Benátská Noc 2009 – Zahajujeme za tři dny

Benátská Noc 2009 – Zahajujeme za tři dny

17. ročník tradičního, jednoho z největších a nejoblíbenějších, festivalu u nás Benátská noc 2009 proběhne od pátku 24. do neděle 26. července. Na Malé Skále vystoupí na 4 pódiích bezmála 120 českých i zahraničních kapel a interpretů. Třídenní hudební marathon však rozjede už čtvrteční Warm Up Day. „Nedočkavé“ nažhaví mimo jiné Bank Holiday-rock, Syndrom-crossover-stoner rock, Luboš Odháněl W.I.X Hitmakers-rock, Bikini-punk&rock´n´roll, o zvuk a světla se postará Benny sound.

Vedle široké plejády hudebních legend i zajímavých domácích interpretů v čele s kapelami Chinaski, Divokel Bill, J.A.R., Support Lesbiens, Vypsaná fixa a mnoha dalších se mohou návštěvníci benátské noci těšit na hojné zastoupení slovenských IMT Smile, No Name a Katky Knechtové. A samozřejmě i na další vybrané zahraniční interprety.

Výběru zahraničních kapel věnovali pořadatelé, ostatně jako každý rok, velkou pozornost. Hlavním headlinerem letošního ročníku festivalu je německá skupina GUANO APES, která přichystala na toto léto světový comeback. V  rámci turné vystoupí pouze na několika málo prestižních evropských festivalech a pořadatelům benátské na Malé Skále se podařilo, že právě Benátská noc 2009 je jedním z nich. Guano Apes zde vystoupí v sobotu 25. července a určitě nezahrají jenom Open Your Eyes…..

Mezi další zahraniční „taháky“ letošního ročníku benátské patří Tarja Turunen, bývalý opěvovaný hlas skupiny Nightwish. Mrazivě ostré vokály Tarji Turunen, která ve svém gotickém ohozu rozsévá ve světě metalu své hity, se vrátí do České republiky v pátek 24. července. Vedle vlastních skladeb z aktuální sólovky „My Winter Storm“ možná připomene některé skladby z dob Nightwish – malého mořeplavce jménem „Nemo“ nebo píseň „Wishmaster“.

Páteční program festivalu zpestří po Tarje Turunen britští gotici PARADISE LOST. Velikáni chladné ostrovní hudby, kteří si během své kariéry prošli různými stylovými změnami, ukážou, že styly jako doom přicházejí a odcházejí, ale ROCK a METAL existují dál.

Pořadatelé festivalu ani letos nezapomněli na světový pop-rock 70. – 80. let. Na letošní festival pozvali ze Skotska MIDGE UREHO – hudební ikonu novoromantismu – kytaristu, zpěváka a frontmana slavných Visage a Ultravox.

BN09_Mapa_2x4m

A nebyla by to Benátská noc, kdyby nebyl její součástí bohatý doprovodný program – tradiční neckyáda a široká nabídka G-City. A bomba doprovodného programu?  Letos určitě tradiční sobotní fotbalové utkání ve znamení Rock Girls. „Ženstvo“ reprezentantek ČR a sparťanských hráček, zpěvaček a modelek se utká s mužstvem návštěvníků festivalu, kteří budou mít ovšem ztíženou úlohu blíže neurčeným handicapem. Utkání okoření spousta doprovodných soutěží a hlavně netradiční podívaná !!!!!!!

***

Cena celovíkendových vstupenek do 24. července je 1150 Kč + poplatky prodejních sítí, cena jednodenních vstupenek pak 600 Kč + poplatky prodejních sítí.

V.I.P. vstupenky jsou za 2100 Kč + poplatky prodejních sítí zahrnují vstup na celý festival zvláštním vchodem, vstup do VIP zony za hlavním podiem s barem a krytým sezením, 1x festivalový welcome drink, 15x pivo nebo nealko zdarma, balíček suvenýrů BN /tričko, přívěšek, samolepka, dárky od partnerů atd./, uschování zavazadel během festivalu zdarma.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream.

Cena celovíkendových vstupenek zakoupených na místě je 1200 Kč, jednodenních pak 650 Kč.

Děti do 6 let, ZTP-P a vozíčkáři mají vstup na festival zdarma. Děti do 12 let 100 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z největších festivalů

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Text a foto: Radim „Henry“ Valo.    Nostalgickou atmosférou byl nasáklý Meetfactory pod režií Paradise

Paradise Lost udeří v ČR třikrát

Paradise Lost udeří v ČR třikrát

Gothic/doom metalové legendy Paradise Lost zahrají hned tři koncerty 20. 10. 2015 MeetFactory, Praha 24.

Tarja Turunen – AveMaria Christmas Tour kostel Panny Marie Sněžné Olomouc

  V pátek 4. prosince vystoupí v kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci hvězdná zpěvačka

Epica a Eluveitie na podzim ve Zlíně

Epica a Eluveitie na podzim ve Zlíně

  EPICA a ELUVEITIE vyrážejí na společné evropské turné! 30.10.2015 Zlín Symphonic metalová EPICA a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved