK OF IT ALL, živoucí legenda proslulé newyorkské hardcorové scény, přijíždí do Evropy propagovat svou

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Silný příběh a atmosféra, hutný kovový sound, strhující melodický heavy-metal, to vše nabízí  legendární a

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Venku byla pěkná kláda, hlavně těm, kdož hodinu, někteří možná i déle, čekali na otevření

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

V rámci turné k vydání nové desky a zároveň dvacátému výročí existence kapely zavítali v pozměněné


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved