Aneta Langerová zahajuje letní sezónu

Aneta Langerová zahajuje letní sezónu

Zpěvačka Aneta Langerová si na léto naplánovala celou řadu koncertů na letních festivalech, městských slavnostech a připravuje i několik samostatných vystoupení pod širým nebem. Na některých akcích Aneta vystoupí s akustickým programem.

 

“Máme za sebou celý rok koncertování, takže kapela je teď skvěle sehraná a doufám, že to bude znát. Také jsme začali jezdit výjimečně na některé akce akusticky a tomu jsme přizpůsobili aranže některých písní. Myslím, že se povedly. Proto letos vystoupím na několika menších festivalech a zahraju písně v akustickém znění, postavené hlavně na zpěvu, pianu a kytarách,” říká zpěvačka.

“Obsazení bude až na výjimky stejné jako na normálním hraní, jediný rozdíl je v tom, že celý repertoár vyznívá více písničkově, jako bych si sedla ke klavíru nebo ke kytaře a všechny písně zazpívala sama. Od toho se to odráží, takže mě sem tam doprovodí pouze piano s houslemi, někde se připojí i bicí, basa a kytary. Je to fajn, moc mě to baví, protože tato verze koncertů dává každé písní a jejímu obsahu velký prostor pro samotné sdělení. Tudíž je to daleko víc osobní a záleží velmi na výrazu zpěvu. Učím se na tom něco, co jsem zatím neměla možnost vyzkoušet tak naplno a to jest výraz,” dodává Aneta.

Během letních vystoupení zazní nejen písně z posledního alba Jsem, ale dojde na průřez celým Anetiným repertoárem. Letní vystoupení pod širým nebem se samozřejmě od běžných koncertů liší. “Logicky je to hlavně o počasí a také o světle. Když prší a není to slejvák nebo vyloženě bouřka, tak to je často hodně dobrodružné. Několikrát se stalo, že bouře přišla během hraní  a to není nic příjemného, když se všude blýská a vy jste na pódiu, kde jsou všude samá železa a hlavně elektrika. Několikrát jsem své vystoupení na popud organizátora musela přerušit, aby nedošlo k nějakému úrazu. Ale to je tak. Příroda má svoji hlavu,” tvrdí zpěvačka a dodává „Hlavně obdivuji a velmi si vážím lidí, které ani počasí neodradí a vydrží být pod podiem, dokud se hraje, před nimi smekám“ A má vůbec čas se zastavit a prohlédnout si místa, která s kapelou navštíví? “Určitě bych si ráda prohlížela místa, kde koncertuju, ale bohužel to většinou v den koncertu nestíhám. Když se mi někde, kde hraju, líbí, vrátím se tam pak třeba na výlet. Je to daleko příjemnější forma, protože mám dostatek času a klidu na to si to místo užít.”

Čtyřiadvacetiletá zpěvačka na sebe upozornila v roce 2004 vítězstvím v soutěži Česko hledá SuperStar a hned se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Hudbě se věnovala od nejútlejšího dětství, debutové album Spousta andělů vydala v roce 2004. V Česku i na Slovensku se stalo osmkrát platinové. Následovala alba Dotyk (2007) a Jsem (2009). Je držitelkou několika ocenění Akademie populární hudby Anděl. Naposledy za Skladbu roku v roce 2010, kterou se stala píseň V bezvětří z  poslední alba Jsem. Je také držitelkou několika Cen hudební televize Óčko, ceny Český slavík, Žebřík nebo českých Televizních cen Týtý. Systematicky se věnuje charitě, především pomoci nevidomým dětem a dospělým. Od roku 2005 je patronkou nadačního fondu na podporu nevidomých projektu Světluška. V roce 2008 na Ovocném trhu v Praze slavnostně otevřela společně s exprezidentem Václavem Havlem kavárnu Potmě, v níž obsluhují nevidomí. Kavárna se od té doby otevírá každoročně a to v červnu vždy na přibližně 14 dní. Aneta pravidelně koncertuje se svou kapelou v Čechách i na Slovensku v rámci svých turné a také na vyhlášených hudebních festivalech.

www.langerovaaneta.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hrady CZ – Bezděz 2013

Hrady CZ – Bezděz 2013

Předposlední srpnový víkend slibovalo podhradí Bezdězu velké zážitky. Co slíbilo, splnilo. Na louce pod hradem

Hudební festival Hrady CZ tento pátek a sobotu na Bezdězu, vystoupí hvězdy jako je David Koller, Kryštof či Nightwork

Hudební festival Hrady CZ tento pátek a sobotu na Bezdězu, vystoupí hvězdy jako je David Koller, Kryštof či Nightwork

Hudební festival Hrady CZ se po hradech Točník, Švihov, Kunětická hora, Rožmberk nad Vltavou, Veveří

Hrady CZ – Rožmberk nad Vltavou 2013

Hrady CZ – Rožmberk nad Vltavou 2013

Po Točníku, Švihově a Kunětické hoře se festival Hrady CZ přesunul do malebného okolí hradu

Hrady CZ – Kunětická hora 2013

Hrady CZ – Kunětická hora 2013

Další zastávkou festivalu České hrady byl pro tento víkend hrad Kunětická hora „Kuňka“ nedaleko Pardubic,

Benátská noc 2013

Benátská noc 2013

Druhý ročník Benátské noci, který se koná v novém areálu, zdá se bude ve znamení


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved