Brno Riviera Fest 2011

Brno Riviera Fest 2011

Brněnská Riviéra hostila již druhý ročník multižánrového festivalu, který si nenechal ujít snad jediný brněnský fanoušek české hudební scény. Organizátoři slibovali, že rozeženou pověstnou nudu v Brně. A o tom, jestli se jim to povedlo, jsme se byli přesvědčit na vlastní oči…

Už při pohledu na program jednodenního festivalu bylo jasné, že se organizátoři Brno Riviera festu snaží nalákat opravdu všechny příznivce české hudební scény.  Na programu byli opravdu všichni interpreti od popu (Aneta Langerová), přes rock (Aleš Brichta) až po electronic (Skyline).

Festival zahajovala mladá (a už poměrně známá ) skupina Airfare, která na pódiu předvedla i člověku, který je neposlouchá, opravdu slušnou show. Především na jejich nejznámější song  „ Sorry Baby“ se díky jednoduchým slovům  „uuuu aha“, mohl rozezpívat každý.

Už při posledních písničkách Airfarů se areál začínal opravdu plnit, jelikož právě po nich měl zahrát první z mnoha taháků tohoto festivalu. Ano, samozřejmě mám na mysli skupinu Sunshine, která si za dobu svého působení vydobyla stálé místo na českých festivalech. Sunshini, ostatně jako vždycky, vůbec nezklamali.  Ovšem zdálo se, že se publikum probralo až při hitu „Top! Top! The Radio!,  kdy se skutečně objevila jejich fanouškovská základna a plac pod pódiem konečně ožil pogujícími fanoušky.

Následující Mňága a Žďorp, kteří svými historkami a notoricky známým repertoárem sice trošku zlehčili atmosféru, nicméně ne natolik, aby nastupující Aleš Brichta a jeho ABBand měli problém rozskákat již opravdu ve švech praskající brněnskou Riviéru.

Bohužel, už při zvukové zkoušce Support Lesbiens, kteří měli nastoupit v zápětí, po Mňága a Žďorp se začal projevovat vliv pouze jedné stage. Line-up začal nabírat opravdu velké zpoždění,  a tak místo toho, aby Supporti dohrávali přídavek, teprve nastoupili na pódium.  Naštěstí se fanoušci nenechali odradit, ba ani zkazit si náladu a partu Supportů přivítali opravdu honosně. Na úvod se Kryštof Michal omluvil za „menší“ zpoždění a hned, bez okolků, začali hrát.

Ke koncertu Support Lesbiens snad není co dodávat. Snad jen to, že byli oproti jiným vystoupením – co pamatuji –  mnohem uvolněnější …   Kryštof nám opět sdělil jeho historku, která se odehrála ve vlaku :-)  a jako bonus,  nám  ke každé písničce pověděl o čem, že vlastně je.

Bohužel už téměř s dvouhodinovým zpožděním nastoupili Chinaski, kteří měli sice po Support Lesbiens nastavenou opravdu vysokou laťku, ale bez problémů si ji udrželi. Snad už jen proto, že jejich texty si fanoušci rádi zazpívají úplně všechny.  Když jste se podívali kolem sebe, zpíval každý. Ať návštěvník přišel na Aleše Brichtu, Anetu Langerovou či Skyline. Chinaski  ho pohltili a nepustili ho po celou hodinu jejich hitovek.

Na programu byla ještě Aneta Langerová a Skyline, bohužel, díky obrovskému časovému zpoždění mi zbyly síly pouze na Anetu. Ta sice svými písničkami publikum uklidnila, ale bylo vidět, že se jim přizpůsobila a hrála opravdu jen hitovky, namísto jejího „klasického“ festivalového setu.

Věřím, že Brno Riviera fest nudu v Brně opravdu rozehnal a rozhodně se nenechal zahanbit mnohem většími festivaly, které se zde v Brně pořádaly. Proto doufám, že se na Brno Riviera festu potkáme i příští rok a ještě v hojnějším počtu! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Podpora od Supportů a nový klip

Podpora od Supportů a nový klip

Support Lesbiens na novém klipu spolupracovali s Ivou Pazderkovou Podzimní Stromovka a přilehlá kavárna Lajka

Support Lesbiens vsadili pri novem videoklipu na 360° technologii

Skupina Support Lesbiens natáčela minulý týden videoklip k titulní písni z nového alba K.I.D., při

Spor o známku Support Lesbiens rozhodnut.

Soudní spor o ochrannou známku SUPPORT LESBIENS ve prospěch Hynka Tomana Včera v odpoledních hodinách

Support Lesbiens se rozhodli darovat život

(PRAHA, 26. 5. 2015) Do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM vstoupili další, tolik potřební

Waltari a Support Lesbiens se zítra rozjedou s novým koncertním programem na společné turné.

„Bude to mejdan, přijďte si ho užít s námi“ zvou Support Lesbiens na jejich společné


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved