Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská noc se řadí k jedněm z nejlepších hudebních festivalů, které v České republice za posledních 20 let vznikly. Již pojedenadvacáté se tak opět rozběhla celá mašinérie příprav, aby pak návštěvníci dostali správný servis a notnou porci dobré hudby v podání jak zahraničních, tak i tuzemských kapel a interpretů. Za těch uplynulých dvacet let se na pódiích Benátské noci vystřídalo mnoho známých umělců jako jsou Anthrax , Gary Moore, Die Happy, Black Majesty, Suzi Quatro, Scorpions, Kabát, Jaromír Nohavica, Chinaski a mnoho dalších. Pořadatelé uvádějí, že za těch dvacet let proběhlo více jak 1000 vystoupení.  Uplynulé roky přinesly i nová zdokonalení jako technické zázemí pro press, speciální akce pro návštěvníky a v neposlední řadě i loňské úspěšné rozhodnutí pořadatelů přesunout scénu festivalu do Vesce u Liberce se ukázalo jako velmi rozumné řešení nejen pro diváky, ale i pro vystupující umělce. Příznivá poloha areálu umožňuje dobrou dopravní dostupnost, komfortní zázemí a hlavně případná nepřízeň počasí nemá žádný vliv na program.

Letos od 25.7. do 28.7.  se tak na dvou pódiích vystřídá šedesát čtyři účinkujících tuzemské i zahraniční scény. Mimo jiné  David Koller, Miroslav Žbirka se symfonickým orchestrem, Xindl X, Pražský výběr, Monkey Business, Katarína Knechtová, Aneta Langerová, Radůza,  němečtí N.O.H.A., angličtí James, finští Sunrise Avenue a Nightwish nebo švédští Sabaton.

Vstupenky na 21. ročník festivalu Benátská noc zakoupíte v síti Ticketportal a Ticket-art.

Jednodenní 25. 7. za  490,-, jednodenní 26. 7. a jednodenní 27. 7. za 790,-, jednodenní 28. 7. za 490,-,  permanentka za 1290,-, VIP jednodenní za 1490,- , VIP permanentka za 2990,- (obsahuje stan se sezením, výhled na hlavní pódium, samostatný vstup a sociální zařízení) a Golden ticket za 9990,- (zahrnuje klimatizovaný stan s kobercem s výhledem na hlavní scénu, sedacími soupravami, plazmové obrazovky, relaxační lehátka s masáží, bar s obsluhou, hostesky, rautový stůl, osvětlené splachovací toalety, VIP parking, přednostní odbavení samostatným vstupem. V ceně vstupenky vstup na celý festival, pivo, nealko nápoje, rautový stůl. Omezená kapacita max. 100 osob.)

Další informace naleznete na www.benatskanoc.cz a www.facebook.com/benatskanoc.cz.

Potvrzené kapely 2013

 SEZNAM ÚČINKUJÍCÍCH

 James /UK/

Návrat ve velkém stylu si pro letošní rok připravila britská popová kapela James známá především tvorbou z 80. let. Jen tak potvrzuje současný světový trend návratu k „osmdesátkám“. Poprvé naživo v Čechách jí fanoušci budou moci vidět během 21. ročníku festivalu Benátská noc. Ve vystoupení, které je naplánováno na sobotní večer, zazní určitě i jejich největší hity včetně „Come Home“, „Sit Down“, and „She’s a Star“. James prodali během své kariéry přes 25 milionů alb a kromě Benátské noci na ně čeká v létě například vystoupení s kapelou The Killers na stadionu londýnského Wembley s kapacitou 90000 diváků nebo speciální vystoupení k 10. výročí Belladrum Tartan Heart Festival v UK.

http://www.wearejames.com

 

 Nightwish /FIN/

Finsko-švédská formace zavítá do Čech, aby se úplně poprvé představili s jejich novou zpěvačkou Floor Jansen.  Floor naskočila do pořádně rozjetého vlaku s názvem „Imaginaerum World Tour“ první říjnový den loňského roku v Seattlu a úspěšně pokračuje. Nightwish v těchto dnech balí nástroje a chystají se do Japonska, kde odehrají čtyři koncerty – jeden v Osace, další v Nagoye, následně dva večery po sobě zahrají v Tokiu. První a jediná show v České republice skupiny Nightwish s novou zpěvačkou Floor Jansen je potvrzena na sobotu 27. července .

www.nightwish.com

Sabaton /SWE/

Švédská heavy metalová skupina Sabaton vznikla v roce 1999 ve švédském Falunu. Začínali stejně jako každá jiná kapela, po malých klubech. V roce 2002 natočili pod nezávislou firmou v Itálii album nesoucí název Metalizer, které ale nebylo vydáno. V roce 2004, po prvotních neúspěších, začali znovu a natočili nové demo Panzer Batallion. Vyjednávání s mnoha nahrávacími společnostmi bylo komplikované a nakonec se Sabatonu nezamlouvalo, a tak natočili a sami si zaplatili album Primo Victoria. Poté se k nahrávacím společnostem vrátili s tímto trumfem v ruce a vybrali si švédskou společnost Black Lodge.
Po roce se Primo Victoria stalo jedním z nejúspěšnějších debutů metalové skupiny, vydané nezávislou společností. Za rok následovalo další album, Attero Dominatus, které se stalo jedním z nejprodávanějších metalových alb Švédska roku 2006 a získalo několik zahraničních ocenění. Po vydání alba se Sabaton vydali na svoje první samostatné turné a během roku 2007 odjeli přes 80 show ve více než 20 zemích Evropy a hráli na několika největších evropských festivalech (také Masters of Rock, Vizovice, červenec 2007). Další alba: The Art of War (2008), Coat of Arms (2010), Carolus Rex (2012). V roce 2012 došlo v kapele k významným personálním změnám, ale kapela pokračuje s novými členy. Do Čech se vrací v rámci své letošní letní evropské jízdy s názvem „Swedish Empire Tour“.

http://www.sabaton.net

Sunrise Avenue /FIN/

Sunrise Avenue je finská rocková skupina založená v roce 1992 v Espoo ve Finsku. Dříve se kapela jmenovala jen „Sunrise“, roce 2001 však bylo jméno změněno na „Sunrise Avenue“. Sunrise Avenue jsou známi pro jejich chytlavé, melodické, moderní a energické vystupování. Jejich styl kolísá na hranicích pop-rocku a rockových balad. Kapela už prodala více než 700.000 kopií alb a více než 1.000.000 singlů a měla mnoho turné s více než 1000 vystoupeními ve 20 evropských zemích a v Japonsku. Jejich nejznámější songy jsou „Hollywood Hills“ (2011), „Fairytale Gone Bad“ (2006), „Forever Yours“ (2007), „The Whole Story“ (2009), „Heal Me“ (2007) a „Welcome To My Life“ (2009). Vydali 3 studiové alba, 1 živé, 1 DVD a 12 singlů.

www.sunriseave.com

další vystupující:

N.O.H.A. /D/, Desmod /SK/, Ine Kafé /SK/, Katarina Knechtová /SK/, Miro Žbirka & Moravská filharmonie Olomouc, Metalinda /SK/, Peter Bič Project /SK/, The Paranoid /SK/, Wild People /SK/, Act of God, All Friends Dead, Aneta Langerová, Alkehol, Anopheles, Argema, Blue Effect, Brutus, BSP, Buty, Citron, David Deyl, David Koller, Deathward, Debillheads, Doctor PP, Doga, Exil 51, Extra band, Exots, Gravestones, Harlej, Charlie Stright, Ivan Hlas, Janek Ledecký, Kohout plaší smrt, Komunál, Look out, Madafaka, Mandragora, Marek Ztracený, Marta Kubišová, Memphis, Monkey Business, Nebe, Nobody Knows, Ondřej Brzobohatý, Patricie, Pískomil se vrací, Pipes and Pints, Pozitivní mládež, Pražský výběr, Radůza, Rattle Bucket, Root, Skyline,Těžkej pokondr, The Backwards, Tleskač, Vetrol, Věra Špinarová, Vymazáno z archivu, Walda Gang, Wohnout, UDG, XIII. Století, Xindl X, Zakázaný ovoce, Žlutý pes, Žralok ve zdi.

 

Více info na www.benatskanoc.cz

 

 

Zeptali jsme se Mira Žbirky:

 

1/ Jaký je to pocit hrát na jednom z největších hudebních festivalů u nás?

Už  jsme několikrát s kapelou na Benátské noci hráli a pokaždé byla výborná atmosféra, ale tentokrát to bude trochu dobrodružnější. Se „symfoňákem“ za zády to bude úplně nový pocit.

2/ Máte připraveno něco speciálního pro vaše fanoušky během vystoupení na BN2013?

Speciálním je už tento koncert sám o sobě. Je to letos náš jediný festival, který odehrajeme v doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou dirigenta Adriana Kokoše. Návštěvníci festivalu Benátská noc tak uvidí a uslyší jakýsi „koncentrát“ mého narozeninového koncertu z loňského roku v O2 areně avšak na otevřeném prostranství. Moc se těším. Bude to zážitek.

 

3/ Co chystáte v roce 2013 nového a jaký vůbec je tento rok pro Vás a vaši kariéru?

Letošní rok jsem se rozhodl trochu zvolnit tempo, ale rozhodně to neznamená, že vůbec nic nedělám. Během mého loňského nahrávání v legendárním londýnském studiu Abbey Road jsem se seznámil a spřátelil s tamním producentem Robem Cassem. Dokonce se zrodila zajímavá spolupráce, kdy v polovině června budou dva unikátní koncerty nazvané Abbey Road Night – jeden v Praze v Hard Rock Cafe a jeden v Brně v Semilasse , kde zahraji se svojí kapelou speciální klubový set a následně se představí dva největší britské talenty zmiňovaného hudebního studia – Emily Burns a Leo Stannard – během jejich vlastních koncertních setů. Také představujeme na jaře další singl Love Shines, jež vznikl právě během loňského nahrávání v Abbey Road. Do étéru se dostal remix mojí starší skladby  Slávou opitý od renomovaného pražského DJ Ollieho Torra, což mne velmi potěšilo, protože to byla jeho aktivita. Čekají na mne ještě i další letní koncerty – třeba srpnový festival Okoř, Labské léto, Trnkobraní nebo Dvořákova Olomouc.

 

4/ Co byste popřál festivalu BN do příštích let?

Aby byl pořád tak oblíbený u diváků a aby mu vycházelo počasí :).

Miro Žbirka

Zpěvák, skladatel, textař a hudebník Miro Žbirka slavnostně zahájí spolu se symfonickým orchestrem čtvrteční (25. 7.) večer 21. ročník festivalu Benátská noc ve Vesci u Liberce. Diváci tak budou mít jedinečnou příležitost vychutnat si hity Mira Žbirky v aranžích uzpůsobených pro doprovod symfoniků a zopakovat si tak jedinečnou atmosféru, které panovala během Žbirkova listopadového narozeninového koncertu před absolutně vyprodanou pražskou O2 arénou.

Více informací na www.zbirka.cz

 

Zeptali jsme se Monkey Business:

 

1/ Jaký je to pocit hrát na jednom z největších hudebních festivalů u nás.

Uvidíme, už jsme u Vás dlouho nehráli.  Ale co moje chabá paměť sahá, bylo to v pohodě.  Nicméně milujeme velké a vzdušné prostory.  Našinec může hrát na pódiu pořádně nahlas a nikoho neotravuje, v hledišti je spousta většinou přívětivě naladěných lidí, což polechtá ego, svěží vánek povívá, ve vzduchu vůně prázdninového bezčasí, mejdan v bekstejdži se spřátelenými soubory taky není k zahození. Toť faktory, které příznivě ovlivňují rozervanou duši rockerovu…

 

2/ Máte připraveno něco speciálního pro vaše fanoušky během vystoupení na BN2013?

Možná hadí žena, možná muž s obřím penisem bez erekce, možná pět urostlých vokalistů s vokály jako Yes. Nechme se překvapit…

 

3/ Co chystáte v roce 2013 nového a jaký vůbec je tento rok pro Vás a vaši kariéru?

Karel Gott v jedné písni zpívá: „To vám byl dobrý rok“ (Měl vůbec někdy špatný rok?). My zatím zpíváme: „To vám asi bude dobrý rok“, když máme po čtyřech letech novou desku, která se nám moc líbí. Takže: Hrajeme nové písně, točíme nové klipy, pít a jíst nám chutná, jsme sehraní a v jednom kuse smějem se jak lachtani atd.

 

4/ Co byste popřál festivalu BN do příštích let?

Mám pocit, že někteří členové Monkey hráli již na prvním ročníku BN, coby členové skupiny Dorota B .B., takže BN je i kus jejich historie. Přejeme tedy i z pohledu veteránů a pamětníků, aby festival fungoval ještě hodně dlouho.

Monkey Business

Přední česká hudební a koncertní skupina hrající pop a funk. Jeden z projektů multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Skupina se dala dohromady na začátku roku 1999. Hrají v sestavě Matthew Ruppert (zpěv), Tonya Graves (zpěv), Roman Holý (klávesy), Andrew Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (basa), Martin Houdek (bicí), Olda Krejčoves (kytary). Dosud vydali 7 alb, poslední aktuální deska Happiness Of Postmodern Age vyšla v březnu tohoto roku.

Více informací na www.monkeybusiness.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Přehledný program Benátské Noci 2013

Přehledný program Benátské Noci 2013

Projděte si program letošního ročníku Benátské Noci. Je opět z čeho vybírat… V barvě ho

James, Nightwish, Sabaton a další hvězdy na Benátské Noci 2013

James, Nightwish, Sabaton a další hvězdy na Benátské Noci 2013

James, Nightwish, Sabaton, Sunrise Avenue, Miro Žbirka a desítky dalších vystoupí na letošním 21. ročníku

Nightwish ve speciálním dvouhodinovém setu na Benátské Noci 2013

Nightwish ve speciálním dvouhodinovém setu na Benátské Noci 2013

Nenechte si ujít jejich jediné vystoupení u nás, stejně tak jako první vystoupení britských James.

Do Čech dorazí Nightwish i s novou zpěvačkou

Do Čech dorazí Nightwish i s novou zpěvačkou

Do Čech dorazí Nightwish! Úplně poprvé s novou zpěvačkou Floor Jansen – nenechte si ujít jejich

Ikona britského popu kapela James na Benátské Noci 2013

Ikona britského popu kapela James na Benátské Noci 2013

Ikona britského popu poprvé v Čechách! Kapela James zahraje na 21. ročníku festivalu Benátská noc.  


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved