Cannibal Corpse, Urkraft, Disavowed

Druhý pražský březnový víkend byl pro fanoušky tvrdší hudby opravdu výživný. Vše začalo v sobotu 10.3. Sepulturou, v neděli pokračovalo ikonou deathmetalu Cannibal Corpse a skončilo v pondělí vystoupením kapely Caliban, v doprovodu, v našich krajích bohužel zatím ne tak známou, přesto však velice nadějnou a schopnou partičkou, All Shall Perish. V následujících několika málo větách se budeme věnovat akci prostřední – smíšené pocity zbudivšímu koncertu Cannibal Corpse…

Když se pořádnému metalu nezasvěcená osoba vynořila před sedmou hodinou v neděli 11. března z útrob metra na Palmovce, nemohla si nevšimnout jedinců shromažďujících se u tramvajových zastávek nebo mířících kamsi do tmy. Ti největší deathmetaloví nadšenci totiž spěchali do Abatonu, kde vystoupili floridští drtiči Cannibal Corpse, podporovaní Urkraft a Disavowed.

Po půlhodinovém zpoždění, které je pro jakýkoliv živý koncert standardní, nastoupili dánští pohodáři Urkraft. Zcela po právu si zaslouží dělat předkapelu takovým velikánům, jakými Cannibal Corpse bezesporu v deathmetalových vodách jsou. Dokázali za půlhodinové vystoupení slušně rozhýbat publikum a minimálně nám dokázali svým melodickým deathem zpříjemnit čekání na tvrdší žánry, které měly následovat.

Dalším dárkem pro posluchače, který si hlavní hvězdy přivezly z Holandska, byli Disavowed. Ti jsou už trochu jinde než předcházející skupina, a tak i když Urkraft podali výkon vyrovnaný, Disavowed nenechali nikoho na pochybách, komu této noci patří pódium. Death-Grindové vystoupení nejvyšší kvality podtržené nekompromisním projevem zpěváka „Robba K“ se stalo vrcholem celého večera. Vynikající komunikace s publikem, skoky z pódia, tanec mezi námi „obyčejnými smrtelníky“, to vše se odehrálo během jejich hudebního setu. Každý jako by se na těch několik desítek minut stal součástí kapely. Poctivý brutální deathmetal s prvky grindcoru byl zkrátka jako správně vychlazená točená Plzeň v rukou sličné blondýnky uprostřed vyprahlé pouště. Takovouto show by Disavowed mohly závidět všechny kapely. Pokud na turné (bude-li nějaké) ke své připravované desce navštíví Českou republiku, určitě budeme mezi prvními, kteří si zakoupí vstupenku.

A nyní k papírově nejsilnější kapele večera. Měl-li bych jedním slovem charakterizovat vystoupení Cannibal Corpse ve světle předcházejích Disavowed, použil bych výraz „odehrané“. Kanibalové totiž své vystoupení odehráli, nic míň nic víc. Přehnaná „tvrďácká póza“ celé kapely, s projevem George Fischera v čele, vzbuzovala pocit, „odkroutím si svoji šichtu ve fabrice a půjdu“, než že by opravdu chtěli pobavit své fanoušky, že by chtěli, aby si návštěvníci odnesli zážitek, který by trval déle než něco přes hodinku dlouhé vystoupení. V jejich setu byla zastoupena většina zásadních skladeb pro jejich kariéru, o trochu větší plocha pak byla věnována poslední řadovce Kill. Odehráno, (ano, opět žádný nový výraz ze mě nevyšel), až na pár zvláštních výkyvů bubeníka, bylo kvalitně, ale tím to pozitivní téměř končí. Zbytečné pauzy mezi každou písní, kdy si všichni členové kapely přehrávali různé rify, každý jiné, bych možná toleroval u regionální kapely hrající někde ve vesnické sokolovně, Kanibalům je však odpustit nemůžu. Komunikace s publikem veškerá žádná, jen strohé konstatování „další věc se jmenuje“. Působili zkrátka trochu arogantně, věrný fanoušek jim to zapomene a hlavní pro něj bude „byl sem na Cannibal Corpse“, ale je to dostačující? Otázka spíše pro kapelu než čtenáře tohoto článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Možná s pocitem jatečního skotu při transportu do masokombinátu jsem vstupoval do klubu Abaton na

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

SICK OF IT ALL, živoucí legenda proslulé newyorkské hardcorové scény, přijíždí do Evropy propagovat svou

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Silný příběh a atmosféra, hutný kovový sound, strhující melodický heavy-metal, to vše nabízí  legendární a

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Venku byla pěkná kláda, hlavně těm, kdož hodinu, někteří možná i déle, čekali na otevření

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

V rámci turné k vydání nové desky a zároveň dvacátému výročí existence kapely zavítali v pozměněné


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved