Amon Amarth (Swe), Obituary (USA), Legion Of The Damned (Nl)

Amon Amarth (Swe), Obituary (USA), Legion Of The Damned (Nl)

24.3.2009 PRAHA, Abaton

PRAHA se třese! Zajistěte památky, zamkněte doma děti a psy a aktivujte domobranu, neboť strašidelná deathmetalová noc přichází – 24. března se odehraje v klubu Abaton! Do PRAHY na jediný, exklusivní show dorazí mistři oboru nejpovolanější – švédové AMON AMARTH, američané OBITUARY a holanďané LEGION OF THE DAMNED.

AMON AMARTH patří jednoznačně mezi evropskou špičku v ranku melodického death metalu. O tento majestátní post se zasloužili tvrdou prací, houževnatým koncertováním a neustále vysokou kvalitou všech vydaných alb. Amon Amarth skutečně nevydali ani jednu slabší desku, což se málokomu podaří. Zdrojem inspirace je pro ně severská mytologie. Vikinské válečnictví a pohanská mystika je slyšet v každé jejich nahrávce. Pojmy jako Odin, Valhalla, Thor, Ragnarök či Asgaard jsou zejména v dnešní době opravdu hodně populární. V jejich podání je to všechno mistrně zahrané a velmi sugestivní. Jejich poslední deska „Twilight Of The Thunder God“, ale i její předchůdce „With Oden On Our Side“ jsou všeobecně považovány za úplně nejlepší ze všech. V roce 2009 se chystají vydat novou desku, takže se můžeme v Abatonu těšit na prvoligový death metalový bengál!

OBITUARY jsou jedním z průkopníků mrtvolného metalu. Jejich kariéra začala už na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Poznávacím znakem kapely byly vždy drastické změny tempa, podporované jedinečným vokálem Johna Tardyho. Výše zmíněné atributy již od počátku odlišovaly toto úderné komando od ostatních floridských death metalových spolků. OBITUARY na svých deskách nenuceně servírují oldschoolový death metal, který je požehnáním brutalitě a jistotou toho, že tento extrémní styl jen tak neumře. Kapela se prezentuje aktuálním albem z roku 2007 „Xecutioner´s Return“, ale vydali také nové EP „Left To Die“. Že by předzvěst nové desky? Uvidíme v Abatonu.

LEGION OF THE DAMNED rozpoutali svou první metalovou thrash bouři v roce 2006, když spatřila světlo světa jejich nekompromisně zabijácká fošna „Malevolent Rapture“, ve které mistrovsky zkombinovali zběsilý hudební rachot se střednětempými rytmy osmdesátých let a vše přenesli v moderní „killer“ podobě do nového milénia. Jejich další deska „Sons Of The Jackal“ (2007) byla ještě víc temná a různorodá. Přinesla notnou dávku nezbytného násilí, ostrých riffů a dokonale pekelných rytmů. K roku 2008 si připisují další novinku do diskografie „Feel Of Blade“ a není žádným tajemstvím, že i rok 2009 přinese novou dávku brutality od této velmi plodné legie prokletých! Máte-li rádi rychlý, tvrdý a brutální metal, který vám nekompromisně nakope do zadnic, budete Legion Of The Damned milovat!

Bude to noc živých mrtvých! Tak živých, až se vám zavaří krev v žilách! PRAHA, Abaton, 24.3.2009!

Předprodej vstupenek byl zahájen!

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 420, 777 701 591, e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal a ve všech obvyklých předprodejích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalová akce roku se blíží

! Na Folimance nebudou chybět ani knihy o Brutal Assaultu ! Vrchol letošní koncertní sezony

Čtyři metalové legendy na jednom koncertu v Praze

Carcass (UK), Napalm Death (UK), Obituary (USA), Voivod (CAN) Support: Herod (CH) 5. 11. 2015,

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Nářezový koncert chystá Obscure Promotion

Nářezový koncert chystá Obscure Promotion

Opravdu výjimečné turné se chystá na milovníky extrémního metalu letos na podzim. Pod taktovkou Obscure

Smrťáci Obituary se chystají do Prahy

Smrťáci Obituary se chystají do Prahy

OBITUARY (usa) M-PIRE OF EVIL (uk) DUSTBOLT (ger) ROTTING REPUGNANCY (nor) 18.1.2015, Praha – Futurum


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved