Benátská noc 2007

Benátská noc 2007

Začíná nám festival Benátská Noc 2007. Redakce serveru Musicfoto.net Vám jako jediná opět bude přinášet online zpravodajství z toho festivalu. Můžete se tedy těšit na aktuální dění a postřehy z festivalu.

Pátek

16:00 – Radeg

Úvodem několik poznámek k samotnému areálu. Letos poprvé (snad za éru celého festivalu) můžu napsat, že hlavní pódium je menší než minulý rok. Doufejme tedy, že to nebude na úkor produkce na něm provozované. Ostatní pódia zůstala stejná jako minulý rok.

Pro VIP hosty vyrostla tribuna s výhledem na pódium. Je to logický tah – Benátská Noc patří k festivalům s velmi dobrým zázemím pro zvané hosty a vždy byla v backstage tlačenice okolo pódia. Na druhou stranu chápu, že to platící zákazníky pěkně naštve, že tam nemůžou.

Co se týče počasí, předpověď nevypadá nejrůžověji -během víkendu by měly být nějaké dešťové přeháňky. Odpoledne okolo 13. hodiny se tudy již prohnal zhruba desetiminutový slejvák.

17:30 – Radeg + Züza

Na hlavním pódiu právě hraje Doctor PP. Bohužel musím říct, že to byl velký přešlap pořadatelů dát jej na hlavní pódium. Mnohem víc lidí je na na Blue stage, kde hraje Harlej. Tady se bohužel projevuje nelogičnost programu, kdy se kryjí žánrově podobné kapely a některé jsou protěžovány bez ohledu na preference návštěvníků. Harlej tak dostal menší prostor (stan) a horší zvuk (o tom se třeba rozepíšu později). Stejně ale dokázali zcela zaplnit stan a ikdyž už přetáhli stanovenou dobu, tak si lidé vynutili ještě jeden přídavek. A oproti relativnímu mrtvu před hlavní stage se na Harleje mohutně pařilo, což by dopříště mělo být signálem pro pořadatele, aby zvážili jejich umístění v programu.

Ještě jedna odbočka k Doktoru PP. Ti, nemnozí, kteří se na ně byli podívat dostali kromě celkem tradičních songů k poslechu i věci z nové desky, které alespoň pro mě byly neoposlouchané a trochu oživili jinak běžné vystoupení.

Vůbec ohledně programu se na pořadatele na fóru snesla celkem velká kritika. Sice zareagovali a trochu jej upravili, ale nijak zásadně. O problémech dramaturgického uspořádání festivalu se mluvilo již minulý rok s příslibem změny. V pátek se totiž kryjí tvrdší kapely a člověk neví, kam skočit dřív. V sobotu je naopak přehlídka popu. Bohužel vše zůstalo při starém a to je velká škoda.

Ale abych neplival jenom špínu, musím napsat i velkou pochvalu. Na Benátské Noci se objevila premiérově čtvrá scéna s revivalovými kapelami. Osobně mi to přijde jako velmi zajímavá novinka a těším se na Nightwish nebo Rammstein revival.

18:30 – Züza

Na Evropa 2 stage právě končí svoji produkci skupina Alkehol, která se podobně jako předešlý Harlej těšila hojné návštěvnosti, ikdyž část lidí se přesunula na hlavní scénu, kde hrají Wohnouti (tam bylo taky celkem husto). Atmosféra ve stanu je podobná, což bude třeba tím, že tam zůstala většina lidí z předcházející kapely.. Co si budem povídat. V obou kapelách hrajou stejní lidé, posluchači jsou tedy taky stejní…

19.30 – Vojta

Tak především chci říct že je to tady dobrý :)) Oba palce nahoru od nás má letošní Benátská za Kamion stage, kde hrajou samý revivaly, to bylo první kam sme šli a fakt nás to bavilo. V 17.20 překvapivě proti programu stíháme na green stage UDG, poslední čtyři písničky. I přes časnou hodin si umí kapela publikm rozhejbat. Dávaj nový věci (první řady nejspíš znaj protože skáčou a hrozej pěkně hustě na to že je půl šestá) i vyzkoušený starý kusy. Wohnout na úplně hlavní stage začíná přesně v 17.50, fakt se snaží, ale po třetí písničce vyloženě na rozskákání kotle je na lidech vidět, že je teprv šest, takže hrozej jen první 3 řady a to i při songu Vrátnej. Na minutu přesně začínaj v sedm na hlavním pódiu Sestry. Dav na ně je ve srovnání se všim předchozim naprosto obrovskej, přes všechny ty lidi se nedá nikam dostat, po ceste zpatky do press stanu koukám na chudáky Slováky Lavagance na který tam stojí asi dvacet lidí. Sestry hned ze začátku dostávaj publikm do varu Homosexuálem, následuje Montér údržbář, skvělá Piánovka a hustě dál a dál, prostě mazec co si užijete ve fakt velkym publiku :))

21:15 – Züza

Během čekání při zvučení asi největší hvězdy večera Edguy, jsem se zašla podívat na modrou scénu, kde hrála zrovna slovenská kapela Tublatanka. Měla jsem z toho hroznou radost, protože jsem konečně slyšela idoly mých o hodně starších moravských bratranců, u nichž v pokojíčku jsem už před mnoha a mnoha lety obdivovala plakáty této kapely. Kromě příjemné muziky mě u nich překvapilo hlavně to, že dokázali zaplnit celý stan. A posluchače netvořili jen vrstevníci kapely, ale i nemálo mladších posluchačů, což mě docela překvapilo. Takže jestli budou pánové z kapely pokračovat i nadále, tak se na nich budou potkávat dědové s vnoučaty :)

22.30 – Vojta

Plnit předpokládaný scénář, tedy sledovat kalepu Edguy, nám teda moc nešlo. Nějak nás to nebavilo, na speed metal to bylo takový utahaný. Nějaký ty svoje fanoušky si to našlo, ale na Sestry bylo publikum větší. O to víc nás překvapil přesun na blue stage s kapelou Tublatanka. Ta nás celkem poslala do kolen, samý světla, kytarovej nářez, v kotli se nadoraz kalí…Úplně nejlepší byl ale nástup kapely Root, která ovládla modrou scénu následně. Pěkně stylově ve světlech s masivní hudbou na pozadí nalezla kapela na pódium a rozjela docela peklo. Takže jak je vidět věci známý z doslechu co byste si sami doma sotva pustili sou nejlepší zábava. To tak na fesťáku bejvá.

22:48 – Züza

Tak zatímco na hlavním podiu hrají Edguy a Vocas se uklidil na modrou scénu, já jsem si byla na Green stage poslechnout moje oblíbence Škwory… Ikdyž měli na ostatních scénách tvrdou konkurenci, jejich příznivci na ně rozhodně nezapomněli, protože když jsem se cca čtvrt hodinu po plánovaném začátku pokoušela procpat aspoň do přijatelné vzdálenosti pro člověka, který je bez brýlí téměř ztracený, tak to šlo ještě hůř než blbě. Po relativním prodíracím úspěchu, jsem si spolu s davem vychutnávala samé pecky, stejně jako závěrečné.. „Sraž nás na kolena…“ Dalo by se to shrnout jedním slovem- mazec…

22:50 – Radeg

Právě dohráli němečtí Edguy. Musím říct, že tenhle styl mi hodně sedí a jejich show byla naprosto úúúúžasná. Se slzou v oku jsem zavzpomínal na Masters of Rock… Bohužel Benátská Noc je festival, kde ať je headliner jakkoli světová hvězda, největší ohlas stejně bude mít Kabát. A tak jako předloni In Extremo, před třemi lety Evergrey i na Edguy příliš lidí nepařilo. Škoda, jsou to výborné kapely světového formátu….

Sobota

2:00 – Radeg

Jsem po dnešním dni unavený, že místo čekání na mé oblíbené Debill Heads radši půjdu spát. Pražský výběr 2, který právě hraje mě příliš neoslovil. Podle mého názoru současná kapela (i písničky) nesnese moc srovnání s původní sestavou. Prostě to je něco jiného než to co jsem čekal a znal. Ze starých pecek zahráli jen Tatrmana a Snaživce, zbytek koncertu byly nové písničky.

14:00 – Vojta

Ještě zpátky k včerejšímu večeru: Ohledně Pražskéhu výběru souhlasíme s Radkem, prvních deset minut mi přišlo jako extravagantní hudební dobrodružství, ale pak to opadlo a komlikovaný aranže nás začly trochu nudit.Oproti tomu Cocotte Minute od půlnoci na green stage vzadu jsme si s gustem dali od začátku do konce. Sáhodlouhý zvučení se vyplatilo, kapele to hrálo skvěle a zpěvák byl dobře slyšet.

Dneska na hlavní stage právě dohrála Mňága a nastoupil Michal Hrůza (to je teda trochu utahaný), vedle na Evropa2 stage skončilo Český srdce (rock s houslema, docela dobrý, housle jako nástroj do rokový kapely my máme prostě rádi), na druhý straně areálu sme taky viděli revival Lucie, zdá se, že u Kamion stage je permanentně plno lidí.

Oproti včerejšku se zdá, že se publikum omladilo. Svítí sluníčko, ale už jednou lehounce sprchlo a déšť prej pořád hrozí, tak snad to bude jak včera kdy to chvílema vypadalo, ale nakonec nespadla ani kapka.

16:45 – Radeg

Málem jsem zapomněl vzpomenout na Frantu Kotvu, který se nedožil letošního ročník Benátské Noci. Byl to dlouhá léta produkční na hlavní scéně, výborný člověk a muzikant (mimo jiné kytarista Žlutého psa). Ale život jde dál. Festival pokračuje i bez něj, ale mě tu v backstage chybí.

Během celého vystoupení Anny K pršelo. Nad Malou Skálo se prohnala bouřka. Přesto před pódiem za daných okolností zůstalo spousta lidí.

18:20 – Vojta

Tak předpověd co sme si aktuálně vytáhli vypadá úplně pozitivně. O to víc musíme ocenit fanoušky Anny K, který dělali publikum i přes děsnej slejvák, ani sme neviděli co jich bylo, schovávali sme se zbaběle pod pódiem. No ale pak se to vybralo. Čechomor po pátý hodině už začal diktovat :)) pěkně velkýmu davu už po dešti a s každou písničkou svítilo slunce víc a víc. Opět se potvrdilo, že Čechomor je kapela, o který nikdo nebude mluvit blbě, prostě každej to aspoň trochu ocení. Kotel měli velkej, se sluncem se vlilo našení do lidí, ruce byly zvedlý až dozadu ke zvukařoj.

18:30 – Waran

Blue stage, Iva Frühlingová. Po pravdě řečeno, něco tomu chybělo. Ne že bych se nudil, zpěvačka předvedla pěknou show, hudba nebyla nijak podprůměrná. Ale v tom je právě umění-dělat to, co už dělalo spoustu lidí před vámi, a přesto to stojí za to. Tady to bohužel tak nebylo a nebýt sexy zpěvačky, tak dlouho bych tam nevydržel.

22:45 – Vojta

Tak právě dávaj svý přídavky Kabáti, který dostali do varu i ty co to původně nečekali, na V.I.P. plošině se kalí celkem ne zle. Dav je největší od začátku Benátský no co byste čekali, i tak se na vedlejších stagích snaží Cliché (green tage) a Hyperion (blue stage), ale maj tam chudáci lidí jak šafránu. Prostě Kabáti si pro sebě uchvátily drtivou vetšinu Benátský. P.S.: Taky nemůžu neříct, že jsem právě pokořil bájnou hranici deseti piff, paff :))

23:20 – Radeg

Koncer Kabátů jsem strávil v Gambrinus City s Rammstein revival. Opět musím pocháli pořadatele za revial scénu. Naštěstí teď večer už byly sbalené všechny atrakce městečka a konečně tam bylo místo pro spoustu lidí co se odpoledne nevešli. Třeba na Nightwish revival se díky atrakcím a mocnému davu nedalo hnout.

Na hlavní scéně dohráli Kabáti, bylo fajn, že zavzpomínali na Frantu Kotvu a věnovali mu písničku Šaman. Nakonec se za pódiem se spustil ohnivý ohňostoj. Zářivé barvy, efektní efekty, ohlušující dělobuchy!

3:00 – Waran

Po skupině Kabát na hlavní scénu nastoupila Suzi Quatro /UK/. Tato již postarší dáma (narozená 1950) byla prý dříve ohromě populární, mě ale její jméno nic neříkalo. Stejně jako její hudba-shlédli jsme cca 3 písničky a vcelku to stačilo. Bohužel asi hudba pro starší generaci, i publikum reagovalo spíše vlažně.
Přesunuli jsme se proto na Green stage na skupinu Jumping Drums. A nelitovali jsme. Česká skupina hrající pouze na bubny různých tvarů a velikostí (a že jich bylo). Ano jen a jen bubny. Přesto se jednalo o pestřejší zážitek, než by člověk čekal. Etnické bubnování přecházelo do strhujících pasáží o frekvenci kulometu. Pro mne příjemné překvapení a i publikum bylo nadšeno. Pokud budete mít někdy možnost si je poslechnout naživo, vřele doporučuji. Vilém Čok & Bypass, který po Jumping Drums následoval, nás nijak nezaujal. O to více se vyplatilo počkat si na nu-metalové The.switch. Řady diváku sice už díky pozdní hodině trochu prořídly, ale na závěr sobotní noci to bylo to pravé. Těžké melodické kytary, krásně řvoucí zpěvák. Konečne skupina, na kterou se dalo pěkne si zaskákat a vyplýtvat tak i ten poslední zbyteček sil, který člověku zbyl. Pro mě jeden z nejlepších zážitků celé Benátské.

Neděle

16:00 – Radeg

Dneska jsme přišli do areálu trochu později -až na Spirituál Kvintet. Je to kapela, která se žánrově vymyká zaměření festivalu. Přesto mě velmi příjemně překvapili. Stejně jako minulý rok divadlo Dívčí válka, i letos na Benátské noci bylo velmi příjemné odreagování v podobě něčeho „trochu jiného“. Lidí před pódiem nebylo mnoho (ale zase né málo) a ti co chtěli slyšet trochu folku se dobře bavili.

17: 06 Züza

Já se taky chtě nechtě musím přidat ke kladnému hodnocení Spirituál Kvintetu, protože to zjevně nejenom pro mě bylo velmi příjemné zpestření festivalového programu.

Ale teď už zpět k aktuálnímu dění na hlavní scéně, kde hraje téměř dívčí kapela Gaia Mesiah. Já vím, že se do mě zato, co se zrovna chystám napsat, zase všichni začnou navážet, ale prostě jinak to nejde… Já tu kapelu jednoduše nemusím. Teda abych to uvedla na pravou míru- líbí se mi jejich muzika- nicméně jen naživo, ale když vidím, jak se po podiu zpěvačka přemisťuje víceméně robotickými pohyby a na sobě má na první pohled stoletý elasťáky v kombinaci s šaty zděděnými asi ze 70-tých let, tak je to na mě prostě moc. Ale co mě na nich dneska jednoznačně nadchlo byla energie, jakou probrali i ty největší polospáče z opice :) a taky se mi fakt moooc líbilo solo, které předvedla kytaristka cca v půlce koncertu.

18:40 Züza

Jako další přicházejí zahrát Horkýžeslíže a s nimi začíná ne zrovna májový deštíček…Občerstvovací a ostatní stany se plní k prasknutí. Pak se ale ukazuje, kolik je na světě voděodolných jedinců, protože místo aby přihlížejících ubylo, tak jejich řady rostly. Bylo to zřejmě nejtvrdší jádro, o čemž svědčí, že skákala naprostá většina ať už v pláštěnkách, pod deštníkem nebo jen tak.

Na druhé- tzn.poslední scéně hrají Buty a i tady je navzdory počasí až překvapivé množství lidí a příjemná atmosféra. Jen pár tydýtů v předních řadách zjevně nepochopilo, že když mají deštník s rozměry plážového slunečníku a mávají s ním vysoko nad hlavou, tak zbytek světa za nimi uvidí kulový… Jinak to byl skvělý koncertík.

20:15 Züza

Teď už bahenní podmínky solidně testují charakter, protože prostor před podiem se podobá nejvíc hrošímu bazénku. To ale moc nevadí fanouškům Vypsané fixy. Stejně jako u předchozí kapely platí, že kdo byl v publiku, tak pařil, co to šlo a to, že pak odcházel po uši od bahna, to je vlastně nepodstatné. Já jakožto srábek jsem to všechno sledovala pěkně v suchu z tribuny. Moje pomalu osichající botky byly jedním z důvodů proč jsem si nechala ujít Pehu, která zakončovala dění na druhé scéně.

Krátce po osmé přichází úplně poslední skupina- Kryštof. Ikdyž mi není jasné, kdy se najednou vzalo tolik lidí, prostě tam jsou… A prší a prší, a kapela hraje a hraje, a lidi se baví….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská noc se řadí k jedněm z nejlepších hudebních festivalů, které v České republice za posledních 20

Přehledný program Benátské Noci 2013

Přehledný program Benátské Noci 2013

Projděte si program letošního ročníku Benátské Noci. Je opět z čeho vybírat… V barvě ho

James, Nightwish, Sabaton a další hvězdy na Benátské Noci 2013

James, Nightwish, Sabaton a další hvězdy na Benátské Noci 2013

James, Nightwish, Sabaton, Sunrise Avenue, Miro Žbirka a desítky dalších vystoupí na letošním 21. ročníku

Nightwish ve speciálním dvouhodinovém setu na Benátské Noci 2013

Nightwish ve speciálním dvouhodinovém setu na Benátské Noci 2013

Nenechte si ujít jejich jediné vystoupení u nás, stejně tak jako první vystoupení britských James.

Do Čech dorazí Nightwish i s novou zpěvačkou

Do Čech dorazí Nightwish i s novou zpěvačkou

Do Čech dorazí Nightwish! Úplně poprvé s novou zpěvačkou Floor Jansen – nenechte si ujít jejich


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved